Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
23 grudnia 2019

Dzisiaj rozdają bawełniane torby na zakupy

Dzisiaj rozdają bawełniane torby na zakupy
fot. UM Jastrzębie

Prezydent Anna Hetman zainaugurowała kampanię ekologiczną „Bądź lepszy. Nie używaj plastiku”. W ręce jastrzębian trafiły bawełniane torby, mające zastąpić papierowe reklamówki.

Pierwsza partia bawełnianych toreb trafiła w ręce jastrzębian. Zainteresowanie akcją przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów.

W ramach kampanii ekologicznej "Bądź lepszy. Nie używaj plastiku" zachęcano do zmiany zakupowych nawyków i wymiany plastikowych toreb na ekologiczne, bawełniane. Przewidziana do rozdania ilość toreb zniknęła... w kilka minut.

- Cieszę się, że zainteresowanie jastrzębian było tak ogromne. To znaczy, że świadomość społeczna się zmienia i coraz więcej mieszkańców Jastrzębia-Zdroju czuje, że to właśnie od nich zależy przyszłość środowiska naturalnego - komentowała prezydent Anna Hetman.

Uwaga! Torby będzie można otrzymać także w poniedziałek, 23 grudnia. Młodzieżowa Rada Miasta będzie je bezpłatnie rozdawała przed Kinem Centrum oraz w pobliżu targowiska miejskiego, początek o godz. 9:00. 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dzikie wysypiska są jastrzębskim problemem Dzikie wysypiska są jastrzębskim problemem

Bądź lepszy! Nie używaj plastiku [video] Bądź lepszy! Nie używaj plastiku [video]

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
Gość23.12.2019 21:25

W tym samym czasie zarżnęła najbardziej ekologiczny transport, czyli kolej. Budowa ścieżek rowerowych to koniec marzeń o połączeniu kolejowym z Wodzisławiem, a ten wariant też jest rozważany, bo Wodzisław ma tyle połączeń. To śmieszne, żałosne działania. Rozdawnictwo za pieniądze podatników.

kononowicz23.12.2019 21:17

Taka torba jest ok. Sam staram się zużywać jak najmniej plastiku. Niby akcja słaba, ale niech chociaż ze dwie osoby na tym skorzystają i będzie sukces.

Gość23.12.2019 19:46

@Gps masz rację. N8jaka działalność, głupie akcje brak rozwoju. Mieszkańcy warci tyle i ta torba prezydentyki.

janusz23.12.2019 18:34

O kurła! Gdzie takie dajo?!
Pieter, promocja!!! Za darmo!!!

Gps23.12.2019 17:42

Torby pełne pustych obietnic i nijakiej działalności dla mieszkańców.

Lokator 23.12.2019 17:22

Torby dla jastrzębian ,śmieci na debinie dla jastrzębian .Zdrowych Wesołych Świat może sie cos zmieni .

Gość23.12.2019 16:03

Świetny pomysł!

Oko23.12.2019 13:20

Zalosne komentarze !!!

gość23.12.2019 10:47

Za te tprby zapłaciła z wżetu Miasta czy z własnej kieszeni? Wiadomo, że szasta naszymi podatkami!!! ile i komu zapłaciła za te toby i za ile sztuk? . Szasta naszymi podastkami na prawo i lewo. Wypadało brać symboliczną złotówkę za każdą torbę. Tak postąpiłby każdy myślący i szanujący grosz publiczny!!! Z wszystkich rzutek Hetmanowej korzystają stali bywalcy w sklepach, żule i nikt więcej. Co proponuję dla reszty Mieszkańców?

Jo-han--ys.23.12.2019 9:31

Byłem wczoraj przejazdem w gminie Jastrzębie i widzę że od komuny nic się nie zmieniło.Targ na Bożka dalej obskurny,dobrze że jest wysokie ogrodzenie .W Żorach są dwa piękne wybudowane hale targowe i nie musimy je chować za płotem.

Pokaż wszystkie opinie (20)