Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
15 listopada 2019

Urzędnicy chronią owady przed drapieżnikami

Urzędnicy chronią owady przed drapieżnikami
fot. UM Jastrzębie / Łukasz Parylak

Nadchodzi trudny czas dla owadów - niskie temperatury,  deszcz, polujące na nie drapieżniki. Magistrat zakupił dla nich specjalne domki.

Z budżetu miasta zakupiono 20 „domków dla owadów”, które ustawione zostaną w przedszkolnych ogrodach. Taki domek można już zobaczyć na terenie Publicznego Przedszkola nr 5 przy ul. Kaszubskiej.

Dawniej schronienie przed deszczem, niskimi temperaturami i drapieżnikami owady znajdowały w słomianych strzechach, szparach między cegłami, w starych oknach skrzynkowych, zakamarkach w piwnicach i na strychach domów.

Dziś, gdy dachy często pokrywamy blachą, ściany gładko tynkujemy, budynki uszczelniamy, mają utrudnione zadanie. Wiele z nich ginie zimą, a tym, co przeżyją, w skrzętnie posprzątanym ogrodzie trudno znaleźć dobre miejsce. Jesień to dobry czas, aby postawić „domek dla owadów”, który pozwoli bezpiecznie przezimować np. trzmielom i złotookom.

- Dzięki takiemu rozwiązaniu dzieci poznają małych mieszkańców łąk, lasów i ogrodów. Nauczą się rozpoznawać gatunki owadów i będą wiedziały jak ważne miejsce zajmują w ekosystemie owady - wyjaśnia Mariusz Rogala, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta.

„Domki dla owadów” kosztowały 2 tys. zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Miasto pomaga przedsiębiorcom. Wsparcie opiewa na 15 mln zł Miasto pomaga przedsiębiorcom. Wsparcie opiewa na 15 mln zł

Nie przychodź do urzędu, jeśli nie musisz Nie przychodź do urzędu, jeśli nie musisz

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
s&d szczepionkowy faszyzm17.11.2019 20:59

Gdyby była demokracja na wzór szwajcarski ten "magistrat" byłby historią...
A to co mamy to co najwyżej partiokracja... Jako tzw. "wyborcy" g..wno możemy.

Andrzej17.11.2019 9:11

Inźynierze,a co to ten janecki robił bo ja sobie nie przypominam,chyba że na bziu

Gość16.11.2019 18:41

@Maksiu - ty nawet na temat nie potrafisz pisać.

Maksiu16.11.2019 16:58

Ale niektórych guma w majtach uciska za te 500+, chcieliście Zachodu to mamy. Na Zachodzie jest wsparcie dla rodzin wychowujących nowych płatników i u nas też.
Ponieważ zazdrość odbiera Wam rozum, to wyobraźcie sobie, że u Niemca jest jeszcze więcej a z odpisem od podatku to ło ho ho. I tam, żadne nawet postępowe, nowoczesne i genderowe inteligenty nie piszą nic o tym w komentarzach.

Gość16.11.2019 11:50

Mnie osobiście akcja za czterokrotność 500+ się podoba :)

Maksiu16.11.2019 10:28

Myślałem o takich mieszkańcach, którzy finansują zabawę Anki w obiecanki. Tych, którzy odprowadzają pit, cit, acyzę i vat.

Gość16.11.2019 10:12

Kto nas ochroni przed urzędnikami?

Do Maksiu15.11.2019 20:05

Ależ interesuje się. Takie podobne domki dla ludzi walących w bambuko i żyjący z naszych podatków są na ul. Pszczyńskiej, Stodoły i Gagarina.

Gość zołza z ofiówki 15.11.2019 17:47

Domki dla ptaków,domki dla owadów,o kopie liści pozostawionych dla jeży nie wspomnę.Na działce ja to robię gratis dla przyrody,nikt mi nie płaci 100 od łebka : (

Inżynier Bolek15.11.2019 16:59

Drogi coraz gorsze. Wszędzie dziury to miasto przy tej obecnej władzy stacza się na dno. Narzekaliscie na Janeckiego ale on przynajmniej coś robił

Pokaż wszystkie opinie (20)