Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
18 listopada 2019

"Jan Sobieski pod Wiedniem" w ZS 6. Wyjątkowa wystawa

 "Jan Sobieski pod Wiedniem" w ZS 6. Wyjątkowa wystawa
fot. ZS 6

Zespół Szkół Nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego zaprasza na szczególną wystawę - przedstawiającego patrona szkoły.  Jest to haftowana replika obrazu Jana Matejki „Jan Sobieski pod Wiedniem”.

Dzięki uprzejmości prezesa Fundacji wspierania kultury, sztuki i tradycji rękodzieła artystycznego im. Św. Królowej Jadwigi w Częstochowie, pana Adama Panek, w auli Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju, można zobaczyć haftowaną replikę obrazu „Jan Sobieski pod Wiedniem”. Oryginalny obraz namalowany został przez Jana Matejkę w latach 1882-1883, zaś obecnie znajduje się w Muzeach Watykańskich.

- Wymiar repliki, którą możemy podziwiać w naszej szkole jest zgodny z oryginałem: 458x894 cm. Wzór składa się z 50 części, którą haftowało 78 wolontariuszy, zużyto 178 km nici (9,5 mln krzyżyków). Obraz można oglądać w dniach od 8 do 21 listopada 2019r., od poniedziałku do piątku w godzinach do 10.00 do 18.00. Zainteresowane osoby prywatne i grupy prosimy o kontakt telefoniczny nr 32 4717264, lub mailowy: szkola@zs6sobieski.pl. Zwiedzanie wystawy jest bezpłatne - mówi Jolanta Kłopeć, dyrektor ZS Nr 6.

Koneserów sztuki, sympatyków hafciarstwa i wszystkich chętnych do obejrzenia wystawy zaprasza serdecznie społeczność Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju, ul. Harcerska 12.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębscy stypendyści Ministra Edukacji Jastrzębscy stypendyści Ministra Edukacji

Nagroda Arabii Saudyjskiej dla jastrzębian Nagroda Arabii Saudyjskiej dla jastrzębian

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!