Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
25 listopada 2019

JSW wyprodukowała mniej węgla i koksu

JSW wyprodukowała mniej węgla i koksu
fot. JSW S.A.

Po dziewięciu miesiącach 2019 roku Jastrzębska Spółka Węglowa odnotowała o połowę mniejszy zysk. Zmalało również wydobycie węgla i produkcja koksu.

 

Produkcja węgla i koksu wyniosły 10,9 mln ton i 2,5 mln ton. Spółka odczuwa spadek zapotrzebowania na stal w Europie, co przekłada się na sprzedaż węgla i koksu.

 Produkcja węgla w tym okresie wyniosła ponad 10,9 mln ton i była niższa w porównaniu do analogicznego okresu 2018 roku.

- Jest to zgodne z założeniami produkcyjnymi Jastrzębskiej Spółki Węglowej - zapewniają w spółce. Co ciekawe, produkcja koksu w omawianym okresie wyniosła 2,5 mln ton i również była niższa, o ponad 7 procent, w porównaniu do roku ubiegłego.  Należy tu zwrócić uwagę, iż w ubiegłym roku – do końca trzeciego kwartału – w Grupie Kapitałowej funkcjonowała jeszcze Koksownia Dębieńsko – zaznacza JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW wydała 1,6 mld zł na inwestycje JSW wydała 1,6 mld zł na inwestycje

Spowolnienie na rynku stali, węgla i koksu. Czy to już kryzys? Spowolnienie na rynku stali, węgla i koksu. Czy to już kryzys?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
Ala28.11.2019 1:20

Do roboty to będzie więcej !!! A nie tylko narzekać...

Budryk26.11.2019 8:35

Kolego obwiniasz człowieka podaj szczegóły , pewnie coś słyszałeś w łażni pod prysznicem licz się z tym co mówisz buraku.

Gość26.11.2019 6:06

@Andrzej

"Twoje nie uctwo" jest o wiele większe. Kto tobie ukradł słownik ortograficzny? Aaa... nawet nie wiesz co to jest.

Pendzel25.11.2019 22:37

To co te lebry gornicy robią? I za co im tyle płacą?

Andrzej 25.11.2019 22:37

Do nadsztgar Adam D. To właśnie Przez takich ciulow jak ty na budryku dziś doszło do wypadku bo wydaje się tobie żeś najmadrzejszy. Twoje nie uctwo i debilnosc bo liczą się tylko metry i cykle i szybko i szybko bo wiecznie mało. Elektryk ma nogi połamane. Zwykły ciulu w czapce nadsztgara

Gość25.11.2019 21:26

Jeżeli ktoś pracował w jakiej kolwiek firmie nie związanej z przemysłem górniczym. I na kopalni.
to wie że w firmie normalnej pracownik jest od roboty, przełożony od podejmowania decyzji i wydawania poleceń.
A na kopalni to pracownik jest od roboty i podejmowania decyzji a przełożony-dozór od brania kasy i nic nie umienia. Oraz darcia mordy i lania w nią hektolitrów alkoholu z łapówek z urlopy i inne przywileje typu lewa temperatura itp.

Gornik25.11.2019 21:09

Co tu dużo mówić.. W spółce siedzi prawie pół tysiąca darmozjadów!!powtarzam darmozjadów!!na gwarkach spolkowskich w tym roku było widać czym się zajmują.. trochę alkoholu i wieś prawie się kopuluje na parkiecie A wszystkiemu przygrywa Feel..i to wszystko za pieniądze ciężko pracujących górników!!!to musi wreszcie upaść...W prywatnych rękach z 60%załoga ta spółka fedrowala by więcej i lepiej...ale no.. to jest jedna wielka rodzina...

górnik emeryt z jastrzębia25.11.2019 20:34

dni tych darmozjadów są policzone

POlak25.11.2019 20:21

Pisowskie debile debtują, co w dupę... was jełopy wyjechali?

Gość25.11.2019 19:36

Nadsztygar Adam D jak widać właśnie dokładnie opisałeś swoją codzienność w pracy. Gratulacje za błyskotliwość.

Pokaż wszystkie opinie (23)