Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
30 grudnia 2019

Niebezpieczny Nowy Rok? Jak będzie?

Niebezpieczny Nowy Rok? Jak będzie?
fot. WSS 2

Nowy Rok kojarzy się przede wszystkim z czasem szampańskiej zabawy. Jednak zdarza się, że kolarzy się ze szpitalem i ciężkimi obrażeniami. Jak będzie w tym roku?

Nadchodzi najbardziej oczekiwana noc - Sylwester. Większość z nas chce przeżyć ten czas w niezapomniany i huczny sposób. Warto jednak w czasie przygotowań do powitania Nowego Roku pomyśleć o zasadach bezpiecznego obchodzenia się z fajerwerkami.

- W jedną noc sylwestrową odpalamy więcej fajerwerków niż przez cały rok. W tym czasie na terenie Unii Europejskiej dochodzi do kilkuset poparzeń, zranień i pożarów, a nawet wypadków śmiertelnych. Przyczyną większości jest niewłaściwe użytkowanie fajerwerków i nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że fajerwerki są materiałami wybuchowymi i muszą być używane ostrożnie i zgodnie z instrukcją. Policjanci na bieżąco sprawdzają punkty handlowe oferujące fajerwerki i interweniują w sytuacjach naruszania zakazu ich używania – wyjaśnia Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Prawo zakazuje używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych, za wyjątkiem 31 grudnia oraz 1 stycznia. Przedwczesne próby pirotechniczne i odpalanie resztek są niedozwolone prawem. W większości gmin wprowadzono okresowe ograniczenia w stosowaniu materiałów pirotechnicznych. W szczególnie uzasadnionych wypadkach, w okresie objętym zakazem ich stosowania, zgodę na używanie materiałów pirotechnicznych wydaje właściwy wójt, burmistrz, prezydent miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

W Jastrzębiu odbędzie się piknik kocykowy W Jastrzębiu odbędzie się piknik kocykowy

Koncert muzyczny w OWN Koncert muzyczny w OWN

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Wielkopolska31.12.2019 10:59

Tym gnojom co już strzelaja pod balkonami i w klatce życzę szybkiego odwiedzenia SORu

Kleryk na estradzie30.12.2019 23:30

Mnie też Nowy Rok kojarzy się z hospital, bo ja z London się wywodzę.

Gość30.12.2019 7:57

Nie Sylwester i fajerwerki są niebezpieczne tylko młodociani naćpani i pijani bandyci bo nie wiesz kiedy dostaniesz butelką w łeb lub nożem pod żebra.