Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
21 listopada 2019

Spalał śmieci i nie chciał wpuścić strażników

Spalał śmieci i nie chciał wpuścić strażników
fot. pixabay

Strażnicy miejscy wraz z początkiem sezonu grzewczego rozpoczęli kontrolę palenisk przydomowych. Jeden mieszkańców dzielnicy Zdrój nie wpuścił strażników miejskich do domu. Sprawa trafiła na policję.

Właściciel domu nie wpuścił strażników miejskich do środka - uniemożliwił im przeprowadzenie kontroli. Twierdził, że mundurowi nie mają prawa wejść na jego posesję.

Strażnicy miejscy przypominają, że mają prawo, podczas przeprowadzania kontroli, do wstępu na posesję wraz z niezbędnym sprzętem. Posesje prywatne mają być udostępnione funkcjonariuszom w godzinach 6:00-22:00. Natomiast tam, gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza - całą dobę.

Utrudnianie lub uniemożliwienie wykonania strażnikowi kontroli jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3 (art. 225 § 1 Kodeksu karnego).

Zawiadomienie o możliwości popełnieniu przestępstwa zostało złożone w Komendzie Miejskiej Policji, która będzie prowadziła dalsze czynności w tym zakresie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Dzisiaj policja kontroluje samochody Uwaga! Dzisiaj policja kontroluje samochody

Ukarano truciciela powietrza mandatem 500zł Ukarano truciciela powietrza mandatem 500zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
Do BYK25.11.2019 20:44

No Hanys dał by się za kasę pokroić ale gorol przyjechał tu za kasą i został niewolnikiem.
Ciekawe co byście gorole robili. Gdyby nie Śląsk. Bo wam w rodzimych wsiach PGRy już dawno zlikwidowali.

Byk25.11.2019 14:58

Hanysy tak palą to sa ludzie którzy za kasę dali by sie pokroic. Miałem z nimi do czynienia na kopalni to jak ktos dostał na pasku więcj to zazdrośni jak nie wiem co. Za kasę zrobią wszytsko już nie mówię że ich mentalnośc to mieć na pokaz wszystko aby sąsiad widział.

Do Q.Tas24.11.2019 8:54

Coś w tym jest że gorole na śląsk przyjechały?

Jastrzębianin 200024.11.2019 2:15

Do Oj lipa
Może i emeryt ale bardziej hanys - pali w piecu czym popadnie żeby mieć na nową plazme albo samochód żeby sąsiedzi mu zazdroscili. Taka już jest mentalność tubylców - żyć na pokaz

emeryt22.11.2019 14:11

Miał rację że nie wpuszczał!

do znafca22.11.2019 7:49

Czytanie ze zrozumieniem się kłania, ale chyba szkoda tłumaczenia . Chociaż może jednak spróbuj przeczytać jeszcze raz ten art z kk

Q.TAS21.11.2019 21:28

@ateista, cos w tym jest :)

Pokaż wszystkie opinie (29)