Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
6 grudnia 2019

Uwaga! Ślisko na drogach

Uwaga! Ślisko na drogach
fot. KMP Jastrzębie

W czasie jesienno-zimowym jest ślisko na drogach. Nikogo nie powinno to zaskakiwać, jednak są kierowcy, którzy zapominają o tej prawidłowości. Nie potrafią dostosować prędkości jazdy do warunków pogodowych i dochodzi do wypadków.

Okres zimowy i związane z tym opady śniegu to trudny czas dla kierowców. Takie warunki wymagają od posiadaczy "czterech kółek" większego refleksu i wyobraźni. Niestety, ostatnio tej przezorności zabrakło kierowcy mazdy i zafiry. W jednym i drugim przypadku było za szybko, za późno, za blisko i za ślisko, żeby w porę zareagować, zwolnić i zahamować.

Policja przypomina o dostosowaniu prędkości samochodu do warunków panujących na drodze! To właśnie niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i niewystarczająca odległość pomiędzy pojazdami są powodem powstawania największej ilości poważnych zdarzeń drogowych.

- Śliska nawierzchnia drogi znacznie wydłuża odcinek, na którym zatrzyma się pojazd. Warto pamiętać, że przy prędkości 50 km/h samochód w ciągu 1 sekundy przejeżdża około 14 metrów. Droga zatrzymania przy tej prędkości na suchej nawierzchni wynosi 26 metrów, na mokrej 30, a na śliskiej jezdni 46 metrów. Natomiast przy prędkości 90 km/h w ciągu 1 sekundy samochód przejeżdża dystans 25 metrów. Droga zatrzymania przy tej prędkości na suchej nawierzchni wynosi 70 metrów, na mokrej 90, a na śliskiej 140 metrów - podkreśla asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ukradł telefon i wsiadł pijany do samochodu Ukradł telefon i wsiadł pijany do samochodu

Strażacy weszli przez okno na pomoc teściowej Strażacy weszli przez okno na pomoc teściowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Gość09.12.2019 5:58

@abc

Nie wymagaj myślenie od braci górniczej.

Oni traktują swoje auta wracając z szychty tylko jako przemieszczacze bez ważnych badań, bez ubezpieczenia i niejednokrotnie bez prawa jazdy. Poza tym spójrz tylko na nich, twarze nieskażone myśleniem to sól tej ziemi ;-)

abc07.12.2019 12:05

e tam, rano jezdzilem, na oko jakies 50% jak siedzialo na zderzaku tak siedzi dalej.
Moze jak cos zmienia w AutoCasco to zaczna myslec.

Gość06.12.2019 11:33

Sorry, ale taki mamy klimat.

Już widzę tych wszystkich "kierofcuf" wracających po szychcie z kopalni swoimi przemieszczaczami, którzy nawet w słoneczny dzień latem nie potrafią się przepisowo poruszać na przykład w okolicach ulicy Grodzkiej.

Gość06.12.2019 9:51

Jest zima, to musi być slisko.

I zimno.

Ale zima znowu zaskoczyła drogowców.