Biznes na okrągło

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
Depilacja
12 grudnia 2019

CBA zatrzymało kadrę "Pniówka"

CBA zatrzymało kadrę "Pniówka"
fot. CBA

Obecni i byli pracownicy kopalni „Pniówek" zostali zatrzymani przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego pod zarzutem niegospodarności. Szacunkowe straty to pół miliona złotych.

Jak informuje Centralne Biuro Antykorupcyjne, funkcjonariusze katowickiej Delegatury CBA prowadzą nowe śledztwo dotyczące doprowadzenia Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. W ramach tego postępowania agenci CBA zatrzymali siedem osób, w tym obecnego i 3 byłych pracowników KWK Pniówek piastujących kierownicze stanowiska oraz 3 osoby reprezentujące firmy działające na Śląsku, które realizowały umowy na usługi i dostawy urządzeń do KWK Pniówek.

Zgromadzone materiały wskazują, że osoby piastujące stanowiska kierownicze w KWK Pniówek występowały do Zarządu JSW S.A. z wnioskami o przeprowadzenie prac, wiedząc, że ich wykonanie w danym czasie jest faktycznie niemożliwe, a na dalszym etapie potwierdzały ich wykonanie. Poświadczały też dostawy materiałowe, które faktycznie nie miały miejsca. Wszystko wskazuje na to, że szereg prac za wyłonionych wykonawców faktycznie realizowali pracownicy kopalnianego oddziału elektrycznego. Natomiast część z zamówionych urządzeń, materiałów nie została dostarczona przez wykonawców, lub posiadały odmienne parametry techniczne od zamawianych. Powołany w śledztwie biegły, oszacował powstałe w majątku Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. straty na kwotę blisko pół miliona złotych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Spółki państwowe lecą na dół. JSW wypadnie z grupy najlepszych? Spółki państwowe lecą na dół. JSW wypadnie z grupy najlepszych?

Najazdu górników na Warszawę nie będzie. Są podwyżki  Najazdu górników na Warszawę nie będzie. Są podwyżki

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (30)
saw16.12.2019 21:10

To samo na borynii elektrycy robili a firma kasowała

pszowik16.12.2019 16:47

mówią że Na Boryni to by mieli co robić do świąt, ale tych wielkanocnych

Gość13.12.2019 21:32

Teraz do urzędu

Hanys13.12.2019 20:21

A na Borynie to by się mogli przejechać xD

Hans13.12.2019 18:00

A za Krupinskiego kto beknie?

Gość13.12.2019 13:34

Co z działaczami związkowymi, którzy robią znacznie większe przekręty i tuczą się kosztem kopalń?

Dioda13.12.2019 9:14

A teraz czas na Budryk.....

Pokaż wszystkie opinie (30)