Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°17°
10 grudnia 2019

O Śląsku w Szkole Podstawowej nr 23

O Śląsku w Szkole Podstawowej nr 23
fot. SP 23

Szkoła Podstawowa Specjalna nr 23 im. ks. prof. J. Tischnera obchodziła Dzień Regionu w uroczysty sposób.  Nie zabrakło śląskich wypieków i warsztatów kulinarnych.  Dzieci wzięły udział w konkursie na temat historii Śląska.

Uczniowie ze szkół specjalnych z Katowic, Wodzisławia i Jastrzębia-Zdroju uczestniczyli w Konkursie Wiedzy o Śląsku, gdzie mogli współzawodniczyć w rozgrywkach drużynowych. Wszyscy celująco odpowiadali na zadawane pytania. Uczestnicy spróbowali swoich sił w warsztatach kulinarnych pod okiem pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Ruptawie.

Uroczystości uświetnił występ zespołu edukacyjno-artystycznego „Przygoda” z Rybnika Wiceprezydent Robert Cichowicz dokonał oficjalnego otwarcia Izby Regionalnej.”Wspomnieniowo”.

Zaproszeni goście i młodzież mogli podziwiać zdjęcia i eksponaty zgromadzone w sali. Zostały one przekazane i udostępnione  przez osoby prywatne i Galerię Historii Miasta.  Na co dzień  będą tu odbywały się  lekcje historii. 44 lata wcześniej w tym budynku przy ul. Szkolnej 5 mieściła się Szkoła Podstawowa nr11. „1 maja 1975r. dokonano otwarcia Izby Tradycji i Perspektyw, która pozwalała uczniom pomnażać wiedzę historyczną” – czytamy w gazecie Nasze Problemy, jednym z dostępnych numerów wydania. I w ten sposób historia zatoczyła koło.

Interdyscyplinarne spotkanie z kulturą i sztuką Śląska  będzie możliwe dzięki dotacji otrzymanej przez Fundacje JSW. Uczniowie będą mogli rozwijać swoje pasje artystyczne podczas warsztatów tanecznych i rzeźbiarskich, zwiedzać muzea i skanseny na terenie naszego regionu. Wszystkie te działania będą uczyć nas jak być prawdziwymi Ślązakami. Uroczystość była okazją do złożenia jubileuszowych życzeń na ręce p. Doroty Kowol Przewodniczącej Koła Gospodyń w Ruptawie.

W tym dniu oddano w użytkowanie tablice interaktywną przekazanej przez zarząd JSW na ręce Rady Rodziców. Ten niezwykły prezent wpisuje się w likwidowanie barier w ramach hasła tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych: e-dostępność w każdej dziedzinie życia.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Punkt Narodowego Funduszu Zdrowia otwarty w Jastrzębiu Punkt Narodowego Funduszu Zdrowia otwarty w Jastrzębiu

Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Gość10.12.2019 9:11

To nie kluski.

To groszek z Czarnobyla.

Gość10.12.2019 8:10

jak zwykle kulanie klusek.