Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°11°
BS Kredyt bez gwiazdek
11 grudnia 2019

Świątecznie w "Korfantym"

  • Świątecznie w "Korfantym"
  • Świątecznie w "Korfantym"
  • Świątecznie w "Korfantym"
  • Świątecznie w "Korfantym"
Więcej zdjęć:

We wtorek w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego panowała prawdziwie świąteczna atmosfera. Uczniowie piekli ciasteczka, przygotowali wystrój świątecznego stołu. A szkołę odwiedzili goście z jastrzębskich szkół podstawowych.

W „Korfantym”, jak w mało której szkole, da się poczuć i to dosłownie świąteczną atmosferę. Wszystko za sprawą zapachu pieczonych ciasteczek, który niósł się z pracowni gastronomicznej. Właśnie tam uczniowie Technikum Gastronomicznego potrafią wyczarować prawdziwe cuda kulinarne.

Młodzież zorganizowała warsztaty dla gości ze szkół podstawowych. Klasy hotelarskie zaprezentowały, jak może wyglądać ciekawie przystrojony stół świąteczny. Natomiast uczniowie z Technikum Architektury Krajobrazu przygotowywali świąteczne ozdoby oraz doradzali, w jaki sposób udekorować mieszkanie, wykorzystując do tego motywy roślinne.

- Bardzo chętnie gościmy w swoich progach uczniów ze szkół podstawowych. Grudzień to dobry czas, aby przed Bożym Narodzeniem zorganizować warsztaty kulinarne czy nauczyć się, jak przygotować wystrój świątecznego stołu. Jest to też dobra okazja do wzajemnego poznania się jastrzębskiej młodzieży - mówi dyrektor szkoły Ewa Mentel.

Czy uczniom szkół podstawowych podobało się w „Korfantym”?

- Na pewno wrażenie robi na nas wielkość szkoły. To, że znajdują się w niej nowoczesne obiekty sportowe oraz pracownie przedmiotowe. Jest dużo możliwości uczenia się od hotelarzy, gastronomów, klas ekonomicznych czy technika architektury krajobrazu - mówił jeden z uczniów SP Nr 18.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jak zrobić biznesplan? Uczą w "Korfantym" Jak zrobić biznesplan? Uczą w "Korfantym"

Najlepsi na Śląsku, wybitni w kraju Najlepsi na Śląsku, wybitni w kraju

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Gość12.12.2019 16:38

Fajna szkola

Gość11.12.2019 10:44

"Technikum Architektury Krajobrazu"

No to chaszcze w strefie centrum będą dla nich prawdziwym wyzwaniem.

Znajdą też zatrudnienie u Anki jako projektanci koncepcyjnych wizualizacji popartych konsultacjami społecznymi

Gość11.12.2019 7:58

I takie właśnie szkoły uczące konkretnego fachu są potrzebne. Kucharz, hotelarz .Licea są na wymarciu.