Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 13°
26 listopada 2019

Jastrzębie potrzebuje nowej branży

Jastrzębie potrzebuje nowej branży
fot. Robert Szymański

Jastrzębie-Zdrój powstało na węglu. Węgiel koksowy wydobywany przez JSW jest ceniony w Europie i długo jeszcze będzie znajdował nabywców. Prezydent miasta Anna Hetman podkreśla jednak, że w mieście potrzebna jest nowa branża.

- Musimy dziś myśleć o budowie nowej branży dla Jastrzębia-Zdroju, co już teraz czynimy. Tereny górnicze nie są łatwe do inwestowania. Biorąc pod uwagę, że są to tereny w większości zdegradowane, inwestorzy nie są nimi zainteresowani. Dlatego obecnie stawiamy przede wszystkim na rozwój takich branż, jak IT oraz turystyka - mówi Anna Hetman, prezydent Jastrzębia-Zdroju, w wywiadzie dla portalu samorządowego.

Przestawienie terenów górniczych na inny rodzaj działalności, odejście od węgla, może wywołać poczcie niepewności, a nawet zagrożenia wśród mieszkańców.

- Lęk przed zmianą jest ogromny. Widzimy jednak dziś, że obecnie młode pokolenie już inaczej patrzy na rozwój i na region. Zwłaszcza wśród młodych ludzi najczęściej słychać głosy o zielonej transformacji. Nasza młodzież uznaje, że górnictwo jest "ok", ale już trzeba pracować nad branżą, która rozwinie naszą gospodarkę w innym kierunku - mówi Anna Hetman.

Prezent Anna Hetman wzięła udział w debacie pt. „Sprawiedliwa transformacja”, którą PortalSamorzadowy.pl zorganizował w ramach konferencji "Górnictwo" 2019.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW świadoma w sprawach klimatu JSW świadoma w sprawach klimatu

Odprawa dla górników w wysokości 70-80 tys. zł? Odprawa dla górników w wysokości 70-80 tys. zł?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (63)
Izolator29.11.2019 15:24

chyba Alko-turystyka do Czech na dobre piwo..

Gość28.11.2019 11:57

Co ta kobieta jeszcze wymyśli?

Wykolejeniec28.11.2019 7:34

Punkty przeladunkowe. Szeroki tor puscic, centrum logistyczne to jest pomysl

Bartek28.11.2019 1:20

Za przeproszeniem jaka kur... turystyka? W tym mieście turystyka? Brzmi jak chory żart...

kononowicz27.11.2019 22:31

Czym jest sprawiedliwość?

Gornik27.11.2019 16:16

Pani prezydent potrzebuje nowych potrzeb a właściciel,,ekookna,, chciał otworzyć punkt na starej kopalni Moszczenica ale rada miasta i prezydent nie zgodzili się i co wy nato

Osadnik 27.11.2019 15:58

I tak można przegadać całą kadencję znamy to.

Hotel Abbasi27.11.2019 14:56

"A już minęły 3 lata i na chwilę obecną podsuniołempomys i próbują mie kopiować"

A patentach kiedys slyszal?

Radio Teheran27.11.2019 13:31

@Bp

Jeżeli twoje wynalazki są chociaż w połowie tak dobre, jak twoja pisownia w języku ojczystym, to nie wróżę sukcesu. W pierszej kolejności kup sobie słownik ortograficzny, a potem postaraj się zdać do następnej klasy.

Radio Teheran27.11.2019 13:29

@Jozek

Zluzuj majty. Na co idą nasze podatki?

Na pensje, podwyżki, premie i odprawy urzędnicze. Mało? Wysokość ich zarobków nie zależy bynajnmiej wcale od efektów pracy. Zapomnij. Tam, czy się siedzi, czy się leży, niemałe wynagrodzenie się po prostu im należy!

Pokaż wszystkie opinie (63)