Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
9 grudnia 2019

Kierowca (znowu) nie zauważył pieszego na pasach. 70-latek z połamanymi żebrami

Kierowca (znowu) nie zauważył pieszego na pasach. 70-latek z połamanymi żebrami
fot. Jastrzębie-Zdrój - Informacje Drogowe 24H / facebook.com

To już kolejne potrącenie pieszego, w dodatku na pasach, gdzie powinien czuć się bezpiecznie. Niestety, coraz częściej jest to miejsce, w którym dochodzi do niebezpiecznych wypadków.

W sobotę około godziny 21:00 doszło do potrącenia pieszego na przejściu dla pieszych, znajdującego się w okolicy skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z Mazowiecką. Przez pewien czas niemożliwy był wyjazd w kierunku ul. Mazowieckiej. Na miejsce przybyły służby ratunkowe oraz policyjny patrol, który wyjaśnia wszelkie okoliczności zdarzenia.

- 70-letni mężczyzna przechodził przez jezdnię na zielonym świetle w kierunku uli. Śląskiej. Kierowca skręcający z al. Piłsudskiego nie zachowała należytej ostrożności i potrąciła pieszego. 30-latce zostało zabrane prawo jazdy. Poszkodowany ma połamane żebra oraz złamaną nogę - relacjonuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policja apeluje zarówno do kierowców, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności, szczególnie po zmroku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Mężczyzna siedział na parapecie siódmego piętra Mężczyzna siedział na parapecie siódmego piętra

Uwaga! Policja będzie kontrolować sklepy Uwaga! Policja będzie kontrolować sklepy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (36)
Czarek09.12.2019 23:11

Może by tak zamontować oświetlenie typu LED na pasy? Sami zobaczcie jak wygląda Podhalańska po zmroku - nic nie widać !

Kierowca09.12.2019 21:39

Światła, światła i jeszcze raz światła. Wystarczy pojechać do Rybnika i zobaczyć jak dobrze oświetlone są przejścia dla pieszych. Sama ostatnio miałam sytuację jak kobieta wtargnęła mi na ulicę rozmawiając przez telefon. Było ciemno a pasy przy L'eclercu są mało oświetlone...

Gość09.12.2019 19:27

Przecie tam jest monitoring. Macie wtedy dokładny czas zajścia i sprawdzić na bilingu czy "kierowniczka" nie pisała SMSa bo to u bab normalne.

Gość09.12.2019 19:03

Nikt nie napisze żeby zrobić tam światła? Jak w innych przypadkach? Bo tam są światła a i na światłach może dojść do tragedii jak jedna ze stron nie myśli.

TvKabul09.12.2019 17:32

@gość 8.35
Jesteś ....u pewien?.
Gość z Łowickiej miał tylko jeden pieprzony krok do zejścia z pasów, a i tak został upolowany!
Zluzuj więc majty, i się nie ośmieszaj!

TvKabul09.12.2019 17:28

@pieszy 8.05
Jak ma taki "kierownik/iczka/ dojrzeć pieszego,
kiedy w biały dzień trzeba na światłach jeździć, bo nie widzą obiektu o kubaturze kilku m??.
Czarno to widzę, bo człeczyna to jednak drobiazg taki.

Gość09.12.2019 17:04

Od momentu kiedy kierowca przekręci kluczyk zapłonu to jest odpowiedzialny za to co on i pojazd zrobi na drodze a jakieś opowieści o niedoświetlonych przejściach itd to marzenia ściętej głowy a jadąc samochodem trzeba dostosować się do warunków panujących na drodze ewentualnie sprzedać samochód ...

Do Gość 11:4009.12.2019 14:03

Tam nie ma żadnej zielonej strzałki na światłach jest pełne zielone dla kierowców i dla Pieszych.

Agnieszka 09.12.2019 13:53

Do Gościa 8:32 i 8:22
Mój tata nie jest ani upośledzony ani ślepy ani też nie jest świetą krową.
Miał pierwszeństwo i był ostrożny.
Niektóre komentarze można by było sobie podarować. Nikomu nie życzę tego co się stało a tacie życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Na szczęście żyje a mogło to się skończy tragicznie.

Jan Paragraf09.12.2019 13:32

Od 1 stycznia 2021 roku pieszy będzie miał pierwszeństwo przed samochodem jeszcze przed pasami.
Pierwszeństwo pieszych przed przejściem. Jak to będzie wyglądało
W ustawie Prawo o ruchu drogowym pozostanie zapis o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności przez pieszego, który zbliża się i przechodzi przez przejście. Ten sam obowiązek wciąż będzie ciążył na kierowcach. Zmiany Prawa o ruchu drogowym dotyczą artykułów 2, 13 i 26. Najważniejsze zmiany, które zostaną wprowadzone nowymi zapisami to:

Art. 13, ust. 1a: Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. Pieszy oczekujący na możliwość wejścia na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, z wyjątkiem tramwaju.
Art. 13, ust. 1b: Przed wejściem na przejście dla pieszych, pieszy jest obowiązany zatrzymać się i upewnić, czy kierujący pojazdem ustępuje mu pierwszeństwa.
Art. 26, ust. 1: Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu, który znajduje się na przejściu dla pieszych lub oczekuje na możliwość wejścia na nie.
Art. 26, ust. 1a: Kierujący tramwajem zbliżając się do przejścia dla pieszych jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu, który znajduje się na przejściu dla pieszych.
W treści projektu ustawy, do którego udało nam się dotrzeć, zapisano, że zmiany wejdą w życie 1 stycznia 2021 roku. 4 grudnia projekt trafił do pierwszego czytania w komisjach.

Pokaż wszystkie opinie (36)