Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
12 grudnia 2019

CBA zatrzymało kadrę "Pniówka"

CBA zatrzymało kadrę "Pniówka"
fot. CBA

Obecni i byli pracownicy kopalni „Pniówek" zostali zatrzymani przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego pod zarzutem niegospodarności. Szacunkowe straty to pół miliona złotych.

Jak informuje Centralne Biuro Antykorupcyjne, funkcjonariusze katowickiej Delegatury CBA prowadzą nowe śledztwo dotyczące doprowadzenia Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. W ramach tego postępowania agenci CBA zatrzymali siedem osób, w tym obecnego i 3 byłych pracowników KWK Pniówek piastujących kierownicze stanowiska oraz 3 osoby reprezentujące firmy działające na Śląsku, które realizowały umowy na usługi i dostawy urządzeń do KWK Pniówek.

Zgromadzone materiały wskazują, że osoby piastujące stanowiska kierownicze w KWK Pniówek występowały do Zarządu JSW S.A. z wnioskami o przeprowadzenie prac, wiedząc, że ich wykonanie w danym czasie jest faktycznie niemożliwe, a na dalszym etapie potwierdzały ich wykonanie. Poświadczały też dostawy materiałowe, które faktycznie nie miały miejsca. Wszystko wskazuje na to, że szereg prac za wyłonionych wykonawców faktycznie realizowali pracownicy kopalnianego oddziału elektrycznego. Natomiast część z zamówionych urządzeń, materiałów nie została dostarczona przez wykonawców, lub posiadały odmienne parametry techniczne od zamawianych. Powołany w śledztwie biegły, oszacował powstałe w majątku Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. straty na kwotę blisko pół miliona złotych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

W JSW nie ma już siły wyższej W JSW nie ma już siły wyższej

Górnicy oddają krew i ratują chorych na wirusa Górnicy oddają krew i ratują chorych na wirusa

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (30)
saw16.12.2019 21:10

To samo na borynii elektrycy robili a firma kasowała

pszowik16.12.2019 16:47

mówią że Na Boryni to by mieli co robić do świąt, ale tych wielkanocnych

Gość13.12.2019 21:32

Teraz do urzędu

Hanys13.12.2019 20:21

A na Borynie to by się mogli przejechać xD

Hans13.12.2019 18:00

A za Krupinskiego kto beknie?

Gość13.12.2019 13:34

Co z działaczami związkowymi, którzy robią znacznie większe przekręty i tuczą się kosztem kopalń?

Dioda13.12.2019 9:14

A teraz czas na Budryk.....

Gość13.12.2019 8:32

Węgiel to nasze dobro narodowe!

Podobnie jak górnicy, kopalnie i ZZ! Należy to wszystko utrzymywać za wszelką cenę.

To nasza historia, tu i teraz, i przyszłość. Lista dziedzictwa światowego UNSCO wkrótce powiększy się o węgiel.

Gość13.12.2019 6:04

Kopalnie to jeden wielki szwindel kosztem społeczeństwa. Przywileje rodem z PRL, nepotyzm, kolesiostwo, łapówkarstwo. Dopłacanie do każdej tony węgla i emerytur górniczych, szkody górnicze nie do naprawienia.

Pozamykać to dziadostwo!

Zibi13.12.2019 5:12

Znam zatrzymanego osobiscie. Wysraniec taki że klekajcie narody! BHP szlo na oddział to pieluchę zakładał. Został wrobiony bo stare klechy zrobiły go na 3 miesiące kierownikiem a później zdegradowali. Wtedy zapewne chcieli podejrzenia skierować na niego. Jako jedyny jest za pracownikiem a nie za pracodawca. Przesłuchają i go zwolnią. Ale psycha mu siadzie na bank! A wszyscy co są winni i tak zostaną dopadnięci!!!
Połowę dozoru powinni zamknąć ! Taka prawda ! Im więcej kasy tym większy apetyt!!!

Pokaż wszystkie opinie (30)