Pogoda na dziś zobacz prognozy
 25°18°
Wesele w Dąbrówce
20 grudnia 2019

Uwaga! Dzisiaj policjanci pilnują waszej prędkości

Uwaga! Dzisiaj policjanci pilnują waszej prędkości
fot. policja.pl

W piątek policjanci w całym kraju, również w Jastrzębiu, prowadzą działania prewencyjne pod nazwą „Prędkość”. Będą egzekwować od kierowców jazdę zgodną z zasadami Kodeksu ruchu drogowego.

Na drogach można spodziewać się nie tylko tradycyjnych patroli ruchu drogowego, ale również nieoznakowanych samochodów policyjnych.

Jak informują mundurowi, w 2019 roku kierujący pojazdami (głównie samochodami osobowymi) spowodowali ponad 25 tys. wypadków drogowych, w wyniku których zginęło 2087 osób, a przeszło 30 tys. zostało rannych. Mimo tego, że główną przyczyną powstawania wypadków było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, to najbardziej śmiercionośną przyczyną pozostaje, niezmiennie od lat, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. To właśnie nadmierna prędkość towarzysząca wypadkom drogowym w 2019 r. doprowadziła do śmierci 726 osób. Co istotne, jest ona groźna nie tylko dla kierujących i ich pasażerów, ale również dla pieszych. W przypadku potrąceń pieszych, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Warto zaznaczyć również, że przy dużych prędkościach nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje kierowcy i pasażerom gwarancji na przeżycie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Policja szuka tej kobiety. Ukradła towar za 600 zł Policja szuka tej kobiety. Ukradła towar za 600 zł

70-latek jechał rowerem mając 2 promile alkoholu 70-latek jechał rowerem mając 2 promile alkoholu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
abc22.12.2019 12:20

Zadna akcja nic nie pomoze. To jest dziki kraj, w ktorym kazdy jezdzi jak mu sie podoba. Norma jest 70-80 w miescie. Znaki drogowa sa tylko delikatna wskazowka do tego jak EWENTUALNIe moznaby sie poruszac. Doskonale to widac wjezdzajac z zza granicy do PL (chociazby z niemiec czy nawet w Czech) - przekraczajac granice i bedac juz w PL nagle trzeba miec oczy doookola glowy ... i uwazac na tego, kto akurat siedzi na zderzaku.
TYLKO i wylacznie mandaty takie jak w USA, Niemczech czy innych cywilizowanych krajach czegos moga nauczyc.

Napisal to czlowiek, ktory przejechal juz ok 500 tys km.

kononowicz21.12.2019 12:34

A ja słyszałem, że sami policjanci mają dosyć różnego rodzaju akcji...

Gość20.12.2019 11:01

Ale nigdy ich nie spotkacie na Wyzwolenia. No chyba, że stoją i sprawdzają trzeźwość. Za to spotkacie tu zawsze mieszkańców SWD, którzy oczadzeni smogiem swych śmierdzących wiosek jeżdżą na Wyzwolenia jak szaleńcy.

To sem ja20.12.2019 9:25

Jeśli pieszym odbierze się pierwszeństwo na pasach, będzie mniej wypadków z ich udziałem.
Ale głupota nie boli i będą kolejne utrudnienia wprowadzane dla kierowców. Przybędzie oczywiście ofiar-pieszych, którzy będą mieć epitafium "miał pierwszeństwo"...

Gość20.12.2019 8:29

Jeden dzień działań prewencyjnych, a później znowu luzik i akcja "Nic nie widzę, nic nie słyszę, nic nie robię".

Gość20.12.2019 8:28

Według statystyk którzy z kierowców powoduja więcej wypadków?

Trzeźwi czy pod wpływem alkoholu?

Trzeźwi. Zatem wiemy, co robić...

Wasabi20.12.2019 7:46

"Jak informują mundurowi, w 2019 roku kierujący pojazdami (głównie samochodami osobowymi) spowodowali ponad 25 tys. wypadków drogowych, w wyniku których zginęło 2087 osób, a przeszło 30 tys. zostało rannych."
Dlaczego nie dopisali ilu z nich zabrano prawo jazdy, skierowano sprawy do sądów i przede wszystkim ilu z nich dostało wyrok i siedzi w więzieniu? Takich dany nie zobaczymy ponieważ nik z nich nie siedzi bo takie mamy PiSowskie prawo.
W PiSdu z WAMI!

Lolo20.12.2019 6:33

Zbierają na premie świąteczna. Zamiast odrazu to napisać.