KIK Jastrzębie
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 13°
13 grudnia 2019

Policjanci przeprowadzą kontrole

Policjanci przeprowadzą kontrole
fot. KMP Jastrzębie

Niższe temperatury są zagrożeniem dla osób bezdomnych, które koczują w pustostanach, altankach, klatkach schodowych. Policjanci zapowiadają kontrole tych miejsc w celu ochrony życia i zdrowia tych osób.

Wraz ze spadkiem temperatury policjanci większą uwagę będą poświęcać kontroli miejsc, w których przebywają osoby bezdomne. Pustostany, działkowe altanki i klatki schodowe to miejsca, w których najczęściej szukają oni schronienia przed zimnem. Niskie temperatury stwarzają zagrożenie nie tylko dla życia i zdrowia osób bezdomnych, ale również dla osób samotnych i w podeszłym wieku. Dotyczy to także osób nietrzeźwych, przebywających poza domem i narażonych na wychłodzenie organizmu.

- Oprócz niebezpieczeństwa związanego z narażeniem na niskie temperatury, osoby te często tracą życie w pożarach lub wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Zagrożeniem dla nich jest także stan techniczny budynków, w których przebywają. W większości przypadków są to pustostany przeznaczone do rozbiórki. Miejsca te sprawdzają mundurowi, których celem jest pomoc osobom potrzebującym, narażonym na działanie niskich temperatur. Apelujemy także o czujność do wszystkich, którzy mają kontakt z takimi osobami. W każdym takim przypadku alarmujmy odpowiednie służby! - apeluje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kto poznaje tego mężczyznę? [video] Kto poznaje tego mężczyznę? [video]

Wandal zaklinował się w piwnicznym okienku Wandal zaklinował się w piwnicznym okienku

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
ateista14.12.2019 21:32

Policja w Jastrzębiu z braku niedoborów kadrowych nie może się w weekendy uporać ze zwykłymi interwencjami domowymi i rozróbami agresywnych bandytów na mieście a oni bedą przeprowadzać kontrole śmierdzących obsranych alkoholickich nierobów. Śmiech na sali!!! Bezpieczeństwa mieszkańców przed bandytami macie pilnować z moich podatków a nie zajmować się śmierdzącymi trupami !!!!

gość14.12.2019 11:22

Bezdomni z wyboru. Znam takich co ne pracują żeby nuie płaqcić alimentów na własne dzieci. S ą to żźule nie mające litości nad własna rodziną to nie należy się nad nimi litować tylko zagonić np. do sprzątania ulic i b edzie im ciepło. Teraz patole mają się lepiej niż niormalne rodziny. Patole dostaną wszystko za darmo a pozostali muszą na siebie i na nich zarobić!!!! Dlaczego straż miejska nie kobntroliję tylko wałęsa się w piwnicach budynku magistratu?"

Prawdomowny14.12.2019 8:24

Kolejny raz ten ograniczony portal blokuje moja wypowiedz poniewaz pisze prawde, o ktorej nie wypada mowic glosno? Jesli ktos nie ma checi do pracy i woli smierdziec to jego sprawa ale w zadnym wypadku nie ma zgody na opieke nad tym marginesem za miedzy innymi moje pieniadze. Nie chcesz ruszyc czterech liter do pracy jak normalni ludzie to marznij, czesc jak czapka.

do Gość 13.12.2019 22:2714.12.2019 0:57

W toopie byłeś i g....no widziałeś dzieciaku.

do Gość Dziś o 22:2713.12.2019 23:33

Synku ,nie rozśmieszaj mnie , nie przeżyłes ani jednej dziesiątej tego co ja w życiu. Dzieciaczku.

Gość13.12.2019 22:27

Ateista ty też możesz trafić na ulicę nikt nie wie co go czeka .Ty byś nie przetrwał ani jednego dnia jedynaczku cycuś mamusi

ateista13.12.2019 16:52

Policja ma chyba broń i wie jak się ją posługiwać więc problem z bezdomnymi smierdzącymi alkoholickimi nierobami wiedzą jak mają rozwiązywać żeby więcej już te wrzody na zdrowym organizmie narodu nie pasożytowały z podatków moich i innych uczciwie pracujących ludzi.

do "Wasabi"13.12.2019 16:21

Myślenie masz bardzo afrykańskie, z głębokiego buszu. Policjanci nie są już tylko stróżami prawa. Ich zadaniem jest pomoc społeczeństwu również reagowanie na przestępstwa, żeby likwidować zagrożenie.
W społeczeństwie złożonym z normalnych ludzi, Policjanci są niepotrzebni. Ale w Polsce, a także w Jastrzębiu przez najbliższe tysiąc lat stróże prawa będą niezbędni.
Słusznie Gościu, Kloszard to też człowiek. Nie wiemy z jakiej przyczyny znalazł się na ulicy. Nie wszyscy zasługują na bycie bezdomnym. Ale żeby to zrozumieć trzeba myśleć.

Gość13.12.2019 13:56

Kloszard to tez czlowiek

Wasabi13.12.2019 12:15

Panowie POLICJANCI WY macie pilnować porządku, abyśmy MY jako mieszkańcy czuli bezpiecznie...a nie łaźić po śmietnikach, itp. w poszukiwaniu kloszardów.

Kam13.12.2019 11:59

Na takie osoby bd pilnowali. A jak człowiek się do nich zgłosi bo boi się o bezpieczeństwo swoje i osób w swoim otoczeniu to przejmą zgłoszenie i nic dalej z tym nie robią bo czasu nie mają

Gość13.12.2019 6:07

To się nazywa selekcja naturalna.

Jednostki nieskażone myśleniem.

Nie należy wyręczać w tym natury.