Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
18 listopada 2019

W SP 18 rozwijają uczniowskie pasje

W SP 18 rozwijają uczniowskie pasje
fot. SP 18

Ciekawe zajęcia sportowe, teatralna albo informatyczne. To wszystko jest możliwe, dzięki współpracy nauczycieli w ramach programów unijnych. Nauczyciele SP 18 po raz kolejny biorą udział w tego rodzaju przedsięwzięciach. 

Szkoła Podstawowa nr 18 w Jastrzębiu-Zdroju w 2017 roku przystąpiła do projektu POWER w ramach pozyskanych funduszy z Unii Europejskiej.  Dzięki temu uczniowie mogli korzystać z ciekawych zajęć, jak na przykład teatralne, sportowe, czy informatyczne.

Temat projektu brzmiał „Przez współpracę do sukcesu”. Zakładał on pogłębienie u nauczycieli umiejętności języka angielskiego oraz wiedzy z zakresu pracy z uczniem z trudnościami w uczeniu się. Osobami zarządzającymi projektem była dyr. Agnieszka Gałuszka dyr. Cecylia Kieć, natomiast nauczyciele biorący udział w projekcie to: koordynator  Ewelina Skrzybut, Mirosława Białecka, Gabriela Jastrzębska,  Magdalena Toborek, Ewa Pokusa-Witoszek, Krzysztofa Krawiec i Żaneta Maciończyk.

Nauczyciele podnieśli swoje kwalifikacje, które pozwoliły im wpłynąć na rozwój uczniów, wypracować u nich umiejętności pozwalające na rozwijanie pasji, zainteresowań. Pedagodzy poznali nowe metody pracy angażujące młodzież do nauki, motywujące do działania. Została nawiązana współpraca ze szkołami za granicą. Dzięki nabytym funduszom nauczyciele odbyli kursy zagraniczne na Malcie, w Grecji, we Włoszech, w Portugalii i w Rumunii

Udało się zakupić na rzecz szkoły projektor, drukarkę, 2 laptopy, 2 telewizory, 2 radiomagnetofony oraz sprzęt sportowy. W trakcie trwania projektu nauczyciele realizowaniu program „Edukacja przez sport” oraz mnóstwo zadań, angażując szczególnie uczniów z trudnościami w uczeniu się. Były to m.in.: e-twinning, Installing, konkurs wiedzy o Henryku Sławiku, zajęcia sportowe, udział w zawodach sportowych w szachy i siatkówkę, udział w konkursach przedmiotowych, zajęcia innowacyjne z przedszkolakami, „Cześć Europo”, „Teatr w edukacji” i wiele innych, które można odnaleźć na stronie internetowe SP18.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębianie zdecydowali: wygrało boiska z 1000-lecia Jastrzębianie zdecydowali: wygrało boiska z 1000-lecia

Odsłonięto pomnik Henryka Sławika  w Szerokiej Odsłonięto pomnik Henryka Sławika w Szerokiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Gość19.11.2019 6:10

Bardzo dobre, tak trzymać. drogie panie!

Janusz18.11.2019 15:29

Gratuluję. Mamy nauczycieli chętnych do rozwoju i pracy z dziećmi.
Powinniśmy to doceniać.

gość18.11.2019 9:23

Widać, że chcą coś zrobić. Co robią nauczyciele przyjęci otatnio z wielkiego rozkazu? Urody nie dodają a czy z nauką nadążają?

Gość18.11.2019 7:10

Wczasy za darmo.