Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°15°
15 grudnia 2019

Jastrzębianie gromią Naprzód Janów 14:0

Jastrzębianie gromią Naprzód Janów 14:0Zobacz więcej zdjęć
fot. Andrzej Klocek

Okazuje się, że pogrom sprawiony Naprzodowi Janów to nie tylko najwyższa wygrana w tym sezonie, ale zarazem najbardziej okazałe domowe zwycięstwo w historii występów JKH GKS Jastrzębie w ekstralidze! Różnicą czternastu goli jastrzębscy hokeiści wygrali jeszcze tylko raz - w 2016 roku z SMS U20 Sosnowiec (15:1), ale miało to miejsce w meczu wyjazdowym, a naszym rywalem był zespół, który uczestniczył w rozgrywkach na "specjalnych zasadach".

Jak skrupulatnie wyliczył nasz niezawodny statystyk Krzysztof Gorczyca, takich okazałych dwucyfrowych zwycięstw z różnicą dziesięciu i więcej goli w historii naszej gry w ekstralidze było czternaście. Tę listę prezentujemy poniżej. Wynika z niej niezbicie, że na tak wysoką wygraną na Jastorze czekaliśmy (wyłączając mecze z Kadrą PZHL czy SMSU20) od jesieni 2014 roku, kiedy to dwukrotnie w stosunku 13:1 i 14:2 podopieczni Roberta Kalabera pokonali przeżywający wówczas ogromne problemy GKS Katowice.

Należy dodać, że wygrana z Naprzodem Janów nie jest jednak najwyższym zwycięstwem w historii jastrzębskiego hokeja. Jeszcze w pierwszej lidze przed awansem do ekstraligi nasz zespół wygrywał nawet po 20:0 (z UKS Zagłębie Sosnowiec), natomiast jako sekcja hokeja GKS Jastrzębie w latach siedemdziesiątych potrafił gromić rywali nawet po... 25:0 - to bodajże najwyższy zanotowany rezultat w dziejach. Padł on w sezonie 1972/1973 jeszcze w trzeciej lidze, a pogrążonym przeciwnikiem był Piast Cieszyn. Dwudziestki dostawały wówczas od hokeistów legendarnego Jerzego Trójcy także drużyny Silesii Rybnik czy Fortuny Wyry.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JKH GKS Jastrzębie mistrzami Polski! JKH GKS Jastrzębie mistrzami Polski!

JKH znowu wygrywa! Napięcie do samego końca JKH znowu wygrywa! Napięcie do samego końca

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!