Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
27 listopada 2019

JSW nie dostała pieniędzy na projekt

JSW nie dostała pieniędzy na projekt
fot. JSW / Dawid Lach

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju nie przyznało dofinansowania Jastrzębskiej Spółce Węglowej w wysokości 70 mln zł.

Jastrzębska Spółka Węglowa starała się o dofinansowanie na instalację do produkcji wodoru, w kwocie 70 mln zł. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju nie przyznało dofinansowania na ten projekt.

JSW planuje ruszyć z produkcją wodoru z gazu koksowniczego. Linia technologiczna do wytwarzania tego produktu miała znajdować się w Koksowni Przyjaźń. Właśnie tam spółka chciała zainwestować środki, o które ubiegała się od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Wkład własny JSW wynosił ok. 30 mln zł.

Nie otrzymanie dotacji na ten cel nie oznacza, że spółka zamierza odstąpić od realizacji pomysłu. Nie wyklucza się ponownego złożenia wniosku.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Minister pisze do górników w dniu Barbórki Minister pisze do górników w dniu Barbórki

JSW ma 64 związki zawodowe. Związkowców jest więcej niż pracowników JSW ma 64 związki zawodowe. Związkowców jest więcej niż pracowników

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
Yyy28.11.2019 19:02

Seba węgiel kokosowy chcesz zgazowac... Nie no pomysł bardzo ciekawy...

Jurek28.11.2019 16:40

Niech utworzą więcej niepotrzebnych ratowników , dziennie autobus krąży po zofiowce oglądać nie potrzebny magazyn nic nie warty to się spółka obudzi jak pieniążki znikają

Jurek28.11.2019 16:31

Niech przekwalifikują więcej niepotrzebnych wrzodow ratowników to będzie spółka szukać pieniędzy dziennie autobusy jeżdżą na magazyn Zofiówki , oglądać beznadziejne zaplecze , brawo

Do Jrk Dziś o 13:5927.11.2019 15:06

To się przeprowadż do Chin będziesz wszystko miał szybciej .

Jrk27.11.2019 13:59

Seba, masz rację. Jedna z firm chciała otworzyć swój zakład w Polsce, w skład produkcji wchodziły 3 produkty w tym proces zgazowania węgla, jednakże głównym problemy były zgody administracyjne i konsultacje z rządem. W Chinach czas realizacji od pomysłu do gotowego stanu rzeczy jest błyskawiczny, u nas niestety jest to szmat czasu, co stanowi główny problem.

seba 27.11.2019 12:42

Zgazowując węgiel, zredukowalibyśmy zapotrzebowanie rynku na importowany gaz ziemny.
Dwie instalacje zgazowania węgla produkujące gaz syntezowy niemal w połowie pokryłyby szacowane na około 2,5 mld m sześc. potrzeby polskiego przemysłu chemicznego.
Są dostępne technologie. Rocznie zgazowuje się na świecie od 300 do 400 mln ton węgla. Liderem są Chiny.

jola 27.11.2019 12:38

no tak kupowali i rozdawali autobusy teraz kasy im brakuje.....

Pokaż wszystkie opinie (12)