Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°12°
17 grudnia 2019

Prokuratorzy nadal badają przyczyny tragedii w kopalni

Prokuratorzy nadal badają przyczyny tragedii w kopalni
fot. pixabay

Blisko rok temu w czeskiej kopalni doszło do wybuchu metanu. Czescy i polscy prokuratorzy nadal prowadzą dochodzenie w tej sprawie. Na razie nikomu nie postawiono zarzutów.

Celem śledczych jest ustalenie czy ktokolwiek ponosi odpowiedzialność za tragedię, jaka wydarzyła się w czeskiej kopalni w Stonawie. Jak na razie nikomu nie postawiono zarzutów w tej sprawie. Zarówno polscy jak i czescy prokuratorzy przesłuchali kilkudziesięciu świadków oraz analizę dokumentacji związanej z zatrudnieniem polskich górników. Dokonano również oględzin miejsca katastrofy.

Przypomnijmy, że do wypadku w czeskiej kopalni CSM Stonawa w Stonawie koło Karwiny doszło 20 grudnia 2018 r. po południu. W wyniku zapalenia i wybuchu metanu ponad 800 metrów pod ziemią zginęło 13 górników, w tym 12 Polaków. Ciało jednej z ofiar wydobyto krótko po tragedii, a zwłoki trzech kolejnych górników  a zwłoki trzech kolejnych górników - 23 grudnia. Ze względu na panujące w kopalni ekstremalne warunki, rejon katastrofy odgrodzono od pozostałych wyrobisk specjalnymi tamami.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW wspiera rodziny poszkodowanych górników JSW wspiera rodziny poszkodowanych górników

Górnicy chcą zeznawać w sprawie wypadków w kopalniach Górnicy chcą zeznawać w sprawie wypadków w kopalniach

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Gość17.12.2019 14:27

Winni zgineli , wiedzieli co robią przy takich stezeniach metanu

józwa17.12.2019 12:43

Te ptokuratory to chyba tam dziennie biorą pod ociosem na oko jak kapry skoro już rok badają przyczyny i wybadać nie mogą. W myśl zasady, może być pańska byle N-ki nie było.Ważne że płacą.

Hotel Abbasi17.12.2019 11:03

Zasłużonego szamana niech poproszą o pomoc.

Gość17.12.2019 10:07

Wysłać do nich nasze dzielne chłopy na schwał (zwane żartobliwie tłustymi kotami) z ZZ.

Oni się znają na wszystkim.

Przeprowadza wizję lokalną i wytłumaczą każdą niejasność. Ale oczywiście, nie na sucho.