Pogoda na dziś zobacz prognozy
 25°18°
15 grudnia 2019

Jastrzębianie gromią Naprzód Janów 14:0

Jastrzębianie gromią Naprzód Janów 14:0Zobacz więcej zdjęć
fot. Andrzej Klocek

Okazuje się, że pogrom sprawiony Naprzodowi Janów to nie tylko najwyższa wygrana w tym sezonie, ale zarazem najbardziej okazałe domowe zwycięstwo w historii występów JKH GKS Jastrzębie w ekstralidze! Różnicą czternastu goli jastrzębscy hokeiści wygrali jeszcze tylko raz - w 2016 roku z SMS U20 Sosnowiec (15:1), ale miało to miejsce w meczu wyjazdowym, a naszym rywalem był zespół, który uczestniczył w rozgrywkach na "specjalnych zasadach".

Jak skrupulatnie wyliczył nasz niezawodny statystyk Krzysztof Gorczyca, takich okazałych dwucyfrowych zwycięstw z różnicą dziesięciu i więcej goli w historii naszej gry w ekstralidze było czternaście. Tę listę prezentujemy poniżej. Wynika z niej niezbicie, że na tak wysoką wygraną na Jastorze czekaliśmy (wyłączając mecze z Kadrą PZHL czy SMSU20) od jesieni 2014 roku, kiedy to dwukrotnie w stosunku 13:1 i 14:2 podopieczni Roberta Kalabera pokonali przeżywający wówczas ogromne problemy GKS Katowice.

Należy dodać, że wygrana z Naprzodem Janów nie jest jednak najwyższym zwycięstwem w historii jastrzębskiego hokeja. Jeszcze w pierwszej lidze przed awansem do ekstraligi nasz zespół wygrywał nawet po 20:0 (z UKS Zagłębie Sosnowiec), natomiast jako sekcja hokeja GKS Jastrzębie w latach siedemdziesiątych potrafił gromić rywali nawet po... 25:0 - to bodajże najwyższy zanotowany rezultat w dziejach. Padł on w sezonie 1972/1973 jeszcze w trzeciej lidze, a pogrążonym przeciwnikiem był Piast Cieszyn. Dwudziestki dostawały wówczas od hokeistów legendarnego Jerzego Trójcy także drużyny Silesii Rybnik czy Fortuny Wyry.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JKH GKS Jastrzębie z brązowym medalem! JKH GKS Jastrzębie z brązowym medalem!

JKH GKS Jastrzębie zagra o brąz JKH GKS Jastrzębie zagra o brąz

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!