Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°13°
10 grudnia 2019

O Śląsku w Szkole Podstawowej nr 23

O Śląsku w Szkole Podstawowej nr 23
fot. SP 23

Szkoła Podstawowa Specjalna nr 23 im. ks. prof. J. Tischnera obchodziła Dzień Regionu w uroczysty sposób.  Nie zabrakło śląskich wypieków i warsztatów kulinarnych.  Dzieci wzięły udział w konkursie na temat historii Śląska.

Uczniowie ze szkół specjalnych z Katowic, Wodzisławia i Jastrzębia-Zdroju uczestniczyli w Konkursie Wiedzy o Śląsku, gdzie mogli współzawodniczyć w rozgrywkach drużynowych. Wszyscy celująco odpowiadali na zadawane pytania. Uczestnicy spróbowali swoich sił w warsztatach kulinarnych pod okiem pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Ruptawie.

Uroczystości uświetnił występ zespołu edukacyjno-artystycznego „Przygoda” z Rybnika Wiceprezydent Robert Cichowicz dokonał oficjalnego otwarcia Izby Regionalnej.”Wspomnieniowo”.

Zaproszeni goście i młodzież mogli podziwiać zdjęcia i eksponaty zgromadzone w sali. Zostały one przekazane i udostępnione  przez osoby prywatne i Galerię Historii Miasta.  Na co dzień  będą tu odbywały się  lekcje historii. 44 lata wcześniej w tym budynku przy ul. Szkolnej 5 mieściła się Szkoła Podstawowa nr11. „1 maja 1975r. dokonano otwarcia Izby Tradycji i Perspektyw, która pozwalała uczniom pomnażać wiedzę historyczną” – czytamy w gazecie Nasze Problemy, jednym z dostępnych numerów wydania. I w ten sposób historia zatoczyła koło.

Interdyscyplinarne spotkanie z kulturą i sztuką Śląska  będzie możliwe dzięki dotacji otrzymanej przez Fundacje JSW. Uczniowie będą mogli rozwijać swoje pasje artystyczne podczas warsztatów tanecznych i rzeźbiarskich, zwiedzać muzea i skanseny na terenie naszego regionu. Wszystkie te działania będą uczyć nas jak być prawdziwymi Ślązakami. Uroczystość była okazją do złożenia jubileuszowych życzeń na ręce p. Doroty Kowol Przewodniczącej Koła Gospodyń w Ruptawie.

W tym dniu oddano w użytkowanie tablice interaktywną przekazanej przez zarząd JSW na ręce Rady Rodziców. Ten niezwykły prezent wpisuje się w likwidowanie barier w ramach hasła tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych: e-dostępność w każdej dziedzinie życia.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego

Co do garnka (boncloka) włożyć? Śląskie przepisy Co do garnka (boncloka) włożyć? Śląskie przepisy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Gość10.12.2019 9:11

To nie kluski.

To groszek z Czarnobyla.

Gość10.12.2019 8:10

jak zwykle kulanie klusek.