Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 13°
Szkody górnicze
25 listopada 2019

Będzie drastyczna podwyżka za wywóz śmieci?

Będzie drastyczna podwyżka za wywóz śmieci?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Władze samorządowe poszczególnych gmin w Polsce podwyższają opłatę za wywóz śmieci. Są miasta, gdzie opłata ta wzrasta ponad 100 %.  Jak będzie w Jastrzębiu? Czy należy również przygotować się na to, że zapłacimy więcej?

Gminy w naszym regionie coraz częściej mówią o potrzebie zwiększenia opłaty za wywóz śmieci.  W Wodzisławiu i Rybniku urzędnicy wskazują na ogólnopolską tendencję oraz na zmianę ustawy, która reguluje te kwestie. Czy Jastrzębianie będą musieli więcej zapłacić za odpady.

- Na tę chwilę nie przewidujemy podwyżki. Natomiast nowelizacja ustawy, która wprowadziła maksymalne stawki opłat dla pojemników w przypadku nieruchomości niezamieszkałych, jak i wzrost kosztów systemu powodują, że będzie on na nowo oceniany i niewykluczone, że będzie koniczność podniesienia stawek - mówi Katarzyna Wołczańska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

W Jastrzębiu są niskie ceny za wywóz śmieci W Jastrzębiu są niskie ceny za wywóz śmieci

Na Zielonej śmierdzi i latają muchy Na Zielonej śmierdzi i latają muchy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (35)
Luzak26.11.2019 12:00

Chyba czas się wymeldowac....Urzędy meldunkowe szykujcie się na obławe....????

Gość25.11.2019 23:19

Mówiąc krótko będzie podwyżka

Mar25.11.2019 21:33

Niech podnoszą dzbany śmieci w piece !!! Kasa w kieszeń a wysypiska pełne niech ktoś się weźmie za to a później wielkie pożary żeby się tego pozbyc

do Do abc Dziś o 15:46 Dziś o 18:5125.11.2019 21:22

Piszemy o śmieciach a nie o odpadach z warsztatu samochodowego.

Ale skoro magistrat zaprzecza podwyżkom to jest pewne ze one w najbliższych tygodniach nastąpią - robią tak od zawsze. Gadają NIE a już mają zaklepane podwyżki.

To sem ja25.11.2019 20:04

Adam. kabul i rozum?
Rozum to Sprite a kabul to pragnienie...

To sem ja25.11.2019 19:01

mieszczanin, ty w ogóle wiesz, co to jest mózg?
Jastrzębie pisze się z dużej litery, ciołku.
Eko-socjaliści chcą okradać ogłupione tele-społeczeństwo... dlatego męczą w "wolnych" mediach "ocieplenie klimatu", "zmiany w klimacie", "smog" i pseudo ekolohiczne elektryczne pojazdy...
Trudno. Za głupotę trzeba płacić...

Do abc Dziś o 15:4625.11.2019 18:51

A tu się mylisz na Bogoczowcu śmietnik przy przystanku ktoś notorycznie podrzuca części samochodowe zderzaki , atrapy , błotniki ... ale wszystko jest do czasu i jeżeli to czyta to lepiej niech zaprzestanie tego procederu .

dysydent25.11.2019 18:14

''Urzędnicy wskazują na ogólnopolską tendencję '' ,większego debilizmu argumentującego podwyżki nie czytałem, to trzeba ludziom dowalić żeby zaprzyjaźnione złodziejskie firmy zajmujące się wywozem i sortowaniem śmieci mogły zarabiać jeszcze więcej a tym samym odpalać łapówy niedołęgom urzędasom które to niedołęgi dawno powinny zlikwidować złodziejską prywatę i jak za komuny (MPGKiM) utworzyć państwową firmę urzymywaną z podatków wpływających do miejskiego budżetu.

Edward W.25.11.2019 17:58

No to palenie śmieci w piecach, w gospodarstwach domowych wzrośnie i stopień zatruwanie środowiska...!

Gość25.11.2019 16:27

Mydlenie oczu, aby wyciągnąć więcej kasy.

Pokaż wszystkie opinie (35)