Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°13°
Wesele w Dąbrówce
23 grudnia 2019

Bez punktów pod choinkę. Unia lepsza

Bez punktów pod choinkę. Unia lepszaZobacz więcej zdjęć
fot. Andrzej Klocek

W ostatnim tegorocznym ligowym meczu hokeiści JKH GKS Jastrzębie po raz drugi w tym sezonie musieli uznać wyższość Re-Plast Unii Oświęcim. Gospodarze niedzielnego meczu zwyciężyli 4:2 (0:0, 3:1, 1:1), przy czym aż pięć z sześciu goli padło podczas gry w przewagach.

Początek zawodów należał do naszego zespołu, jednak Clake Saunders zdołał przetrzymać napór jastrzębian. Pod koniec pierwszej tercji i na początku drugiej drużyna Nika Zupancicia zmarnowała kilkadziesiąt sekund gry w pięciu na trzech, co zemściło się na Unii w 29. minucie, gdy rezultat otworzył Artem Iossafov. Niestety, w dalszej części drugiej odsłony na listę strzelców wpisywali się już tylko oświęcimianie - kolejno w 30., 38. i 40. minucie Ondreja Raszkę pokonali Klemen Pretnar (dwukrotnie) i Miroslav Zatko.

W trzeciej partii jastrzębianie rzucili się do odrabiania strat, ale zdołali jedynie w 50. minucie zmniejszyć dystans dzięki kolejnemu w tym sezonie trafieniu Radosława Sawickiego. Gol dał nam nadzieję na doprowadzenie do remisu, ale albo kapitalnie spisywał się Saunders, albo dopisywało mu szczęście, jak przy strzale w słupek Henricha Jabornika. Niestety, w końcówce goście popełnili błąd, w efekcie którego na ławkę kar powędrował Dominik Paś. Podczas tej gry w przewadze Unia postawiła "kropkę nad i" golem Luki Kalana.

Kolejne ekstraligowe spotkanie JKH GKS Jastrzębie rozegra w styczniu. Nie oznacza to jednak, że w 2019 roku żegnamy się z hokejem. Przed nami przecież turniej finałowy o Puchar Polski, który odbędzie się tuż po świętach w Tychach.

Re-Plast Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
0:1 Iossafov (Kasperlik, Górny) 28:47
1:1 Pretnar (Kalan) 29:52 5/4
2:1 Pretnar (Koblar) 37:48 5/4
3:1 Zatko (Kalan) 39:30 5/4
3:2 Sawicki (Wałęga, Górny) 49:52 5/4
4:2 Kalan (Kowalówka, Koblar) 57:21 5/4

Re-Plast Unia Oświęcim: Saunders - Wanacki, Pretnar, Koblar, Kalan, Themar - Bezuszka, Luza, Kowalówka, Trandin, Przygodzki - Szaur, Zatko, Prusak, Wanat, Malicki - M. Noworyta, P. Noworyta, Piotrowicz, Krzemień, Raszka.

JKH GKS Jastrzębie: Raszka - Auvinen, Górny, R. Nalewajka, Jarosz, Sawicki - Jabornik, Kostek, Kasperlik, Paś, Iossafov - Matusik, Gimiński, Ł. Nalewajka, Kulas, Pelaczyk - Radzieńciak, Wróbel, Wałęga.

Strzały: 29 -22 / Kary: 38 - 16 / Widzów: 2 500.
Sędziowali: Krzysztof Kozłowski, Mariusz Smura (główni) oraz Grzegorz Cytawa, Maciej Byczkowski (liniowi).

Polub i udostępnij
Czytaj też

JKH GKS Jastrzębie mistrzami Polski! JKH GKS Jastrzębie mistrzami Polski!

JKH znowu wygrywa! Napięcie do samego końca JKH znowu wygrywa! Napięcie do samego końca

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!