Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
21 listopada 2019

Spalał śmieci i nie chciał wpuścić strażników

Spalał śmieci i nie chciał wpuścić strażników
fot. pixabay

Strażnicy miejscy wraz z początkiem sezonu grzewczego rozpoczęli kontrolę palenisk przydomowych. Jeden mieszkańców dzielnicy Zdrój nie wpuścił strażników miejskich do domu. Sprawa trafiła na policję.

Właściciel domu nie wpuścił strażników miejskich do środka - uniemożliwił im przeprowadzenie kontroli. Twierdził, że mundurowi nie mają prawa wejść na jego posesję.

Strażnicy miejscy przypominają, że mają prawo, podczas przeprowadzania kontroli, do wstępu na posesję wraz z niezbędnym sprzętem. Posesje prywatne mają być udostępnione funkcjonariuszom w godzinach 6:00-22:00. Natomiast tam, gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza - całą dobę.

Utrudnianie lub uniemożliwienie wykonania strażnikowi kontroli jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3 (art. 225 § 1 Kodeksu karnego).

Zawiadomienie o możliwości popełnieniu przestępstwa zostało złożone w Komendzie Miejskiej Policji, która będzie prowadziła dalsze czynności w tym zakresie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Strażnik miejski wlepi nam mandat za wywóz śmieci? Strażnik miejski wlepi nam mandat za wywóz śmieci?

Uwaga! Dzisiaj policja kontroluje samochody Uwaga! Dzisiaj policja kontroluje samochody

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
Do BYK25.11.2019 20:44

No Hanys dał by się za kasę pokroić ale gorol przyjechał tu za kasą i został niewolnikiem.
Ciekawe co byście gorole robili. Gdyby nie Śląsk. Bo wam w rodzimych wsiach PGRy już dawno zlikwidowali.

Byk25.11.2019 14:58

Hanysy tak palą to sa ludzie którzy za kasę dali by sie pokroic. Miałem z nimi do czynienia na kopalni to jak ktos dostał na pasku więcj to zazdrośni jak nie wiem co. Za kasę zrobią wszytsko już nie mówię że ich mentalnośc to mieć na pokaz wszystko aby sąsiad widział.

Do Q.Tas24.11.2019 8:54

Coś w tym jest że gorole na śląsk przyjechały?

Jastrzębianin 200024.11.2019 2:15

Do Oj lipa
Może i emeryt ale bardziej hanys - pali w piecu czym popadnie żeby mieć na nową plazme albo samochód żeby sąsiedzi mu zazdroscili. Taka już jest mentalność tubylców - żyć na pokaz

emeryt22.11.2019 14:11

Miał rację że nie wpuszczał!

do znafca22.11.2019 7:49

Czytanie ze zrozumieniem się kłania, ale chyba szkoda tłumaczenia . Chociaż może jednak spróbuj przeczytać jeszcze raz ten art z kk

Q.TAS21.11.2019 21:28

@ateista, cos w tym jest :)

Do Jakubek Dziś o 8:1521.11.2019 19:19

Skończ pie....ic o elektrociepłowni i podłączaniu wszystkich. Jak żeś taki mądry to zapierniczaj do OBI i kup 5 km rur w jedną stronę i oczywiście 5km rur powrotnych i podłącz mój dom. Ty wymagasz wszystkich pod ciepłownie podłączyć a miasto ma wszystkich w 4 literach i nawet kanalizacji 300m nie chce podciągnąć!

Jedno jest pewne można palić węglem , mułem , flotem ale z głową! Nawet zwykły stary rzemieślniczy kopciuch zasypany flotem i podpalony od góry nie kopci za bardzo. A kocioł 5 kategorii z podajnikiem źle skonfigurowany kopci bardziej jak taki "kopciuch"

Jastrzębianin21.11.2019 18:05

Jak bym miał dom, i palił bym normalnymi rzeczami a nie śmiećmi to też bym nie wpuścił ich do domu. Straż miejska nawet nie ma prawa Was wylegitymować i jeżeli chce to zrobić musi dzwonić po policje.

Oj lipa21.11.2019 16:53

Jakiś gorol emeryt z jastrzebia bo szkoda na wegiel dobrej klasy. Przewalil emeryturke w galerii bo musiał pokazać sąsiadowi że ma lepiej.

Pokaż wszystkie opinie (29)