Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
10 grudnia 2019

Odejść od węgla czy nie? Jak ratować klimat w Jastrzębiu?

Odejść od węgla czy nie? Jak ratować klimat w Jastrzębiu?
for. pixabay

W ostatnim czasie opinie publiczną pobudza temat odejścia od wydobycia węgla, który póki co jest podstawą polskiej gospodarki. Wtorkowa sesja Rady Miasta poświęcona będzie ekologii. Z pewnością temat ten znajdzie swoje odbicie w dyskusji.

W czwartkowej sesji Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój wezmą udział nie tylko radni, ale również przedstawiciele Jastrzębskiej Spółki Węglowej, przedstawicieli WWF oraz młodzieży.

- Miasto Jastrzębie-Zdrój w odpowiedzi na jeden z największych globalnych problemów, jakim są zmiany klimatu i zanieczyszczenie środowiska poprzez zwołanie sesji nadzwyczajnej pn. „Przyszłość ziemi w naszych rękach – Miasto Jastrzębie-Zdrój w trosce o środowisko” zwraca uwagę na powagę problemu i stara się wskazać środki zaradcze. Zaproszeni na sesję goście zachęceni zostaną do podjęcia dyskusji, której efektem mogą być kolejne propozycje działań na rzecz ograniczenia zanieczyszczeń, poprawy stanu środowiska i ochrony klimatu. Dzięki dyskusji możliwe staje się znalezienie rozwiązań dla problemów, które już wystąpiły oraz dla tych, które mogą wystąpić w przyszłości - mówi rzecznik jastrzębskiego magistratu Katarzyna Wołczańska.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy oddają krew i ratują chorych na wirusa Górnicy oddają krew i ratują chorych na wirusa

Ponad 3 tys. górników wyzdrowiało w JSW Ponad 3 tys. górników wyzdrowiało w JSW

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
gość12.12.2019 15:31

Czy portyal i władze miasta mają zatkane nosy. LOudzie pala wszystko co się da, wystarczy wieczorem jechać w okolice domów jednorodzinnych. Straż miejska lliczy około 60 osób więc niech ruszą w teren swoje cztery litery i pracują. Oni przejadą fajnymi autami czasami jedna ilice i udają, że pracują. Oni siedzą wiecznie w biurach i rozrywają się lub jeżdzą na nie do Czech caqłe sztaby. Ty nie ma dobrego gospodarza miasta. Brak też organizacji pracy w urzędziue. Ludzi bardzo dużo ale efektów brak. Zwolnić ich połowę, oszczędmości będą wielkie.

Gość11.12.2019 16:23

Romek aleś ty głupi

Gość11.12.2019 15:10

@Hotel Abbasi

"Tego kraju nie wykonczy zadna obca armia a ciemnota obywateli."

Wiedziesz w tym prym!

Oko proroka11.12.2019 13:47

Romek weź metr gumy naciagnij wyceluj a zresztą co ci będę tłumaczył ty dobrze wiesz co zrobic

Hotel Abbasi11.12.2019 13:23

"W żaden naukowy sposób nie udowodniono, że działalność człowieka wpływa na klimat"

Tego kraju nie wykonczy zadna obca armia a ciemnota obywateli.

ekologia to ściema która napedza ksaę innym 11.12.2019 13:19

A my mamy wyrzuty sumienia.

https://www.videoman.gr/pl/129021 
to jest jeszcze lepsze'
https://aju.pl/spoleczenstwo/segregacja-smieci-w-indiach-odpady-wrzucane-prosto-do-rzeki-wideo/ 

do Romek.11.12.2019 13:14

Bardzo dobrze pan napisał, proponuje od dzidź nie korzystać z niczego co jest związane z węglem.
Proszę dać przykład innym ludziom... bo mówić to każdy potrafi.
Jak przestaniemy korzystać z węgla to kopalnie same się zamkną. Ale trzeba to zrobić z dnie na dzień nie przez kilkanaście lat. Tak jak się rzuca palenie papierosów. to że będę wypalał jedną paczkę w roku mniej to nic nie da. Więc Panie Romanie od dziś proszę nie zapalać światła, nie korzystać z wody, nie kupować w sklepie, nie chodzić do kościoła. bo te instytucje korzystają z węgla który jest zły.

adam11.12.2019 9:27

O, to może zajmą się wreszcie tą smrodzącą asfaltownią?

Romek11.12.2019 8:36

Zamknąc wszystkie kopalnie, oszczędzimy podwójnie bo nie od dziś ze wszyscy muszą dopłacać do tych nierobow którzy wiecznie chcą więcej i więcej, a zarobić na siebie nie potrafia bo węgiel już dawno nieopłacalny. Może i mogło do tego nie dojść gdyby nie to że górnictwo zamiast być modernozowane to było rozpasane podwyżkami bo byly wieczne groźby strajków... A więc tak jak mówię, KONIEC GÓRNICTWA i niech idą popracować za 3 - 3,5tys to już im nie będzie tak wesoło i główka nie będzie przy sufitach...a i ekologicznie jest to uzasadnione

Wojciech 11.12.2019 7:00

Wystarczy wprowadzić obowiązkowe kaucjowane opakowania na napoje i po sprawie. No ale, będą nam wciskać kolejne kłamstwa... Gorzej niż za komuny... Eurokouchoz = eurokomuna

Pokaż wszystkie opinie (29)