Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
18 listopada 2019

Górnicy z JSW protestują w Krakowie. Nadchodzi kryzys?

Górnicy z JSW protestują w Krakowie. Nadchodzi kryzys?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Krakowska huta należąca do koncernu ArcelorMittal Poland ogłosiła wygaszanie wielkiego pieca i stalowni. Może to oznaczać problem dla JSW, która dostarcza surowiec potrzebny do produkcji hutniczej.

Przeciwko wygaszaniu wielkiego pieca protestują hutnicze i górnicze związki zawodowe.  Na poniedziałek, 18 listopada, zaplanowano, przed bramą Huty im. Tadeusza Sendzimira, związkową pikietę. Wezmą w niej udział również przedstawiciele górników z Jastrzębskiej Spółki Węglowej, o czym poinformował Krzysztof Łabądź, przewodniczący WZZ "Sierpień 80" w JSW S.A.

Decyzję wygaszenia pieca uzasadnia się problemami na rynku węgla i stali, spadkiem popytu na stal oraz wzrostem cen uprawniających do emisji dwutlenku węgla. Pracę w Hucie Sendzimira może stracić kilka tysięcy osób. Powiązana z nią Jastrzębska Spółka Węglowa, dostarczająca węgiel koksowy, także może odczuć skutki finansowe zamknięcia huty.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy w Warszawie. Będą pomagać Górnicy w Warszawie. Będą pomagać

Czy JSW straci miliony złotych? Czy JSW straci miliony złotych?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (64)
Gość21.11.2019 10:41

@współczucie

"Górnicy, ludzie bardzo ciężko pracujący powinni zdawać sobie z tego sprawę."

Jak ktoś ciężko pracuje nie oznacza jeszcze wcale że ma zdawać sobie z czegoś sprawę. Do tego trzeba rozumu

GRP21.11.2019 8:32

Scenariusz się powtarza. JSW nie odrobiła zadania domowego, gdzie są ludzie odpowiedzialni za sprzedaż i reklamę węgla. Jak można być w dużej części od jednego odbiorcy. Gdzie były ZZ I gdzie są, skoro idą ciężkie czasy ZZ powinni się poczuwać do winy. Szczególnie te największe, bo to oni mieli swojego Prezesa i to oni zasiadają w komisji nadzoru. Pozdrawiamy ZZ i czekamy na działania.

współczucie20.11.2019 13:37

Kto zabroni firmie ArcelorMittal Poland wygasić piec i wstrzymać produkcję? Przecież to ich piec.
Związkowcy powinni zwrócić się do Kaczyńskiego, żeby zabronił takich działań. Cha, cha cha.
Od czasu gdy nastał PiS dzieje się w naszym państwie coraz gorzej. Nie da się tego ukryć rozdawnictwem nierobom, żeby zdobyć poparcie. Górnicy, ludzie bardzo ciężko pracujący powinni zdawać sobie z tego sprawę. Nie rozumiejąc, przykładają się do samozniszczenia.
Głupi mieszkańcy popierają PiS. To dramat.

Gość20.11.2019 12:27

I co, wrócili, czy nadal tam protestują?

Może by tak chociaż jakąś fotorelację z ekologicznego palenia opon?

Czy za tłustymi kotami z ZZ ujęły się jakieś pielęgniarki, nauczyciele albo Mateuszek kłamczuszek?

gość20.11.2019 7:33

Cóż nadchodzi koniec epoki węgla z J-Z.

do KAZ19.11.2019 14:50

Artykuł z linka dotyczy węgla energetycznego, a tu mamy kłopot z węglem koksującym.

Gość19.11.2019 14:11

,, Prawdomowny '' stado baranów to dupiło twoją starą żeby powstał taki cep jak ty.

Prawdomowny19.11.2019 10:03

Górnicy protestują przed zamknięciem huty. To raczej JSW powinna szukac nowych klientow no ale to górnicze stado baranów pewnie wie lepiej.

Maksiu19.11.2019 7:09

do @Górnik jsw,
Jak chcesz to zamontuj sobie panele na dachu, pij wode z deszczówki - Twój wybór. Ale sąsiedzi wokół Ciebie palą dalej kopciuchami. Jak ochronisz dzieci przed smogiem?
Tak samo jest z CO2, Ukraina, Rosja, cały świat pali węglem i go wydobywa, to całe CO2 - to jeden z najwiekszych geszeftów na kuli ziemskiej. Ciekawe, że już dziury ozonowe nie są takie modne, co sie stało, zarosły? teraz CO2. Litości, przestańcie słuchać ekoterrrorystów.

Pokaż wszystkie opinie (64)