Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°
10 grudnia 2019

Ponad 9,5 mln zł na modernizację szkoły w Szerokiej. Prace ruszyły

Ponad 9,5 mln zł na modernizację szkoły w Szerokiej. Prace ruszyły
fot. materiały prasowe

Ta inwestycja była długo oczekiwana przez społeczność Szkoły Podstawowej nr 18 na osiedlu 1000-lecia. Ruszyła termomodernizacja budynku.

Koszt termomodernizacji budynku szkoły to 9 750 429,63 zł. Przetarg wygrała firma z Częstochowy Przedsiębiorstwo Budowlane „CZĘSTOBUD" Damian Świącik.  Robotnicy już weszli na plac budowy. Na razie prowadzone są prace na zewnątrz budynku. Od drugiego półrocza tego roku szkolnego uczniowie SP 18 będą kontynuować naukę w byłej SP nr 7, na ulicy Kaszubskiej.

 - W ramach termomodernizacji budynek czeka kompleksowa przebudowa. Dzieci otrzymają nowy kompleks boisk sportowych. Zostaną wymienione wszystkie sieci wodociągowa, elektryczna, gazowa, cieplna. Planuje się wykonanie robót termomodernizacyjnych budynku. Sala gimnastyczna i kuchnia będą wyposażone w klimatyzację. Szkoła otrzyma nowe oświetlenie typu LED oraz instalację fotowoltaiczną. Zostaną wykonane podjazdy dla niepełnosprawnych, a budynek będzie posiadał windę - informuje rzecznik jastrzębskiego magistratu Katarzyna Wołczańska. 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czym ocieplić dom? Jedno rozwiązanie do kompleksowej izolacji ścian styropianem Czym ocieplić dom? Jedno rozwiązanie do kompleksowej izolacji ścian styropianem

W SP 18 rozwijają uczniowskie pasje W SP 18 rozwijają uczniowskie pasje

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
mmmm12.12.2019 10:11

Jaką kwotę przeznaczyło miasto z budżetu na remont i dlaczego nie ma specyfikacji na bipie??????

Gienka dentka11.12.2019 22:47

Bojam się otwierać. Lodówki wszędzie gdzie śmierdzi popelina wyskakuje prezdentka

Ghhh11.12.2019 16:49

Znowu będą nowe fotki pani prezydent na budowie niewiem czemu nie ma zdjęć na tle mostu ale za to jest w mundurze górniczym i na jastorze jako hokeistka brawo

Gość11.12.2019 9:22

Hetman owa woli jarmarki

...10.12.2019 20:12

Super. Kolejna szkoła w Jastrzębiu będzie wyremontowana !!

tik tak10.12.2019 19:49

Czas na cotygodniowe relacje z placu budowy....start. Pstryk...pstryk...Anna się już cieszy

Boryniok do gość Dziś o 15:0710.12.2019 17:58

O chodnik zapytaj sołtysa i niedoszłego kulawego kościelnego. Oni zawsze razem coś knują i dla siebie załatwiają. Choć kulawego ostatnio nie widać za bardzo. Może mu jaki mąż przypierniczył jak do żonek po podpisy się skradał?

Hotel Abbasi10.12.2019 16:30

"Wypad do meropolii,odetchnąć wielkim światem"

Ale przeciez cywilizacja ma sie w Jastrzebiu wreszcie pojawic. Centrum Nauki Grupy Wyszechradzkiej, podziemny dworzec i szereg roznych instytucji, miejsc spotkan i rozwiazan zawartych w strategii rozwoju miasta.
Do tego dzis RM uratuje klimat.

gość10.12.2019 15:07

Hello, tyle krzyku a kiedy dzieci np. z Boryni będą mogli chodzić do szkoły bezpiecznie po chodniku? Radnja z tej dzielnicy wiecznie mówi, że nie ma kasy na ten chodnik. Czy dkla teju radnej i Hetm,anowej liczy się bezpieczeństwo dzieci czy wolo kolorowe jarmarki??? Ponoć jaki pan taki kram!!!!

Gość 10.12.2019 15:06

Skoro Wam wszystkim poniżej komentującym tak strasznie źle w tej "upadajacej osadzie górniczej "to po ch....tu siedzicie?Wypad do meropolii,odetchnąć wielkim światem.

Pokaż wszystkie opinie (21)