Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-3°
12 grudnia 2019

Poniosą karę nawet za najmniejsze ilości narkotyków

Poniosą karę nawet za najmniejsze ilości narkotyków
rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Dwoje mieszkańców Jastrzębia miało przy sobie substancje narkotykowe. Według polskiego prawa posiadanie nawet ich małej ilości, zagrożone jest karą więzienia.

W piątek została zatrzymana 32-latka na ulicy Kurpiowskiej. Posiadała przy sobie 0,61 grama Katynonu oraz 0,48 grama MDMA. Wczoraj na ulicy Rozwojowej 26-latek miał przy sobie 0,5 grama środków zabronionych w postaci Katynonu.

- Według polskiego prawa posiadanie nawet najmniejszej ilości narkotyków jest przestępstwem. Za posiadanie niewielkiej ilości niedozwolonych substancji grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Posiadanie większej ilości jest już zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności - relacjonuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wszedł do komendy z narkotykami. Trafił do więzienia Wszedł do komendy z narkotykami. Trafił do więzienia

Wywiadowcy zatrzymali kobietę z narkotykami Wywiadowcy zatrzymali kobietę z narkotykami

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
do Ola13.12.2019 16:29

Jesteś nie przystosowana do życia w społeczeństwie. Jesteś bliska uzyskania stopnia menelstwa. Gratulujemy!

Karać13.12.2019 16:27

Narkotyki i inne odurzające środki byłby by dozwolone gdyby po zaćpaniu się do całkowitego upadku byliby wywożeni jako śmieci i neutralizowani. Ale to nie jest moralne, więc to my musimy dawać pieniądze na leczenie ich i utrzymywaniu przy życiu, mimo że nie dokładają się do budżetu państwa. Rząd wydaje te pieniądze na siebie zmniejszając ich ilość. Dlatego trzeba wybijać z głowy całe to odurzające g...

Hotel Abbasi13.12.2019 6:34

Oni nic nie ukradli, oni się uwłaszczyli na majątku kopalni. Biorąc coś sobie, myślą, że biorą swoje.

Lato12.12.2019 18:23

Tych ludzi powinno się leczyć a nie zamykać, czy alkoholika się leczy czy zamyka w więzieniu?

Xxx12.12.2019 17:51

Uwolnijmy morderców gwalcicieli złodzieji a wypelmnijmy więzienia chorymi ludźmi (tych ludzi trzeba leczyć a nie zamykać)

Gość12.12.2019 17:39

Ja bym każdemu Polakowi wystawił mandat, tak za 50 zł, a co... Jak karać, to karać.

Ola12.12.2019 15:06

Wyeliminowac patologie w policji a później brać się za resztę społeczeństwa.

Sedes z bakelitu12.12.2019 14:57

Posiadanie większej ilości jest już zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności , a tymczasem za morderstwo ...Sąd Okręgowy w Toruniu skazał w czwartek Marcina K., który w maju 2018 roku w Golubiu-Dobrzyniu zabił swoją żonę, na 16 lat więzienia. Mężczyzna będzie mógł ubiegać się o warunkowe zwolnienie dopiero po 12 latach. Wyrok jest nieprawomocny.

Gość12.12.2019 9:34

W tym kraju ścigają po sądach 7 letnie dziecko że głodne zjadło cukierka w sklepie a jak najsztub albo Cimoszewicz przejechali ludzi na pasach nie mając praw jazdy ani oc ani przeglądu to żadnej kary.A jednego z nich część społeczeństwa wysłała w nagrodę do Brukseli dziwny naród ale co zrobić.

Hotel Abbasi12.12.2019 8:43

Wyslac to towarzystwo np. do Singapuru.
Byliby nieco zaskoczeni, gdy stewardesa wreczylaby formularze imigracyjne.

Pokaż wszystkie opinie (12)