Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
4 grudnia 2019

Minister pisze do górników w dniu Barbórki

Minister pisze do górników w dniu Barbórki
fot. UM Jastrzębie

Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin napisał list do górników Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Podkreśla, że spółka jest w dobrej kondycji, ale ma przed sobą wiele nowych wyzwań.

Minister Jacek Sasin pisze do górników JSW, że dzięki ich wysiłkowi udało się rozwiązać wiele problemów i spółka jest obecnie w dobrej kondycji i stabilnej sytuacji.

- Przyszłość niesie ze sobą wiele nowych wyzwań tak pod względem rynkowym, społecznym jak i technologicznym. Stad nadal potrzebne są mądre inwestycje oraz innowacje, które zwiększą komfort i bezpieczeństwo Waszej pracy, poprawią, jakość, wydajność i podniosą konkurencyjność na rynku.  Wiem jednak, że wspólnym wysiłkiem jesteśmy w stanie sprostać takim zadaniom. Jesteście ludźmi odpowiedzialnymi i pracowitymi. Swoją codzienna pracą i poświęceniem zapewniacie bezpieczeństwo energetyczne polskim rodzinom, instytucjom i firmom. Wasza praca i zaangażowanie mają ważne znacznie dla polskiej gospodarki i regionu - napisał m.in. minister Sasin.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czy JSW straci miliony złotych? Czy JSW straci miliony złotych?

"Nie oczerniaj górnika". Apelują włodarze miast  [video] "Nie oczerniaj górnika". Apelują włodarze miast [video]

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (47)
Gość08.12.2019 11:55

@Jo-han--ys.

"Powód rezygnacji w Czechach 3 godziny dojazdu."

Jak pracowała pod Pragą, to nic dziwnego. Strefa przemysłowa z dziesięcioma halami jest już w Karvinie. Czas dojazdu ode mnie spod domu to 15 minut w jedną stronę ale zawsze znajdzie się ktoś, dla kogo i to za daleko ;-)

Podatnik05.12.2019 22:55

Jastrzębianie w Żorach pracują za grosze. A żorzanie w JSW za grubą kasę tu jest różnica jak ktoś nie widzi.

Jo-han--ys.05.12.2019 14:22

Do Gość ; Owszem że w Czechach pracują z Jastrzębia.Żona mojego kolegi właśnie zrezygnowała z pracy w Czechach i pracuję w Niwko w Ż'orach.Powód rezygnacji w Czechach 3 godziny dojazdu.

Gość05.12.2019 13:02

Bytom to już Zagłębie.

Tak, jak Zakopane.

Albo Czelabińsk.

Do Jarek05.12.2019 12:15

Dej se synek już spokój sy tym Bytomiem co mie tu Bytom obchodzi my tu som z Jastrzymbia rozumisz to czy jako .

Gość05.12.2019 11:32

@Jo-han--ys.

Chyba coś ci się pomyliło. To właśnie najwięcej w Czechach pracuje mieszkańców z Jastrzębia.

I zarabiają godnie. Tak mówią statystyki. Przyjedź do Czech to zobaczysz ile jest zakładów i zagranicznych firm.

Jarek05.12.2019 9:25

Pani Prezydent, 100% racji. Kopalnia jest obciążeniem dla tego miasta. A co mamy w zamian. Niespełna 4 tyś Jastrzębian pracuje w JSW. Większość stanowisk jakie oferuje spółka, to proste prace fizyczne, głównie dla mężczyzn. W czyim interesie jest istnienie tej spółki. Otóż na pewno dla mieszkańców okolicznych miejscowości Mszany, Gołkowic, Połomi, Gogolowej, Zebrzydowic, itp. Dla kogo jeszcze, dla związkowców, dla polityków - w przypadku Jastrzębia wszyscy wiemy o kim mowa. Dla niewielkiej grupy kolesi tzw menagerów, którzy od lat siedzą w spółkach i spółeczkach górniczych i doją ile się da. Szkody, jakie spółka wyrządza miastu są katastrofalne. Zdewastowanie większej części miasta przez działalność górniczą uniemożliwia jakiekolwiek inwestycje. W mieście, tak naprawdę, nie ma bezpiecznych terenów dla inwestorów. Hałdy emitujące zapylenie, szkody na większej części jastrzębskich dróg. Szkody w budynkach i infrastrukturze, utrata wartości nieruchomości. Można by wiele wymieniać. Bytom nie jest taki bo spadła tam bomba, Bytom jest taki, bo były tam kopalnie. Każde górnicze miasto skończy jak Bytom, jeśli w porę nie zatrzyma się tego raka. Gdyby policzyć zysk i koszt funkcjonowania kopalni zaręczam nie byłoby to wynik dobry dla górnictwa.

Jo-han--ys.05.12.2019 8:02

Do Zet ;Chyba coś ci się pomyliło.To właśnie najwięcej w Żorach pracuje mieszkańców z Jastrzębia.Tak mówią statystyki.Przyjedż do Żor to zobaczysz ile jest zakładów i zagranicznych firm.

mąż_żony05.12.2019 7:51

Czemu barbóka tak słaba ja górnik 12000 a żona w biurze w zwp 7800 tylko

Zet do gość 6:0205.12.2019 7:48

Póki co, daleko nam do żorskich alternatyw. Pamiętaj również, że spora część mieszkańców Żor pracuje w jastrzębskich kopalniach. Poza tym, jako prezydent pani Hetman nie powinna dzielić mieszkańców naszego miasta na tych jej zdaniem lepszych (czyli tych, którzy nie są zatrudnieni w kopalniach) i gorszych (górników). To jest niepojęte, żeby włodarz miasta wypowiadał się w takim tonie o ludziach, którzy na nią głosowali! P.S. Nie jestem górnikiem, a wypowiedź tej Pani tak bardzo mnie poruszyła.

Pokaż wszystkie opinie (47)