Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
29 listopada 2019

"Każdy, kto podnosi rękę na policjanta..."

"Każdy, kto podnosi rękę na policjanta..."
fot. Policja.pl

Komenda Główna Policji sprzeciwia się jakiejkolwiek formie atakowania policjantów, czy to fizycznie czy poprzez hejt w Internecie i wyzwiska.

Oświadczenie KGP zostało wydane w związku z interwencją policyjną w Koninie, podczas której zginął mężczyzna. Mundurowi podkreślają, że większość społeczeństwa spokojnie oczekuje na ustalenia śledczych i nie formułuje pochopnych ocen. Jednak inni już wydali wyrok na policjanta, który oddał strzały.

- Kierownictwo Policji od początku wspiera i będzie wspierać policjanta, który przeprowadzał interwencję wobec 21-latka, zapewniając mu wszelką pomoc – również prawną i psychologiczną. Dalsze decyzje w tej sprawie będzie podejmowała niezależna Prokuratura i ewentualnie Sąd, które z pewnością nie będą się kierować zachowaniami oraz opiniami pijanych i agresywnych chuliganów. W świetle prawa i oceny kierownictwa polskiej Policji nasz policjant jest niewinny, a przebieg podjętej interwencji  wyjaśni szczegółowe, niezależne śledztwo prowadzone przez Prokuraturę - oświadczyła Komenda Głowna Policji.

Mundurowi podkreślają, że każdy policjant kieruje się hasłem „Pomagamy i chronimy” zdając sobie sprawę, że narażając swoje życie służy obywatelowi. Użycie broni służbowej to ostateczność i występuje najczęściej w obronie własnej i innych osób. Należy przy tym pamiętać, że nie tylko policjanci zobowiązani są działać zgodnie z prawem, ale i każdy obywatel ma również obowiązki określone w przepisach, w tym m in. obowiązek zachowania zgodnego z prawem.

- Należy pamiętać, że każdy, kto podnosi rękę na policjanta, znieważa go lub oczernia w oczach opinii publicznej, powinien liczyć się z konsekwencjami prawnymi i zdecydowaną reakcją  ze strony Policji - wyjaśnia KGP.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Poszukiwany kłócił się o frytki Poszukiwany kłócił się o frytki

Nieodśnieżony samochód powodem kłopotów Nieodśnieżony samochód powodem kłopotów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (30)
xxx02.12.2019 20:13

Proponuje kupić akumulator 9v zamiast baterii szkoda używać strzelby. Paralizator , bateria 9v i trzymać tak długo aż się rozładuje.

ateista02.12.2019 16:37

Strzelać i jeszcze raz strzelać do młodocianych bandytów !!!! Może wreszcie zaczną się bać policji bo do tej pory nic sobie z policji nie robią i ludzkiego życia również .Strach już wychodzić nieuzbrojonym po zmroku bo nie wiadomo na jakiego psychola można trafić który kosę ożeni bez powodu. A policja ma wyrywać chwasty na miejscu !!! Szkoda amunicji na jakieś strzały ostrzegawcze.

Adam02.12.2019 13:27

Chciałbym dożyć czasów w których na widok policjanta będę sie mógł czuć bezpiecznie, teraz strach o godzinie zapytać bo może się okazać że spytałem zbyt nerwowo i zostanę przeszukany :(

A02.12.2019 11:58

No dalej utwierdzajmy policjantów w przekonaniu, że są bezkarni i mundur im pozwala na wszystko.

Banas02.12.2019 11:25

Policja bierze każdego bo nie mają ludzi do pracy. Szybciej bezrobotny znajdzie pracę w policji niż w urzędzie miasta.

Gość01.12.2019 9:27

A co z bandytami w policyjnych mundurach? Co z tego że są wydalanie że służby, przecież nigdy nie powinni się w niej znaleźć. To znaczy że policja przyjmuje byle g... a potem się zobaczy?

Prawdomowny30.11.2019 20:18

Nie znam sytuacji i nie interesuje mnie ona ale bandziory powinny dostawac dawki olowiu a policjanci za nieuzasadnione uzycie broni wysokie wyroki. Nie ma o czym dyskutować.

Objektor29.11.2019 23:26

Nie mam opinii na ten temat więc postanowiłem się wypowiedzieć.

asker29.11.2019 19:57

Choć jeden komendant ( I Główny ) w wpowiedziach swoich stanął po stronie Policjanta ! Brawo Komendancie !

antystres29.11.2019 17:57

Szkolenie młodych kolegów pozostawia conajmniej wiele do zyczenia

Pokaż wszystkie opinie (30)