Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
4 grudnia 2019

Kierowca nie zauważył pieszej. Potrącenie na pasach

 Kierowca nie zauważył pieszej. Potrącenie na pasach
fot. KMP Jastrzębie

W poniedziałek doszło do potrącenia pieszej na pasach. Kierowca tłumaczył się, że nie zauważył kobiety. Poszkodowana została przewieziona do szpitala.

- Z policyjnych ustaleń wynika, iż 78-letni kierujący, wyjeżdżając z ulicy Kaszubskiej w ulicę Łowicką nie zauważył pieszej, która znajdowała się na oznakowanym przejściu dla pieszych. Na skutek potrącenia przez suzuki, 62-latka doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają jastrzębscy policjanci - mówi Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.


Policja prosi kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych i zachowanie szczególnej uwagi przed przejściami dla pieszych.

- Apel o rozwagę kierujemy także do pieszych. Przypominamy, że jedną z przyczyn licznych wypadków drogowych o tej porze roku jest brak odpowiedniej widoczności pieszych w porze wieczorowo-nocnej. Dlatego apelujemy o stosowanie elementów odblaskowych na wierzchniej odzieży. Czasem wystarczy niewielki element odblaskowy, widoczny dla kierowców już z dalekiej odległości, aby uchronić swoje życie i zdrowie. Pamiętajmy też, że na śliskiej nawierzchni znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdu. Nagłe wtargnięcie na jezdnię przed nadjeżdżającym samochodem-nawet na oznakowanym przejściu dla pieszych, może zakończyć się tragicznie. Samochodu nie można bowiem zatrzymać w miejscu - wyjaśnia asp. Halina Semik.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zapalenie metanu w kopalni JSW. Ranni górnicy Zapalenie metanu w kopalni JSW. Ranni górnicy

Czołówka na granicy Jastrzębia i Gołkowic Czołówka na granicy Jastrzębia i Gołkowic

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Przyjazn06.12.2019 10:19

A może Pani Prezydent zrobi coś. Oświetlenie przejść dla pieszych powinny być zrobione a nie wydawanie na ozdoby świąteczne tyle pieniędzy. Najgorzej jest oświetlenie przy 11 listopada gdzie oslepiaja światła aut a przejście jest bardzo ciemne przy szkole specjalnej. I wiem że takich ciemnych przejść na pasach jest dużo.

Gość05.12.2019 6:07

@Weronika bez stanika

Za każde złapanie pieszego z telefonem w rękach na pasach zabierać mu smartfona i abonament operatora na co najmniej 10 lat, w ten sposób wyeliminujemy na 10 lat pieszych , którzy mają problem z rozsądkiem.

Dziękuję za uwagę.

Do Joanna04.12.2019 21:43

Brawo , dobrze napisane

Józek04.12.2019 15:29

Żółtą opaskę to Ty sobie możesz nosić na rękawie już raz tacy byli co nosili takie opaski i wszyscy wiemy jak to się dla nich skończyło . .

Do Smutna prawda Dziś o 11:3504.12.2019 12:17

12:30...... a Ty chcesz oświetlać przejście dla pieszych czym? może wszyscy na ulicach mają chodzić w kamizelkach odblaskowych bo jaśnie kierowcy nic nie widzą zza kierownicy ... TO DO OKULISTY !!!!!!!

Weronika bez stanika04.12.2019 12:15

Za każde potrącenie pieszego na pasach zabierać prawo jazdy na co najmniej 10 lat , w ten sposób wyeliminujemy na 10 lat kierowców , którzy mają problem ze wzrokiem .

do "Pieszy Dziś o 7:43"04.12.2019 11:42

Odblaski nie są lekarstwem na wszystko. Jest jednym z elementów. Żółta opaska, w dodatku odblaskowa na rękawie jest widoczna o każdej porze doby. Na głupich prowadzących też trzeba uważać. Na mnie, omal nie wjechała młoda kobieta jadąca za szybko, jakby nie widziała przejścia dla pieszych. To nie wiek, lecz rozum powoduje wypadki. Starsi ludzie, jeżdżą wolno. Młodzi szaleją, bo nie rozumieją przepisów ruchu drogowego. Mają tylko opanowane kierowanie samochodem i też nie do perfekcji.
Najważniejsza jest wyobraźnia, a ta zanika u wielu osób. Uważają, że "należy im się" przejście czy przejazd, bo oni to som łoni.

Smutna prawda04.12.2019 11:35

Przejścia dla pieszych są nieoświetlone a piesi chodzą ubrani na czarno, bez żadnych odblasków, Nie chodzi mi o nakazy noszenia, lecz o zdrowy rozsądek. Zawsze mam na ubraniu jakiś element odblaskowy, bo jestem kierowcą i wiem jak słabo widać przechodniów. Może redaktor "jastrzebieonline" uruchomi jakąś akcję, twierdzącą, że coś odblaskowego to najnowsza, w dodatku mądra moda.

Gość04.12.2019 11:30

@Joanna

Zanim coś napiszesz, to przed zatwierdzeniem przeczytaj ze zrozumieniem.

Słownik ortograficzny tobie ukradli? Chyba że sama jednak jesteś ofiarą potrącenia. Wówczas współczuję głowy.

beno04.12.2019 10:04

Jak miał zauważyć? w tym wieku to powinno się niedopuszczać kierowców do ruchu...ślepe to i głuche jedzie w okularach z nosem przyklejonym do szyby i jeszcze nie widzi!!! to już w tym roku kolejny raz gdzie kierujący w tym wieku potrąca na pasach !!!

Pokaż wszystkie opinie (13)