Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-3°
19 grudnia 2019

Miasto wybudowało drogi za 3 mln zł

Miasto wybudowało drogi za 3 mln zł
fot. UM Jastrzębie / Piotr Kędzierski

Kierowcy mogą już jeździć kolejnymi drogami na terenie byłej KWK Moszczenica. Nowe odcinki ulicy Moszczenickiej i ulicy Towarowej zostały oddane do użytku.

- Za ponad 3 mln zł wybudowano drogi, które prowadzą do terenów inwestycyjnych. Prace objęły m.in. wykonanie podbudowy, nawierzchni i utwardzenie poboczy, a także ułożenie przepustów, umocnienie skarp płytami ażurowymi w rejonie ronda oraz ustawienie słupów oświetleniowych - mówi rzecznik magistratu Katarzyna Wołczańska. 

Zakończył się też remont ul. Grzybowej. Podczas trzeciego, ostatniego etapu robót drogowcy przeprowadzili remont na odcinku 355 metrów aż do granicy miasta z gminą Pawłowice. Koszt prac wyniósł 521 tysięcy złotych.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Akcja policji na drogach Uwaga! Akcja policji na drogach

Uwaga! Drogi i chodniki mogą być oblodzone Uwaga! Drogi i chodniki mogą być oblodzone

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (28)
do Gość 19.12.2019 12:0620.12.2019 8:59

Takie coś posiada i to w lepszej lokalizacji. Z małym dopiskiem jest "własnością męża" a w innym miejscu inne rzeczy są od "mamusi"
Poczekajcie tylko zwinie swój majdan z UM to zobaczycie gdzie się wyprowadzi. Druga sprawa - czemu ryle wodzisławioków w UM robi? - no własnie to te drugie dno tego co męża i mamusi.

Hotel Abbasi20.12.2019 6:31

"osoba z zewnątrz UM"

Ale taki dobry katolik

Hmm...19.12.2019 23:28

Jeszcze się zdziwicie...wieczni malkontenci :)

Jak to jest 19.12.2019 20:38

Jak to jest że przedsiębiorca kilka lat na rynku, który wynajmuje lokal od miasta musi płacić tak wysokie stawki za m2, i myśli zwolnić ludzi i zamknąć interes bo koszta go zjadają! A nowy najemca płaci tylko 1 zł za m2??

Jola19.12.2019 19:35

Prezydent Holesz łaskawie dał pieniądze? chyba chce dojechać do swojego Wodzisławia.

Gość19.12.2019 19:21

@Hotel Abbasi

To doskonale wie naczelnik wydziału IT w UM z politycznego nadania przez byłego sekretarza miasta.

Zaskakujące, że stołek ten dostał bez konkursu i to jako osoba z zewnątrz UM. Kolesiostwo i nepotyzm rulez.

Hotel Abbasi19.12.2019 16:36

" 14 milionów wydane na słynny internet szerokopasmowy"

Czy to ta siec szkieletowa wybudowana za pieniadze podatnikow, ktorzy jesli teraz chciac miec internet w domu, musza zaplacic za korzystanie z niej?

Wojciech 19.12.2019 15:56

Brawo Pani prezydent! Droga na budowę boisku i stadionu już mamy. Super :)

tik tak19.12.2019 15:37

Żeby byli inwestorzy, to trzeba uzbrojonych i skomunikowanych terenów. Dobrze że wreszcie i ten odcinek zrobiono
Zgadzam się że to daleko spóźniona inwestycja. Powinno to być robione wiele lat temu. Ale za Janeckiego poszli w obwodnice, a Hetman 4 lata przespała. Z bidą zrobiono łącznik z Chlebową

Kama19.12.2019 15:18

Na drogi za tyle kasy maja , po co na takim zadpiu nowe drogi kto tam jezdzi ?! Jak bedzie kiedykolwiek,o ile bedzie inwestor to by wtedy mysleli.


A tak juz by kasa na wiadukt byla na Piłsudskiego, ale nie bo po co lepiej drogi na uboczu robic ..... jeszcze niech wybuduja w cetrum miasta za kinem zas jakis wybieg dla psów czy cos bezsensu

Pokaż wszystkie opinie (28)