Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
20 listopada 2019

"Będzie mniej na inwestycje w mieście"

"Będzie mniej na inwestycje w mieście"
fot. UM Jastrzębie

Budżet miasta na 2020 rok  jest w fazie końcowego opracowania. Udało się  tak zapisać dochody i wydatki, aby wystarczyło środków na najważniejsze potrzeby. Jednak będzie mniej pieniędzy na inwestycje.

Samorządy borykają się z problemami finansowymi związanymi z nałożeniem na nie przez rząd dodatkowych zobowiązań bez - jak twierdzą - przekazania środków finansowych w odpowiedniej wysokości. Wiąże się to z trudnościami ze zbilansowaniem budżetów na 2020 rok. Jak to wygląda w Jastrzębiu?

- W przyszłym roku nie zabraknie środków na wydatki remontowe, tak jak w ubiegłych latach będzie to ok. 10 mln zł. Udało nam się wygospodarować 8 mln zł na podwyżki dla pracowników wszystkich jednostek miejskich, jest to ok.  300-350 zł na etat przeliczeniowy. Wszystkie zadania obligatoryjne są oczywiście realizowane. Trzeba zaznaczyć, że mamy niedoszacowane finansowo zadania. W przyszłym roku będzie mniej środków na inwestycje. Zostają tylko te zapisane w Wieloletniej Prognozie Finansowej - wyjaśnia prezydent Anna Hetman, w wypowiedzi dla radia 90. 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Urząd Miasta przyjazny dla osób niepełnosprawnych Urząd Miasta przyjazny dla osób niepełnosprawnych

JSW wydała 1,6 mld zł na inwestycje JSW wydała 1,6 mld zł na inwestycje

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (45)
linka7822.11.2019 10:14

Kochany rząd.
Dopiero po wyborach prezydenckich się dowiecie ile jesteście warci.
Zatroskany duduś i troskliwy jaruś pokażą wam wnętrze swoich czarnych dziur....tam się odnajdziecie.

Loli21.11.2019 20:27

Gdzie Ci wszyscy pseudoradni blokerzy nikt się publicznie nie wypowiada nie wiem czy szanowni mieszkańcy zauważyli. Rozumiem reprymendy w stronę Pani Prezydent ale przecież nie jest sama w tym mieście. Co tu się dzieje czym się Radni zajmują co uchwalili ostatnio o tym piszcie.

Gość21.11.2019 17:12

Nieudolność samorządów kolesie przerzucają na rząd jak nie potrafią zarządzać to samorządy do likwidacji a państwo zaoszczędzi na nieudolnych urzędnikach

Wiemy20.11.2019 23:26

Rząd zabiera dotacje, bo potrzebuje na swoje utrzymanie

Podatnik20.11.2019 21:28

Z 15 imprez mniej w Hotelu Dąbrówka na koszt miasta i sporo można zaoszczędzić.
A na ewentualną imprezę zamówić katering z Włoskich Smaków. Przecież cały UM się tam stołuje. Nawet specjalne menu mają dla urzędasów.

gość20.11.2019 20:27

Proponuję reoroganizację urzędu, zlikwidować częśc zbędnych etatów i kasa znajdzie się na inwestycję i remonty.

Osadnik 20.11.2019 19:58

Dla naszych rajców nie jest ważny most na Piłsudskiego, ważne by mieć dojazd do domu na obrzeżach miasta i wyremontowane oświetlone chodniki. Powinni zawiesić wszystko i całą kasę na budowę a nie żebrać po funduszach które zakończenie będą miały nie wiadomo kiedy. Miasto boi się kredytów ?? Później przetarg , wygra firma która nie będzie wstanie tego obiektu dokończyć i taki będzie finał. Na pozyskiwanie kasy był czas gdy wiadomo było że wiadukt się sypie, a przepraszam nie wiedzieli o tym. Masakra

Pokaż wszystkie opinie (45)