Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°
19 listopada 2019

Powstanie nowe Jastrzębie? Konferencja gospodarcza

  • Powstanie nowe Jastrzębie? Konferencja gospodarcza
  • Powstanie nowe Jastrzębie? Konferencja gospodarcza
  • Powstanie nowe Jastrzębie? Konferencja gospodarcza
  • Powstanie nowe Jastrzębie? Konferencja gospodarcza
Więcej zdjęć:
fot. Adam Łukasik

W poniedziałek odbyła się III konferencja gospodarcza organizowana przez prezydent miasta Annę Hetman. Rozmawiano o wpływach klimatu na gospodarkę światową, przekształceniu terenów pokopalnianych w użyteczności publicznej oraz o stopniowym odchodzeniu od górnictwa.

Profesor Jerzy Buzek gość honorowy konferencji, podkreślał, że stopniowe odchodzenie od górnictwa jest konieczne zarówno ze względów finansowych, jak i klimatycznych.

- Trzeba podkreślić, że Jastrzębie jest w nieco innej sytuacji, niż reszta spółek górniczych. Tutaj wydobywacie węgiel koksujący i będziecie to robić jeszcze długie lata. Jednak trzeba w perspektywie ok. 30 lat przestawiać ten region na inną działalność ekonomiczną. Tak, aby w przyszłości powstało nowe Jastrzębie - przyjazne dla jego mieszkańców - podkreślał europoseł Jerzy Buzek.

Podczas konferencji prezydent Anna Hetman podpisała List intencyjny o współpracy pomiędzy miastem Jastrzębie-Zdrój a Śląskim Związkiem Pracodawców Lewiatan. Wręczono również nagrody Gospodarcze Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój, w następujących kategoriach:

Nagroda Specjalna: Winnica „Laguna”.

Firma Roku: Krowa Mać Burgers.

Przedsiębiorstwo Społecznie Zaangażowane:  Elplast+ Sp. z o.o.

Przemysł Kreatywny i Innowacyjny: Progres Automatyka Sp. z o.o.

Miasto oficjalnie przystąpiło do memorandum o współpracy w zakresie ochrony środowiska i transgranicznego współdziałania gospodarczo-biznesowego, którego Inicjatorem jest Izba Gospodarcza w Wodzisławiu Śląskim oraz Okresni Hospodarska Komora Karvina.

Konferencja odbyła się w gościnnych murach hotelu „Dąbrówka”. O obsługę gości zadbali uczniowie Technikum Hotelarskiego w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego wraz panią Żanetą Ciuksą. Natomiast dyskusji panelowej przysłuchiwała się młodzież z Technikum Ekonomicznego również w Zespole Szkół Nr 2.

Wypowiedź profesora Jerzego Buzka:

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Korfanty" pamięta o Marszu Śmierci "Korfanty" pamięta o Marszu Śmierci

Sukcesy naukowe "Korfantego" Sukcesy naukowe "Korfantego"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (59)
Marek 22.11.2019 17:47

Jak na razie to w Jastrzębiu będę budować kolejna hałdę koło 1000 lecia lub os Zofiówka. Idzie do UM tam was poinformują. To ma być nowe Jastrzębie jeszcze więcej hałd, zapadlisk i szkód. W cholerę z tym miastem. Kto żyw niech spiernicza

jastrzębianin22.11.2019 12:31

nie słuchajcie tego profesora wiecie ile zakładów pracy on zlikwidował

Historyk nie chisteryk22.11.2019 6:14

Co to za facecik z maczugą przy paszczaku?

W dodatku w turkusowym uniformie.

Wygląda jakby się zaopatrywał w sklepach sieci Tani Armani.

Felicja20.11.2019 16:22

Parki są potrzebne, ale to nie znaczy, że w centrum powinien być las. ;) Władza już przygotowuje się na nieuniknione, czyli odejście od górnictwa. Trafnie ktoś wcześniej zauważył, że epoka węgla i stali skończyła się dwa wieki temu. Trzeba się z tym pogodzić i szukać alternatyw, póki jest na to czas.

Andrzej20.11.2019 14:58

Buchachacha Kawał miesiąca.

kononowicz20.11.2019 11:07

Powstanie nowa tradycja. Ekstradycja.

Gość20.11.2019 10:49

Żory mają mądrych włodarzy.

Pokaż wszystkie opinie (59)