Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 13°
TEB Edukacja
28 listopada 2019

Górnicy żądają podwyżek

Górnicy żądają podwyżek
fot. pixabay

Nie doszło do porozumienia w sprawie wzrostu płac górników zatrudnionych w Polskiej Grupie Górniczej. Siedziba spółki jest okupowana przez związkowców.

Działacze związkowi żądają 12 % podwyżki wynagrodzenia na 2020 r. oraz włączenia dodatku gwarantowanego do podstawy naliczania Barbórki i 14. pensji za 2019 r.  

Środowe rozmowy nie doprowadziły do porozumienia. Zarząd PGG zaproponował podpisanie protokołu rozbieżności, jednak związkowcy odrzucili taką możliwość. W kopalniach mają odbyć się masówki na ten temat.

Jak na razie działacze związkowi Jastrzębskiej Spółki Węglowej nie podnoszą tematu wzrostu wynagrodzenia i nie jest to przedmiotem prowadzonych rozmów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW świadoma w sprawach klimatu JSW świadoma w sprawach klimatu

Odprawa dla górników w wysokości 70-80 tys. zł? Odprawa dla górników w wysokości 70-80 tys. zł?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (50)
rylzofija02.12.2019 21:56

A W JSW Kozioł i świta nie chcą podwyżek bo mamy super mega zarobki brawo kochane zwiazki!

Thc02.12.2019 17:35

znam ratownika na marcelu, który ma lekko 30kg nadwagi, chłopak 30lat. W razie W ma nawet problem wyjść z autobusu, co dopiero na dole. Typowy gość od podpisz się tu i powiedz w domu, że pomagałeś, a teraz skocz po flaszkę.

Gość02.12.2019 13:29

Kopalnie zlikwidować, doły po nich zasypać.

Nikt płakać nie bęzie.

Amen.

SYJON02.12.2019 12:41

DRODZY PANOWIE .. NAJPIERW ZMIENIĆ PRAWO , zaczynając od PAPIEROLOGI to ona doprowadza do tego że tylu ludzi pracuje na powierzchni , pamietam jak wprowadzali na kopalniach komputery - i jak to miało zmniejszyc zatrudnienie , a wyszło że 5 razy tyle . RATOWNICTWO GÓRNICZE haha - czy wiecie że kopalnie płaca około 200 tyś za zabezpieczenie na miesiąc CSRG ?? o oprócz tego sami zabezpieczają swoimi zastępami , gdzie nie dawno podwyższyli sobie komunistyczny stan liczby ratowników ,za KOMUNY TAK BYŁO . Jedzmy dalej urzędasy co chwile przyjeżdzają iiii oczywiście za to też sie płaci , aaa niby to jest przecież ich praca ... Wiec drodzy mili kopalnie to KOMUNA i tak dalej to pozostanie ..

Byk02.12.2019 9:46

To jest banda i nic wiecej,. Wstyd mi za tych ludzi górników. Najbardziej wyzyskujący zawód w Polsce. Jak jedzie się w Polskę to nie dziwię się że ludzie nie lubią górników. Bo nie dośc że na nich łoża na emeryturach to ciagle słysza ze im mało. Wstyd!!!.Nie dośc że pracuja krótko to najlepsij w Plsce zarabiaja i wysokie emerytury pobierają. Pasozyty ciągle żerujace na przywilejach.

Gość02.12.2019 8:16

@Tomasz.

"Dlaczego nasz jest tak drogi że aż ten z Australijski opłaca się do Polski transportować?!"

Bo żeden inny kraj na świecie nie dopłaca do przywilejów górniczych jeszcze rodem z PRL. Masz odpowiedź.

Tomasz.01.12.2019 11:31

I cenę węgla jeszcze podnieście ! O, i już jest kasa na podwyżki dla braci górniczej.... A na składach zaczyna królować węgiel z Czech, Rosji a nawet z Kolumbii... I jest duuuużo tańszy. Dlaczego nasz jest tak drogi że aż ten z Australijski opłaca się do Polski transportować?!

jastrzębianin30.11.2019 19:03

Najwięcej do powiedzenia mają Ci co wiedzą , że prąd jest w gniazdku a mieszkanie ogrzewa kaloryfer.

Rekin z pniowka29.11.2019 20:12

Bankruci chca podwyzek zenada

Rekin z pniowka29.11.2019 20:10

Jakie podwyzki pgg to bankrut

Pokaż wszystkie opinie (50)