Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
20 listopada 2019

"Będzie mniej na inwestycje w mieście"

"Będzie mniej na inwestycje w mieście"
fot. UM Jastrzębie

Budżet miasta na 2020 rok  jest w fazie końcowego opracowania. Udało się  tak zapisać dochody i wydatki, aby wystarczyło środków na najważniejsze potrzeby. Jednak będzie mniej pieniędzy na inwestycje.

Samorządy borykają się z problemami finansowymi związanymi z nałożeniem na nie przez rząd dodatkowych zobowiązań bez - jak twierdzą - przekazania środków finansowych w odpowiedniej wysokości. Wiąże się to z trudnościami ze zbilansowaniem budżetów na 2020 rok. Jak to wygląda w Jastrzębiu?

- W przyszłym roku nie zabraknie środków na wydatki remontowe, tak jak w ubiegłych latach będzie to ok. 10 mln zł. Udało nam się wygospodarować 8 mln zł na podwyżki dla pracowników wszystkich jednostek miejskich, jest to ok.  300-350 zł na etat przeliczeniowy. Wszystkie zadania obligatoryjne są oczywiście realizowane. Trzeba zaznaczyć, że mamy niedoszacowane finansowo zadania. W przyszłym roku będzie mniej środków na inwestycje. Zostają tylko te zapisane w Wieloletniej Prognozie Finansowej - wyjaśnia prezydent Anna Hetman, w wypowiedzi dla radia 90. 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Prezydent Hetman zakażona koronawirusem Prezydent Hetman zakażona koronawirusem

Jastrzębie miastem o dobrych i stabilnych finansach Jastrzębie miastem o dobrych i stabilnych finansach

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (45)
linka7822.11.2019 10:14

Kochany rząd.
Dopiero po wyborach prezydenckich się dowiecie ile jesteście warci.
Zatroskany duduś i troskliwy jaruś pokażą wam wnętrze swoich czarnych dziur....tam się odnajdziecie.

Loli21.11.2019 20:27

Gdzie Ci wszyscy pseudoradni blokerzy nikt się publicznie nie wypowiada nie wiem czy szanowni mieszkańcy zauważyli. Rozumiem reprymendy w stronę Pani Prezydent ale przecież nie jest sama w tym mieście. Co tu się dzieje czym się Radni zajmują co uchwalili ostatnio o tym piszcie.

Gość21.11.2019 17:12

Nieudolność samorządów kolesie przerzucają na rząd jak nie potrafią zarządzać to samorządy do likwidacji a państwo zaoszczędzi na nieudolnych urzędnikach

Wiemy20.11.2019 23:26

Rząd zabiera dotacje, bo potrzebuje na swoje utrzymanie

Podatnik20.11.2019 21:28

Z 15 imprez mniej w Hotelu Dąbrówka na koszt miasta i sporo można zaoszczędzić.
A na ewentualną imprezę zamówić katering z Włoskich Smaków. Przecież cały UM się tam stołuje. Nawet specjalne menu mają dla urzędasów.

gość20.11.2019 20:27

Proponuję reoroganizację urzędu, zlikwidować częśc zbędnych etatów i kasa znajdzie się na inwestycję i remonty.

Osadnik 20.11.2019 19:58

Dla naszych rajców nie jest ważny most na Piłsudskiego, ważne by mieć dojazd do domu na obrzeżach miasta i wyremontowane oświetlone chodniki. Powinni zawiesić wszystko i całą kasę na budowę a nie żebrać po funduszach które zakończenie będą miały nie wiadomo kiedy. Miasto boi się kredytów ?? Później przetarg , wygra firma która nie będzie wstanie tego obiektu dokończyć i taki będzie finał. Na pozyskiwanie kasy był czas gdy wiadomo było że wiadukt się sypie, a przepraszam nie wiedzieli o tym. Masakra

Anka20.11.2019 19:45

To prawda że PO potrafi jedynie walczyć o swój anty-PR. Oj Aniu Aniu, ostatnią kadencję wyczuwam.

Gość20.11.2019 18:57

Tak głupiego tłumaczenia dawno nie slyszalem

Gość20.11.2019 18:56

8 milionów dla nierobow i wydatki pociotkow. Po co nam urząd skoro pieniądze ida na utrzymanie stolków a nie ma na potrzeby miasta.

Pokaż wszystkie opinie (45)