Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
Depilacja
26 listopada 2019

Jastrzębie potrzebuje nowej branży

Jastrzębie potrzebuje nowej branży
fot. Robert Szymański

Jastrzębie-Zdrój powstało na węglu. Węgiel koksowy wydobywany przez JSW jest ceniony w Europie i długo jeszcze będzie znajdował nabywców. Prezydent miasta Anna Hetman podkreśla jednak, że w mieście potrzebna jest nowa branża.

- Musimy dziś myśleć o budowie nowej branży dla Jastrzębia-Zdroju, co już teraz czynimy. Tereny górnicze nie są łatwe do inwestowania. Biorąc pod uwagę, że są to tereny w większości zdegradowane, inwestorzy nie są nimi zainteresowani. Dlatego obecnie stawiamy przede wszystkim na rozwój takich branż, jak IT oraz turystyka - mówi Anna Hetman, prezydent Jastrzębia-Zdroju, w wywiadzie dla portalu samorządowego.

Przestawienie terenów górniczych na inny rodzaj działalności, odejście od węgla, może wywołać poczcie niepewności, a nawet zagrożenia wśród mieszkańców.

- Lęk przed zmianą jest ogromny. Widzimy jednak dziś, że obecnie młode pokolenie już inaczej patrzy na rozwój i na region. Zwłaszcza wśród młodych ludzi najczęściej słychać głosy o zielonej transformacji. Nasza młodzież uznaje, że górnictwo jest "ok", ale już trzeba pracować nad branżą, która rozwinie naszą gospodarkę w innym kierunku - mówi Anna Hetman.

Prezent Anna Hetman wzięła udział w debacie pt. „Sprawiedliwa transformacja”, którą PortalSamorzadowy.pl zorganizował w ramach konferencji "Górnictwo" 2019.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Anna Hetman rozmawiała w Brukseli o środkach na regiony górnicze Anna Hetman rozmawiała w Brukseli o środkach na regiony górnicze

Spółki państwowe lecą na dół. JSW wypadnie z grupy najlepszych? Spółki państwowe lecą na dół. JSW wypadnie z grupy najlepszych?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (63)
Izolator29.11.2019 15:24

chyba Alko-turystyka do Czech na dobre piwo..

Gość28.11.2019 11:57

Co ta kobieta jeszcze wymyśli?

Wykolejeniec28.11.2019 7:34

Punkty przeladunkowe. Szeroki tor puscic, centrum logistyczne to jest pomysl

Bartek28.11.2019 1:20

Za przeproszeniem jaka kur... turystyka? W tym mieście turystyka? Brzmi jak chory żart...

kononowicz27.11.2019 22:31

Czym jest sprawiedliwość?

Gornik27.11.2019 16:16

Pani prezydent potrzebuje nowych potrzeb a właściciel,,ekookna,, chciał otworzyć punkt na starej kopalni Moszczenica ale rada miasta i prezydent nie zgodzili się i co wy nato

Osadnik 27.11.2019 15:58

I tak można przegadać całą kadencję znamy to.

Pokaż wszystkie opinie (63)