Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
5 grudnia 2019

Sprzedała papierosy 15-latce. Zapłaci mandat

Sprzedała papierosy 15-latce. Zapłaci mandat
fot. pixabay

Ekspedientka jednego ze sklepów sprzedała nieletniej paczkę papierosów. Kobieta została ukarana przez policjantów mandatem.

Informacja o tym, że doszło do sprzedaży 15-latce wyrobów tytoniowych dotarła na policję od świadka zdarzenia. Wezwani na miejsce mundurowi potwierdzili ten fakt.

- Funkcjonariusze ustalili, iż ekspedientka sprzedała papierosy 15-latce. Kobieta, za to, że dopuściła się sprzedaży wyrobów tytoniowych, osobie nieletniej została ukarana przez mundurowych mandatem - informuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policja przypomina, że Ustawa z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (Dz. U. z dnia 30 stycznia 1996 r.). Art. 6. 1. Zabrania się sprzedaży wyrobów tytoniowych osobom do lat 18. W miejscu sprzedaży wyrobów tytoniowych umieszcza się widoczną i czytelną informację o treści: "Zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych osobom do lat 18 (art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych)". W przypadku wątpliwości co do pełnoletniości kupującego wyroby tytoniowe, sprzedawca może zażądać okazania dokumentu potwierdzającego wiek kupującego.
 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uciekł z kwarantanny. Szukają go służby Uciekł z kwarantanny. Szukają go służby

Mężczyzna popełnił samobójstwo na "Przyjaźni" Mężczyzna popełnił samobójstwo na "Przyjaźni"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Oko proroka06.12.2019 14:23

Pije EB palę H B wkładam O B i jestem OK

Gość05.12.2019 22:39

i bardzo dobrze...

Gość05.12.2019 12:53

"A koło mnie mieszkają takie 15 latki i niektóre z nich to już wyglądają jak 25 latki można się pomylić."

Bo na wygląd to trzeba sobie zapracować.

Od razu mi sie przypomniała słynna scena z Czterdziestolatka kiedy kobieta, która żadnej pracy się nie boi pyta Karwowskiego ile ona ma lat, on patrzy i mówi 45, a ona na to, że 32 i że na wygląd to trzeba sobie zapracować.

Gość05.12.2019 9:57

A koło mnie mieszkają takie 15 latki i niektóre z nich to już wyglądają jak 25 latki można się pomylić.

Gość05.12.2019 8:08

Dzieciom można tylko sprzedawać alkohol.

Gość05.12.2019 6:53

Za sprzedaż papierosów, alkoholu czy dopalaczy nastolatce, powinno się być karanym, jak za współżycie z nią.