Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -1°-1°
4 grudnia 2019

Minister pisze do górników w dniu Barbórki

Minister pisze do górników w dniu Barbórki
fot. UM Jastrzębie

Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin napisał list do górników Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Podkreśla, że spółka jest w dobrej kondycji, ale ma przed sobą wiele nowych wyzwań.

Minister Jacek Sasin pisze do górników JSW, że dzięki ich wysiłkowi udało się rozwiązać wiele problemów i spółka jest obecnie w dobrej kondycji i stabilnej sytuacji.

- Przyszłość niesie ze sobą wiele nowych wyzwań tak pod względem rynkowym, społecznym jak i technologicznym. Stad nadal potrzebne są mądre inwestycje oraz innowacje, które zwiększą komfort i bezpieczeństwo Waszej pracy, poprawią, jakość, wydajność i podniosą konkurencyjność na rynku.  Wiem jednak, że wspólnym wysiłkiem jesteśmy w stanie sprostać takim zadaniom. Jesteście ludźmi odpowiedzialnymi i pracowitymi. Swoją codzienna pracą i poświęceniem zapewniacie bezpieczeństwo energetyczne polskim rodzinom, instytucjom i firmom. Wasza praca i zaangażowanie mają ważne znacznie dla polskiej gospodarki i regionu - napisał m.in. minister Sasin.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kto nowym prezesem JSW? Kto nowym prezesem JSW?

Prezes JSW odwołany Prezes JSW odwołany

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (47)
Gość08.12.2019 11:55

@Jo-han--ys.

"Powód rezygnacji w Czechach 3 godziny dojazdu."

Jak pracowała pod Pragą, to nic dziwnego. Strefa przemysłowa z dziesięcioma halami jest już w Karvinie. Czas dojazdu ode mnie spod domu to 15 minut w jedną stronę ale zawsze znajdzie się ktoś, dla kogo i to za daleko ;-)

Podatnik05.12.2019 22:55

Jastrzębianie w Żorach pracują za grosze. A żorzanie w JSW za grubą kasę tu jest różnica jak ktoś nie widzi.

Jo-han--ys.05.12.2019 14:22

Do Gość ; Owszem że w Czechach pracują z Jastrzębia.Żona mojego kolegi właśnie zrezygnowała z pracy w Czechach i pracuję w Niwko w Ż'orach.Powód rezygnacji w Czechach 3 godziny dojazdu.

Gość05.12.2019 13:02

Bytom to już Zagłębie.

Tak, jak Zakopane.

Albo Czelabińsk.

Do Jarek05.12.2019 12:15

Dej se synek już spokój sy tym Bytomiem co mie tu Bytom obchodzi my tu som z Jastrzymbia rozumisz to czy jako .

Gość05.12.2019 11:32

@Jo-han--ys.

Chyba coś ci się pomyliło. To właśnie najwięcej w Czechach pracuje mieszkańców z Jastrzębia.

I zarabiają godnie. Tak mówią statystyki. Przyjedź do Czech to zobaczysz ile jest zakładów i zagranicznych firm.

Jarek05.12.2019 9:25

Pani Prezydent, 100% racji. Kopalnia jest obciążeniem dla tego miasta. A co mamy w zamian. Niespełna 4 tyś Jastrzębian pracuje w JSW. Większość stanowisk jakie oferuje spółka, to proste prace fizyczne, głównie dla mężczyzn. W czyim interesie jest istnienie tej spółki. Otóż na pewno dla mieszkańców okolicznych miejscowości Mszany, Gołkowic, Połomi, Gogolowej, Zebrzydowic, itp. Dla kogo jeszcze, dla związkowców, dla polityków - w przypadku Jastrzębia wszyscy wiemy o kim mowa. Dla niewielkiej grupy kolesi tzw menagerów, którzy od lat siedzą w spółkach i spółeczkach górniczych i doją ile się da. Szkody, jakie spółka wyrządza miastu są katastrofalne. Zdewastowanie większej części miasta przez działalność górniczą uniemożliwia jakiekolwiek inwestycje. W mieście, tak naprawdę, nie ma bezpiecznych terenów dla inwestorów. Hałdy emitujące zapylenie, szkody na większej części jastrzębskich dróg. Szkody w budynkach i infrastrukturze, utrata wartości nieruchomości. Można by wiele wymieniać. Bytom nie jest taki bo spadła tam bomba, Bytom jest taki, bo były tam kopalnie. Każde górnicze miasto skończy jak Bytom, jeśli w porę nie zatrzyma się tego raka. Gdyby policzyć zysk i koszt funkcjonowania kopalni zaręczam nie byłoby to wynik dobry dla górnictwa.

Jo-han--ys.05.12.2019 8:02

Do Zet ;Chyba coś ci się pomyliło.To właśnie najwięcej w Żorach pracuje mieszkańców z Jastrzębia.Tak mówią statystyki.Przyjedż do Żor to zobaczysz ile jest zakładów i zagranicznych firm.

mąż_żony05.12.2019 7:51

Czemu barbóka tak słaba ja górnik 12000 a żona w biurze w zwp 7800 tylko

Zet do gość 6:0205.12.2019 7:48

Póki co, daleko nam do żorskich alternatyw. Pamiętaj również, że spora część mieszkańców Żor pracuje w jastrzębskich kopalniach. Poza tym, jako prezydent pani Hetman nie powinna dzielić mieszkańców naszego miasta na tych jej zdaniem lepszych (czyli tych, którzy nie są zatrudnieni w kopalniach) i gorszych (górników). To jest niepojęte, żeby włodarz miasta wypowiadał się w takim tonie o ludziach, którzy na nią głosowali! P.S. Nie jestem górnikiem, a wypowiedź tej Pani tak bardzo mnie poruszyła.

Pokaż wszystkie opinie (47)