Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
16 grudnia 2019

Polska nie podpisała porozumienia klimatycznego

Polska nie podpisała porozumienia klimatycznego
fot. pixabay

Polska jako jedyny kraj Unii Europejskiej nie podpisała porozumienia klimatycznego w sprawie neutralności klimatycznej do 2050 roku. Adam Gawęda, wiceminister aktywów państwowych uznał to za wielki sukces.

- To sukces, który pozwala na to, żeby wytyczać własną, odpowiedzialną, suwerenną drogę w transformacji surowcowo-energetycznej - podkreślał minister Adam Gawęda.

Na szczycie Unii Europejskiej w Brukseli w sprawie osiągnięcia przez UE neutralności klimatycznej do 2050 r. Polska nie zadeklarowała woli wdrożenia tego celu. Temat ma powrócić na szczycie szefów państw i rządów UE w czerwcu 2020 r.

Wnioski, w których zapisano zgodę państw Unii na neutralność klimatyczną, podkreślają, że jeden z krajów członkowskich (Polska) "nie może na tym etapie zadeklarować wdrożenia tego celu".

Polub i udostępnij
Czytaj też

Spalają odpady w piecach Spalają odpady w piecach

Jak zdobyć pieniądze na wymianę kotła? Jak zdobyć pieniądze na wymianę kotła?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (37)
Urszula18.12.2019 14:52

Ministerstwo Klimatu (MK) ? polskie ministerstwo kierowane przez ministra właściwego do spraw środowiska i ochrony klimatu. Ministerstwo powstało 15 listopada 2019 roku. (Wikipedia) Pytam po co ?

sebaa18.12.2019 13:04

A co z dziurą ozonową ??? kiedyś tylko o tym się mówiło.
Teraz dziurę ozonową zastąpił bardziej na topie smog.
To tak jest kiedyś kibicowało się Małyszowi, potem Kubicy teraz na topie jest Lewandowski.
A tu chodzi o kasę od ludzi państw, nie o nasze dobro....
Gdzie byli ekolodzy jak zatruwano polska rzekę Wisłę ??? jakoś nikogo to nie interesowało A to dl tego że Unia nie miała w tym interesu na tym niemożna zarobić.
Niemcy budowali autostrady przez parki narodowe przez pomniki przyrody wycieli prastary las, Ale w Polsce zakazują wycinania drzew.... Bo ekologia. kiedyś można było teraz już nie.

ekologia to ściema która napedza ksaę innym 18.12.2019 12:56

czyli jesteśmy w gronie najlepszych... cała ekościema nie zrobiła nam prania mózgu.
Skoro USA Japonia Chiny Rosja i wiele innych krajów tez nie dała się nabrać.
Anglia wznawia wydobycie węgla, Niemcy rezygnują z elektrowni atomowych na rzecz węglowych, chiny budują super elektrownie węglową, Japonia tez stawia na węgiel. A my.... mamy będziemy mieli elektrownie wiatrowe, napędzane bąkami z D...y niemieckiej i francuskiej.

Gość18.12.2019 9:11

Czyli działalność człowieka nie ma wpływu na to, że w Polsce co raz częsciej występują tornada ? Dziwne porozumienia nie podpisali, a ceny energii elektrycznej wzrosły o 12%.

Do hotel abbasi17.12.2019 18:45

Synku wiem co to snieg ale jak bylbys madrze aczytany a nie tylko przemadrzalym hejterem to bys wiedzial ze ocieplenie klimatu wystepuje co pare set lat... co do smogu i eko Polski to trzeba by zaczac od reparacji zeby byla kasa na takie cudowne ozdrowienie powietrza a nie sugerowac sie oprawcami z landow i francja czy czechami ktore podniosly raczki do gory jak wpadli nazisci i mieli nas gdzies za okupacji radzieckiej. Najpierw dorownajmy krajom europy zachodniej w finansach potem starajmy sie im dorownac w ekologi ... a nie od siedzenia strony ...

Do Hotel Abbasi 16.12.2019 19:0117.12.2019 18:32

Nie pamiętam jak to się nazywa. Ale takie zmiany klimatu są okresowe.
Miałeś zlodowacenia i masz cieplejsze okresy w dziejach.
Swoja droga skąd się wzięła nazwa Grenlandia? No własnie.

czepliwy17.12.2019 15:22

a na jastrzebskiej mapce" czystego" powietrza ZIELONO, ubaw po pachy , tak nas oszukuje pani prezydent

Konsternacja17.12.2019 12:01

Popatrz teraz jeden z drugim przez okno. TO NIE JEST MGŁA!!! Powinniśmy dostawać maseczki i to za darmo!

Konsternacja17.12.2019 11:57

Jak tak czytam wpisy wyznawców pis, to włos się jeży na głowie. Czy wy nie widzicie czym oddychacie? Przecież z tego powodu nasze potomstwo nie dożyje pięćdziesiątki. Ktoś napisał, że leżymy na węglu. Tak?, to dlaczego sprowadzają go od ruskich, a nawet z Mozambiku? Dlaczego nie chcą budować wiatraków? Wiele więcej pytań się nasuwa, ale górnicy z Jastrzębia, zakute łby, wiedzą lepiej.

Żanetka17.12.2019 11:50

Stasiu dobrze piszesz. kaczyńskiego to nie obchodzi nie dba o to co po nim.Dzieci i wnuków nie ma także wali go to w broche

Pokaż wszystkie opinie (37)