Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
9 grudnia 2019

Kierowca (znowu) nie zauważył pieszego na pasach. 70-latek z połamanymi żebrami

Kierowca (znowu) nie zauważył pieszego na pasach. 70-latek z połamanymi żebrami
fot. Jastrzębie-Zdrój - Informacje Drogowe 24H / facebook.com

To już kolejne potrącenie pieszego, w dodatku na pasach, gdzie powinien czuć się bezpiecznie. Niestety, coraz częściej jest to miejsce, w którym dochodzi do niebezpiecznych wypadków.

W sobotę około godziny 21:00 doszło do potrącenia pieszego na przejściu dla pieszych, znajdującego się w okolicy skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z Mazowiecką. Przez pewien czas niemożliwy był wyjazd w kierunku ul. Mazowieckiej. Na miejsce przybyły służby ratunkowe oraz policyjny patrol, który wyjaśnia wszelkie okoliczności zdarzenia.

- 70-letni mężczyzna przechodził przez jezdnię na zielonym świetle w kierunku uli. Śląskiej. Kierowca skręcający z al. Piłsudskiego nie zachowała należytej ostrożności i potrąciła pieszego. 30-latce zostało zabrane prawo jazdy. Poszkodowany ma połamane żebra oraz złamaną nogę - relacjonuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policja apeluje zarówno do kierowców, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności, szczególnie po zmroku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Włamywacz uciekał taksówką Włamywacz uciekał taksówką

Kobieta o mało nie została przejechana Kobieta o mało nie została przejechana

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (36)
Czarek09.12.2019 23:11

Może by tak zamontować oświetlenie typu LED na pasy? Sami zobaczcie jak wygląda Podhalańska po zmroku - nic nie widać !

Kierowca09.12.2019 21:39

Światła, światła i jeszcze raz światła. Wystarczy pojechać do Rybnika i zobaczyć jak dobrze oświetlone są przejścia dla pieszych. Sama ostatnio miałam sytuację jak kobieta wtargnęła mi na ulicę rozmawiając przez telefon. Było ciemno a pasy przy L'eclercu są mało oświetlone...

Gość09.12.2019 19:27

Przecie tam jest monitoring. Macie wtedy dokładny czas zajścia i sprawdzić na bilingu czy "kierowniczka" nie pisała SMSa bo to u bab normalne.

Gość09.12.2019 19:03

Nikt nie napisze żeby zrobić tam światła? Jak w innych przypadkach? Bo tam są światła a i na światłach może dojść do tragedii jak jedna ze stron nie myśli.

TvKabul09.12.2019 17:32

@gość 8.35
Jesteś ....u pewien?.
Gość z Łowickiej miał tylko jeden pieprzony krok do zejścia z pasów, a i tak został upolowany!
Zluzuj więc majty, i się nie ośmieszaj!

TvKabul09.12.2019 17:28

@pieszy 8.05
Jak ma taki "kierownik/iczka/ dojrzeć pieszego,
kiedy w biały dzień trzeba na światłach jeździć, bo nie widzą obiektu o kubaturze kilku m??.
Czarno to widzę, bo człeczyna to jednak drobiazg taki.

Gość09.12.2019 17:04

Od momentu kiedy kierowca przekręci kluczyk zapłonu to jest odpowiedzialny za to co on i pojazd zrobi na drodze a jakieś opowieści o niedoświetlonych przejściach itd to marzenia ściętej głowy a jadąc samochodem trzeba dostosować się do warunków panujących na drodze ewentualnie sprzedać samochód ...

Do Gość 11:4009.12.2019 14:03

Tam nie ma żadnej zielonej strzałki na światłach jest pełne zielone dla kierowców i dla Pieszych.

Agnieszka 09.12.2019 13:53

Do Gościa 8:32 i 8:22
Mój tata nie jest ani upośledzony ani ślepy ani też nie jest świetą krową.
Miał pierwszeństwo i był ostrożny.
Niektóre komentarze można by było sobie podarować. Nikomu nie życzę tego co się stało a tacie życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Na szczęście żyje a mogło to się skończy tragicznie.

Jan Paragraf09.12.2019 13:32

Od 1 stycznia 2021 roku pieszy będzie miał pierwszeństwo przed samochodem jeszcze przed pasami.
Pierwszeństwo pieszych przed przejściem. Jak to będzie wyglądało
W ustawie Prawo o ruchu drogowym pozostanie zapis o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności przez pieszego, który zbliża się i przechodzi przez przejście. Ten sam obowiązek wciąż będzie ciążył na kierowcach. Zmiany Prawa o ruchu drogowym dotyczą artykułów 2, 13 i 26. Najważniejsze zmiany, które zostaną wprowadzone nowymi zapisami to:

Art. 13, ust. 1a: Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. Pieszy oczekujący na możliwość wejścia na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, z wyjątkiem tramwaju.
Art. 13, ust. 1b: Przed wejściem na przejście dla pieszych, pieszy jest obowiązany zatrzymać się i upewnić, czy kierujący pojazdem ustępuje mu pierwszeństwa.
Art. 26, ust. 1: Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu, który znajduje się na przejściu dla pieszych lub oczekuje na możliwość wejścia na nie.
Art. 26, ust. 1a: Kierujący tramwajem zbliżając się do przejścia dla pieszych jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu, który znajduje się na przejściu dla pieszych.
W treści projektu ustawy, do którego udało nam się dotrzeć, zapisano, że zmiany wejdą w życie 1 stycznia 2021 roku. 4 grudnia projekt trafił do pierwszego czytania w komisjach.

Pokaż wszystkie opinie (36)