Pogoda na dziś zobacz prognozy
 13°10°
11 grudnia 2019

Solidarnie przeciw naruszeniom praw człowieka

Solidarnie przeciw naruszeniom praw człowieka
fot. ZS 5

Ból, cierpienie, rozpacz, nienawiść, zniewolenie, strach, obojętność… 6 grudnia w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Jastrzębiu-Zdroju daliśmy nadzieję dziesięciu tegorocznym bohaterom z wielu zakątków świata, którzy noszą ten ciężar.

- W tym roku walczyliśmy o poprawę warunków życia, odbudowanie środowiska naturalnego, prawa kobiet, o połączenie rozdzielonej rodziny, aktywistów upominających się o prawa człowieka i wiele innych ludzkich spraw. Od pełnego emocji i symbolicznych gestów przedstawienia w wykonaniu uczniów naszego technikum, poprzez wielogodzinne pisanie listów i wytrwałą pracę wolontariuszy, aż po efekt czyli prawie 1700 listów - informuje ZS nr 5.

Maraton Pisania Listów odbył się już 9 razy i nie traci na sile. To jedyne takie miejsce w mieście, w którym od lat dzięki zaangażowaniu nauczycieli, uczniów, absolwentów „5”, pracowników szkoły, harcerzy, sportowców, przedstawicieli różnych instytucji oraz wielu mieszkańców miasta, tych na wysokich stanowiskach i tych mieszkających tuż obok, napisaliśmy wspólnie około 19 000 listów! Jesteśmy dumni i wdzięczni tak licznej w naszym mieście reprezentacji obrońców praw człowieka, która nie wątpi w sens walki o elementarne prawa: godności, wolności, poczucia bezpieczeństwa.

ZS5

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zmieniają świat słowami - bronią kobiet Zmieniają świat słowami - bronią kobiet

Misja specjalna dla jastrzębskich zwierząt Misja specjalna dla jastrzębskich zwierząt

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Gość12.12.2019 10:58

Walczyć o prawa w swoich krajach a nie wysyłać listy.Listy to niech wysyłają dzieci do mikołaja a nie stare byki o prawach ględzą

Gość11.12.2019 15:24

Bardzo dobra koncepcja!

Hotel Abbasi11.12.2019 12:22

""Prawa człowieka"... lewacki bełkot"

"Prawakom", ktorzy nic nie umieja i nic nie rozumieja, wszystko, czego nie sa w stanie pojac, wydaje sie "lewackie".

Gość11.12.2019 10:41

"W tym roku walczyliśmy o..."

Młodzież powinna przede wszystkim się uczć.

Walkę natomiast zostawmy Wojskom Obrony Terytorialnej.

To sem ja11.12.2019 10:34

Chcecie pomóc? To zobaczcie jakie "prawa człowieka" ma Polak w Polsce a jakie faworyzowany cudzoziemiec. To samo tyczy się pacjentów w szpitalach...
"Prawa człowieka"... lewacki bełkot, pokłosie "wolnosci, równości i braterstwa".
Wrrr....