Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
26 listopada 2019

Spowolnienie na rynku stali, węgla i koksu. Czy to już kryzys?

Spowolnienie na rynku stali, węgla i koksu. Czy to już kryzys?
fot. JSW S.A.

Jastrzębska Spółka Węglowa podsumowuje dziewięć miesięcy 2019 roku. Zarząd firmy mówi o wyraźnym spowolnieniu na rynku węgla i stali, co przekłada się na wyniki spółki.

- Sytuacja na rynku węgla koksowego i koksu jest powiązana z rynkiem stali i wyrobów hutniczych, a cykle koniunkturalne pokazują duże wahania cen w tych sektorach. Od  początku tego roku obserwujemy niższe zapotrzebowanie na stal na rynku europejskim, co przekłada się w sposób bezpośredni także na ceny koksu i węgli koksowych. Dodatkowo wystąpiły pewne niekorzystne zjawiska spowodowane brakiem skutecznej ochrony europejskiego rynku stali  i dodaje. Po okresie systematycznych wzrostów, we wrześniu zanotowaliśmy także pierwszy spadek globalnej produkcji stali porównując do września 2018 roku - wyjaśnia Rafał Pasieka, zastępca prezesa zarządu JSW ds. handlu 

Zarząd JSW kładzie nacisk na priorytety, czyli inwestycje o najwyższej rentowności oraz projekty strategiczne. Chodzi również o ograniczenie kosztów funkcjonowania spółki. Wszystko to ma doprowadzić do budowania przewagi konkurencyjnej na rynku.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Akcja powrót do pracy w JSW [video] Akcja powrót do pracy w JSW [video]

W JSW nie ma już siły wyższej W JSW nie ma już siły wyższej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
Gość27.11.2019 21:44

@rylzofija

Nie bój żaby.

Za pięć dwunasta ZZ pojadą do stolicy palić opony, żeby okres gwarancji został przedłużony o kolejnych 10 lat.

rylzofija27.11.2019 11:07

Wszyscy o tym wiedzieli tylko nie tłuste koty z ZZ.Podwyzki PGG negocjuja JSW cisza bo ZZ dogadane z Prezesem.Gwarancja zatrudnienia w JSW się konczy i układ pracy cisza.....Ale biura podrózy działają preżnie.Wstyd ze tyle was płaci takim składki.....

Do Gość 26.11.2019 11:3727.11.2019 9:33

Chcesz na upadowej tory kłaść?
G***o wiesz o górnictwie. Tyle w temacie.

Hotel Abbasi27.11.2019 6:30

@DEUTER

Wodór to ściema. Nie ma na tyle gazu koksowniczego, by wyprodukowanym wodorem zasilić jakaś poważniejszą flotę aut.
Proces produkcji jest kosztowny, nie wiadomo, czy udałoby się ów wodór sprzedać.
Propaganda JSW mówiła, jakby ten wodór nieskończony był i tylko go do zbiorników pakować. Tak, niestety, nie jest.
Wodór w naturze jest powszechny. Niestety występuje w postaci związanej. By go wyodrębnić, trzeba procesowi dostarczyć energii. Warunek jest więc taki, że nośnik wodoru i energia muszą być tanie. Do tego wodór to paliwo czyste, ale sam proces jego pozyskiwania już nie.
Alternatywa to używanie nadwyżek energii w procesie elektrolizy.

Mp26.11.2019 20:26

W zusie mieli 14tke. Okrągłe 14tys wszyscy

Gość26.11.2019 18:58

Utwórzcie jeszcze parę spółek dla swoich kolesiów to będziecie mieli jeszcze większy kryzys ale z powodu swojej niegospodarności jest to jawnie rozkradanie majątku JSW a gdzie właściciel takiego dziadostwa nawet za komume nie było

Gość26.11.2019 18:25

Związkowcy do dzieła. Macie okazję mordy drzeć że wam się należny!
Chyba że macie na razie gardła zdarte przez darcie ryja w Szczyrku przez cały weekend.
Człowiek się wybierze na skoki a musi w nocy na kwaterze słuchać pijanych ryji. Ponoć ZZ z Boryni balowały.
Miejscowi się śmieją że to u nich taka tradycja. Co roku o tej samej porze roku te same głosy słychać w nocy.

DEUTER26.11.2019 17:19

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju nie przyznało dofinansowania dla Jastrzębskiej Spółki Węglowej na instalację do produkcji wodoru. JSW starała się o dofinansowanie w kwocie 70 mln złotych. Jak zapewniają w spółce, negatywna odpowiedź NCBiR-u nie przekreśla jednak prac nad tą technologią.Nie wierzę, żeby za 3 lata rynek detaliczny ? na poziomie aut osobowych ? był tak duży, by można było mówić o tankowaniu wodoru. W pierwszej kolejności skupić się będzie trzeba na transporcie publicznym. Tu sporą konkurencją będą jednak autobusy elektryczne ? podsumowuje Paweł Wilman, dyrektor ds. rozwoju i inwestycji w JSW Koks.TO PO UJA BRNIECIE W TEN PROJEKT !!!!

Mef26.11.2019 15:28

Noooo straszny kryzys. Ponad 700 milionów zysku netto przez 9 miesięcy a ludzie o dotacji na kopalnie JSW xD Mózgi już totalnie wyprane.

ICE Man26.11.2019 15:20

A dlaczego nigdzie nie ma wspomniane o poniedziałkowym wypadku w którym ucierpiał pracownik firmy zewnętrznej gdzie poparzyl go łuk elektryczny i ma spaloną cała rękę aż do ramienia włącznie. Statystyki????

Pokaż wszystkie opinie (27)