Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
25 listopada 2019

Będzie drastyczna podwyżka za wywóz śmieci?

Będzie drastyczna podwyżka za wywóz śmieci?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Władze samorządowe poszczególnych gmin w Polsce podwyższają opłatę za wywóz śmieci. Są miasta, gdzie opłata ta wzrasta ponad 100 %.  Jak będzie w Jastrzębiu? Czy należy również przygotować się na to, że zapłacimy więcej?

Gminy w naszym regionie coraz częściej mówią o potrzebie zwiększenia opłaty za wywóz śmieci.  W Wodzisławiu i Rybniku urzędnicy wskazują na ogólnopolską tendencję oraz na zmianę ustawy, która reguluje te kwestie. Czy Jastrzębianie będą musieli więcej zapłacić za odpady.

- Na tę chwilę nie przewidujemy podwyżki. Natomiast nowelizacja ustawy, która wprowadziła maksymalne stawki opłat dla pojemników w przypadku nieruchomości niezamieszkałych, jak i wzrost kosztów systemu powodują, że będzie on na nowo oceniany i niewykluczone, że będzie koniczność podniesienia stawek - mówi Katarzyna Wołczańska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Spadają ceny węgla.  JSW traci Spadają ceny węgla. JSW traci

Jastrzębianie, wyrzucajcie mniej śmieci Jastrzębianie, wyrzucajcie mniej śmieci

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (35)
Luzak26.11.2019 12:00

Chyba czas się wymeldowac....Urzędy meldunkowe szykujcie się na obławe....????

Gość25.11.2019 23:19

Mówiąc krótko będzie podwyżka

Mar25.11.2019 21:33

Niech podnoszą dzbany śmieci w piece !!! Kasa w kieszeń a wysypiska pełne niech ktoś się weźmie za to a później wielkie pożary żeby się tego pozbyc

do Do abc Dziś o 15:46 Dziś o 18:5125.11.2019 21:22

Piszemy o śmieciach a nie o odpadach z warsztatu samochodowego.

Ale skoro magistrat zaprzecza podwyżkom to jest pewne ze one w najbliższych tygodniach nastąpią - robią tak od zawsze. Gadają NIE a już mają zaklepane podwyżki.

To sem ja25.11.2019 20:04

Adam. kabul i rozum?
Rozum to Sprite a kabul to pragnienie...

To sem ja25.11.2019 19:01

mieszczanin, ty w ogóle wiesz, co to jest mózg?
Jastrzębie pisze się z dużej litery, ciołku.
Eko-socjaliści chcą okradać ogłupione tele-społeczeństwo... dlatego męczą w "wolnych" mediach "ocieplenie klimatu", "zmiany w klimacie", "smog" i pseudo ekolohiczne elektryczne pojazdy...
Trudno. Za głupotę trzeba płacić...

Do abc Dziś o 15:4625.11.2019 18:51

A tu się mylisz na Bogoczowcu śmietnik przy przystanku ktoś notorycznie podrzuca części samochodowe zderzaki , atrapy , błotniki ... ale wszystko jest do czasu i jeżeli to czyta to lepiej niech zaprzestanie tego procederu .

dysydent25.11.2019 18:14

''Urzędnicy wskazują na ogólnopolską tendencję '' ,większego debilizmu argumentującego podwyżki nie czytałem, to trzeba ludziom dowalić żeby zaprzyjaźnione złodziejskie firmy zajmujące się wywozem i sortowaniem śmieci mogły zarabiać jeszcze więcej a tym samym odpalać łapówy niedołęgom urzędasom które to niedołęgi dawno powinny zlikwidować złodziejską prywatę i jak za komuny (MPGKiM) utworzyć państwową firmę urzymywaną z podatków wpływających do miejskiego budżetu.

Edward W.25.11.2019 17:58

No to palenie śmieci w piecach, w gospodarstwach domowych wzrośnie i stopień zatruwanie środowiska...!

Gość25.11.2019 16:27

Mydlenie oczu, aby wyciągnąć więcej kasy.

Pokaż wszystkie opinie (35)