Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
16 grudnia 2019

Polska nie podpisała porozumienia klimatycznego

Polska nie podpisała porozumienia klimatycznego
fot. pixabay

Polska jako jedyny kraj Unii Europejskiej nie podpisała porozumienia klimatycznego w sprawie neutralności klimatycznej do 2050 roku. Adam Gawęda, wiceminister aktywów państwowych uznał to za wielki sukces.

- To sukces, który pozwala na to, żeby wytyczać własną, odpowiedzialną, suwerenną drogę w transformacji surowcowo-energetycznej - podkreślał minister Adam Gawęda.

Na szczycie Unii Europejskiej w Brukseli w sprawie osiągnięcia przez UE neutralności klimatycznej do 2050 r. Polska nie zadeklarowała woli wdrożenia tego celu. Temat ma powrócić na szczycie szefów państw i rządów UE w czerwcu 2020 r.

Wnioski, w których zapisano zgodę państw Unii na neutralność klimatyczną, podkreślają, że jeden z krajów członkowskich (Polska) "nie może na tym etapie zadeklarować wdrożenia tego celu".

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW działa na rzecz ONZ. Zrównoważony rozwój JSW działa na rzecz ONZ. Zrównoważony rozwój

Uchwała antysmogowa wymusza wymianę kotłów Uchwała antysmogowa wymusza wymianę kotłów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (37)
Urszula18.12.2019 14:52

Ministerstwo Klimatu (MK) ? polskie ministerstwo kierowane przez ministra właściwego do spraw środowiska i ochrony klimatu. Ministerstwo powstało 15 listopada 2019 roku. (Wikipedia) Pytam po co ?

sebaa18.12.2019 13:04

A co z dziurą ozonową ??? kiedyś tylko o tym się mówiło.
Teraz dziurę ozonową zastąpił bardziej na topie smog.
To tak jest kiedyś kibicowało się Małyszowi, potem Kubicy teraz na topie jest Lewandowski.
A tu chodzi o kasę od ludzi państw, nie o nasze dobro....
Gdzie byli ekolodzy jak zatruwano polska rzekę Wisłę ??? jakoś nikogo to nie interesowało A to dl tego że Unia nie miała w tym interesu na tym niemożna zarobić.
Niemcy budowali autostrady przez parki narodowe przez pomniki przyrody wycieli prastary las, Ale w Polsce zakazują wycinania drzew.... Bo ekologia. kiedyś można było teraz już nie.

ekologia to ściema która napedza ksaę innym 18.12.2019 12:56

czyli jesteśmy w gronie najlepszych... cała ekościema nie zrobiła nam prania mózgu.
Skoro USA Japonia Chiny Rosja i wiele innych krajów tez nie dała się nabrać.
Anglia wznawia wydobycie węgla, Niemcy rezygnują z elektrowni atomowych na rzecz węglowych, chiny budują super elektrownie węglową, Japonia tez stawia na węgiel. A my.... mamy będziemy mieli elektrownie wiatrowe, napędzane bąkami z D...y niemieckiej i francuskiej.

Gość18.12.2019 9:11

Czyli działalność człowieka nie ma wpływu na to, że w Polsce co raz częsciej występują tornada ? Dziwne porozumienia nie podpisali, a ceny energii elektrycznej wzrosły o 12%.

Do hotel abbasi17.12.2019 18:45

Synku wiem co to snieg ale jak bylbys madrze aczytany a nie tylko przemadrzalym hejterem to bys wiedzial ze ocieplenie klimatu wystepuje co pare set lat... co do smogu i eko Polski to trzeba by zaczac od reparacji zeby byla kasa na takie cudowne ozdrowienie powietrza a nie sugerowac sie oprawcami z landow i francja czy czechami ktore podniosly raczki do gory jak wpadli nazisci i mieli nas gdzies za okupacji radzieckiej. Najpierw dorownajmy krajom europy zachodniej w finansach potem starajmy sie im dorownac w ekologi ... a nie od siedzenia strony ...

Do Hotel Abbasi 16.12.2019 19:0117.12.2019 18:32

Nie pamiętam jak to się nazywa. Ale takie zmiany klimatu są okresowe.
Miałeś zlodowacenia i masz cieplejsze okresy w dziejach.
Swoja droga skąd się wzięła nazwa Grenlandia? No własnie.

czepliwy17.12.2019 15:22

a na jastrzebskiej mapce" czystego" powietrza ZIELONO, ubaw po pachy , tak nas oszukuje pani prezydent

Konsternacja17.12.2019 12:01

Popatrz teraz jeden z drugim przez okno. TO NIE JEST MGŁA!!! Powinniśmy dostawać maseczki i to za darmo!

Konsternacja17.12.2019 11:57

Jak tak czytam wpisy wyznawców pis, to włos się jeży na głowie. Czy wy nie widzicie czym oddychacie? Przecież z tego powodu nasze potomstwo nie dożyje pięćdziesiątki. Ktoś napisał, że leżymy na węglu. Tak?, to dlaczego sprowadzają go od ruskich, a nawet z Mozambiku? Dlaczego nie chcą budować wiatraków? Wiele więcej pytań się nasuwa, ale górnicy z Jastrzębia, zakute łby, wiedzą lepiej.

Żanetka17.12.2019 11:50

Stasiu dobrze piszesz. kaczyńskiego to nie obchodzi nie dba o to co po nim.Dzieci i wnuków nie ma także wali go to w broche

Pokaż wszystkie opinie (37)