Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
31 grudnia 2019

Sąsiedzi usłyszeli wołanie o pomoc

Sąsiedzi usłyszeli wołanie o pomoc
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

To kolejna interwencja, kiedy chory, starszy człowiek wzywa pomocy. Na szczęście sąsiedzi nie są obojętni na los innych ludzi i powiadamiają służby ratunkowe.

W sobotę, około godziny 17:30, Komenda Miejska Policji otrzymała zgłoszenie o  mężczyźnie, który wzywa pomocy, ponieważ nie może wydostać się ze swojego mieszkania w bloku przy ulicy Pomorskiej.

- Na miejsce udał się policyjny patrol, który potwierdził zgłoszenie. Przez drzwi mieszkania było słychać wołanie człowieka, który mówił, że jest sparaliżowany i nie jest w stanie się poruszać. Na prośbę policjantów wezwano strażaków, aby siłowo weszli do mieszkania - mówi asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Państwowa Straż Pożarna również poinformowała o działaniach podjętych podczas interwencji przy ulicy Pomorskiej.

-  Wyważono drzwi mieszkania. Wewnątrz zastano mężczyznę przytomnego, w utrudnionym kontakcie leżącego na plecach w przedpokoju obok drzwi. Poszkodowanemu udzielono pomocy przedmedycznej.  Skontrolowano atmosferę w mieszkaniu - nie stwierdzono żadnego zagrożenia. Mężczyzna został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego i przewieziony do szpitala - relacjonuje kpt. Łukasz Cepiel, rzecznik prasowy PSP w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ojciec z dwoma promilami. Policję wezwała żona  Ojciec z dwoma promilami. Policję wezwała żona

Czołówka na granicy Jastrzębia i Gołkowic Czołówka na granicy Jastrzębia i Gołkowic

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Dyzio03.01.2020 16:06

Bzdura na bzdurze w komentarzach. Nie wszyscy starsi ludzie w Jastrzębiu korzystają z pomocy Ośrodka Pomocy Społecznej.

Jastrząb03.01.2020 15:51

Potrzeby rosną, ludzi starszych coraz więcej, a pieniędzy na opiekę miasto ciągle przeznacza za mało. Co ma firma z Warszawy do rzeczy? Ryba psuje się od głowy. Gdyby to były miliony, jak niektórzy piszą, wtedy więcej osób mogłoby liczyć na opiekę.

gość02.01.2020 11:39

OPieka nad senior5ami wygląda to kijową bo od XXX czasu usługi opiekuńcze Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju zlecił firmie z Warszawy. Jak to wygląda przekonajcie się w terenie, kogo ta firma zatrudnia i za ile??? Oczywiście, że zatrudnia ludezi z Jastrzębia na umowy śmieciowe, za grosze! Ile kasy bierze z naszych podatków ta firma z Warszawy? Dlaczego kontrola z urzędu miasta nie konktriluje dokładnie w realu, a robi to na podstawie przedłożonych informacji. Czy to jest kontrola i nadzór?

Do Yorgus 31.12.2019 11:08

Yorgus weź i stuknij ty się pożądanie w ten swój łeb

Gość31.12.2019 10:51

Firma z Jastrzębia i OPS dostały kilka milionów a seniorzy i mieszkańcy nadal bez zmian. Samotność i brak opieki.

Radio Teheran31.12.2019 10:42

Miasto dziczeje.

Yorgus31.12.2019 10:18

A następnie zmarł.

gość31.12.2019 10:00

Teraz widzicie jak wygląda bezpieczne miasto i bezpieczni Mieszkańcy. Co robi pomoc społeczna, dlaczego nie ma ich w terenie? Za co i OLE co roku bierze firma opiekuńcza z Warszawy sprawująca opiękę nad ludźmi starszymi i niepełnosprawnymi w tutejszej osadzie górniczej???

Pokaż wszystkie opinie (8)