Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
25 listopada 2019

Będzie drastyczna podwyżka za wywóz śmieci?

Będzie drastyczna podwyżka za wywóz śmieci?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Władze samorządowe poszczególnych gmin w Polsce podwyższają opłatę za wywóz śmieci. Są miasta, gdzie opłata ta wzrasta ponad 100 %.  Jak będzie w Jastrzębiu? Czy należy również przygotować się na to, że zapłacimy więcej?

Gminy w naszym regionie coraz częściej mówią o potrzebie zwiększenia opłaty za wywóz śmieci.  W Wodzisławiu i Rybniku urzędnicy wskazują na ogólnopolską tendencję oraz na zmianę ustawy, która reguluje te kwestie. Czy Jastrzębianie będą musieli więcej zapłacić za odpady.

- Na tę chwilę nie przewidujemy podwyżki. Natomiast nowelizacja ustawy, która wprowadziła maksymalne stawki opłat dla pojemników w przypadku nieruchomości niezamieszkałych, jak i wzrost kosztów systemu powodują, że będzie on na nowo oceniany i niewykluczone, że będzie koniczność podniesienia stawek - mówi Katarzyna Wołczańska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Podrzucanie odpadów pod śmietnikami jest niezgodne z prawem Podrzucanie odpadów pod śmietnikami jest niezgodne z prawem

Zapłacimy więcej za prąd? Zapłacimy więcej za prąd?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (35)
Luzak26.11.2019 12:00

Chyba czas się wymeldowac....Urzędy meldunkowe szykujcie się na obławe....????

Gość25.11.2019 23:19

Mówiąc krótko będzie podwyżka

Mar25.11.2019 21:33

Niech podnoszą dzbany śmieci w piece !!! Kasa w kieszeń a wysypiska pełne niech ktoś się weźmie za to a później wielkie pożary żeby się tego pozbyc

do Do abc Dziś o 15:46 Dziś o 18:5125.11.2019 21:22

Piszemy o śmieciach a nie o odpadach z warsztatu samochodowego.

Ale skoro magistrat zaprzecza podwyżkom to jest pewne ze one w najbliższych tygodniach nastąpią - robią tak od zawsze. Gadają NIE a już mają zaklepane podwyżki.

To sem ja25.11.2019 20:04

Adam. kabul i rozum?
Rozum to Sprite a kabul to pragnienie...

To sem ja25.11.2019 19:01

mieszczanin, ty w ogóle wiesz, co to jest mózg?
Jastrzębie pisze się z dużej litery, ciołku.
Eko-socjaliści chcą okradać ogłupione tele-społeczeństwo... dlatego męczą w "wolnych" mediach "ocieplenie klimatu", "zmiany w klimacie", "smog" i pseudo ekolohiczne elektryczne pojazdy...
Trudno. Za głupotę trzeba płacić...

Do abc Dziś o 15:4625.11.2019 18:51

A tu się mylisz na Bogoczowcu śmietnik przy przystanku ktoś notorycznie podrzuca części samochodowe zderzaki , atrapy , błotniki ... ale wszystko jest do czasu i jeżeli to czyta to lepiej niech zaprzestanie tego procederu .

Pokaż wszystkie opinie (35)