Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°14°
BS Kredyt bez gwiazdek
18 grudnia 2019

Uwaga! Złodzieje grasują w autobusach

Uwaga! Złodzieje grasują w autobusach
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, również dla złodziei. Swój nielegalny proceder praktykują również w środkach komunikacji miejskiej.

- Policjanci zalecają, aby podczas podróży środkami komunikacji publicznej pilnować bagaży oraz najcenniejszych rzeczy. W miejscach takich jak dworce czy przystanki zwracajmy szczególną uwagę na bagaże pozostawione bez opieki. Za każdym razem, gdy takowy zauważymy, reagujmy i informujmy o tym służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo  -  radzą mundurowi.

Podróżując koleją, unikajmy pustych przedziałów oraz towarzystwa osób, które wzbudzają nasze obawy. Nigdy nie jedzmy i nie pijmy produktów, którymi częstują nas nowo poznani towarzysze podróży. Starajmy się nie spać. Przedmioty wartościowe najbezpieczniej jest trzymać przy sobie bądź w torbie pozostającej w zasięgu wzroku. Podczas podróży lub przemieszczania się komunikacją miejską, starajmy się nie pozostawiać bagażu bez opieki, ponieważ grozi to nie tylko utratą naszego mienia, ale również może spowodować wszczęcie alarmu przez służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Policja poszukuje tej kobiety Policja poszukuje tej kobiety

Znalazła plecak w sklepie i oddała na policję Znalazła plecak w sklepie i oddała na policję

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
do "Podatnik"19.12.2019 16:33

Toja każda próba myślenia, ośmiesza cię.

Podatnik19.12.2019 11:33

"Uwaga! Złodzieje grasują w autobusach" Myślałem że chodzi o to że musimy kupować bilety a miało być bezpłatnie.

Genek19.12.2019 6:22

@LG

"Pociągi z przedziałami najczęściej podlegają rezerwacji konkretnego miejsca w pociągu"

To zupełnie jak w autobusach miejskich tej upadającej osady górniczej. Zanim kupisz e-bilet musisz wejść na stronę MZK i zarezewować sobie miejsce. Widzisz układ "z góry" coś na zasadzie planu sali z Multikina. Jest OK.

Gość18.12.2019 14:37

W jakich autobusach pytam?

LG18.12.2019 11:56

Również nawiążę do podróżowania koleją, ale nieco w innym aspekcie niż przedmówca KAZ, bez kpiny w wypowiedzi. Choć może jednak trochę kpiny jest, ale do autora tej porady, który najwyraźniej dawno nie korzystał z usług kolei. Pociągi z przedziałami najczęściej podlegają rezerwacji konkretnego miejsca w pociągu, więc jeśli mamy na bilecie napisane, że mamy siedzieć w takim i takim miejscu to tak ma być, nieważne czy przedział jest pusty lub czy towarzystwo podejrzane.

KAZ18.12.2019 9:42

"Podróżując koleją, unikajmy pustych przedziałów oraz towarzystwa osób, które wzbudzają nasze obawy."

Proszę bardzo. Da się? Da się. W upadającej osadzie górniczej mamy kolej.

Gość18.12.2019 6:52

Luzik.

W tej upadającej osadzie górniczej i tak jeździ mało autobusów, więc i złodziei jest konsekwentnie mniej.

Pani burmistrz doskonale wiedziała, co robi, siejąc spustoszenie organizacyjne w MZK. Brawo, pani burmistrz!