Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
19 grudnia 2019

Miasto wybudowało drogi za 3 mln zł

Miasto wybudowało drogi za 3 mln zł
fot. UM Jastrzębie / Piotr Kędzierski

Kierowcy mogą już jeździć kolejnymi drogami na terenie byłej KWK Moszczenica. Nowe odcinki ulicy Moszczenickiej i ulicy Towarowej zostały oddane do użytku.

- Za ponad 3 mln zł wybudowano drogi, które prowadzą do terenów inwestycyjnych. Prace objęły m.in. wykonanie podbudowy, nawierzchni i utwardzenie poboczy, a także ułożenie przepustów, umocnienie skarp płytami ażurowymi w rejonie ronda oraz ustawienie słupów oświetleniowych - mówi rzecznik magistratu Katarzyna Wołczańska. 

Zakończył się też remont ul. Grzybowej. Podczas trzeciego, ostatniego etapu robót drogowcy przeprowadzili remont na odcinku 355 metrów aż do granicy miasta z gminą Pawłowice. Koszt prac wyniósł 521 tysięcy złotych.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębie miastem o dobrych i stabilnych finansach Jastrzębie miastem o dobrych i stabilnych finansach

Prace przy wiadukcie już trwają. Co tam powstaje? Prace przy wiadukcie już trwają. Co tam powstaje?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (28)
do Gość 19.12.2019 12:0620.12.2019 8:59

Takie coś posiada i to w lepszej lokalizacji. Z małym dopiskiem jest "własnością męża" a w innym miejscu inne rzeczy są od "mamusi"
Poczekajcie tylko zwinie swój majdan z UM to zobaczycie gdzie się wyprowadzi. Druga sprawa - czemu ryle wodzisławioków w UM robi? - no własnie to te drugie dno tego co męża i mamusi.

Hotel Abbasi20.12.2019 6:31

"osoba z zewnątrz UM"

Ale taki dobry katolik

Hmm...19.12.2019 23:28

Jeszcze się zdziwicie...wieczni malkontenci :)

Jak to jest 19.12.2019 20:38

Jak to jest że przedsiębiorca kilka lat na rynku, który wynajmuje lokal od miasta musi płacić tak wysokie stawki za m2, i myśli zwolnić ludzi i zamknąć interes bo koszta go zjadają! A nowy najemca płaci tylko 1 zł za m2??

Jola19.12.2019 19:35

Prezydent Holesz łaskawie dał pieniądze? chyba chce dojechać do swojego Wodzisławia.

Gość19.12.2019 19:21

@Hotel Abbasi

To doskonale wie naczelnik wydziału IT w UM z politycznego nadania przez byłego sekretarza miasta.

Zaskakujące, że stołek ten dostał bez konkursu i to jako osoba z zewnątrz UM. Kolesiostwo i nepotyzm rulez.

Hotel Abbasi19.12.2019 16:36

" 14 milionów wydane na słynny internet szerokopasmowy"

Czy to ta siec szkieletowa wybudowana za pieniadze podatnikow, ktorzy jesli teraz chciac miec internet w domu, musza zaplacic za korzystanie z niej?

Wojciech 19.12.2019 15:56

Brawo Pani prezydent! Droga na budowę boisku i stadionu już mamy. Super :)

tik tak19.12.2019 15:37

Żeby byli inwestorzy, to trzeba uzbrojonych i skomunikowanych terenów. Dobrze że wreszcie i ten odcinek zrobiono
Zgadzam się że to daleko spóźniona inwestycja. Powinno to być robione wiele lat temu. Ale za Janeckiego poszli w obwodnice, a Hetman 4 lata przespała. Z bidą zrobiono łącznik z Chlebową

Kama19.12.2019 15:18

Na drogi za tyle kasy maja , po co na takim zadpiu nowe drogi kto tam jezdzi ?! Jak bedzie kiedykolwiek,o ile bedzie inwestor to by wtedy mysleli.


A tak juz by kasa na wiadukt byla na Piłsudskiego, ale nie bo po co lepiej drogi na uboczu robic ..... jeszcze niech wybuduja w cetrum miasta za kinem zas jakis wybieg dla psów czy cos bezsensu

Pokaż wszystkie opinie (28)