Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°13°
2 stycznia 2020

Ponad 80 pijanych kierowców na drogach

Ponad 80 pijanych kierowców na drogach
fot. POlicja.pl

W okresie świątecznym, niestety nie zabrakło pijanych kierowców na drogach. Śląscy policjanci zatrzymali 83 takich delikwentów. 

Niestety zatrzymano aż 83 kierowców, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości. Stanowili oni zagorzenie zarówno dla siebie, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego.

W czasie tegorocznych działań „Bezpieczny Weekend - Boże Narodzenie” doszło do 23 wypadków drogowych, w których życie straciły 2 osoby.

- Jest to co prawda o 2 osoby mniej niż podczas ubiegłorocznych świąt, ale nadal o 2 utracone ludzkie życia za dużo. Śląscy policjanci biorący udział w działaniach udzielili także pomocy 23 rannym w wypadkach oraz obsłużyli 766 niegroźnych kolizji - informuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zdemolowano przystanek. Mieszkańcy zapłacą Zdemolowano przystanek. Mieszkańcy zapłacą

Policjant na urlopie rzucił się w pościg za złodziejem Policjant na urlopie rzucił się w pościg za złodziejem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Gość04.01.2020 17:11

@Gość

"Przecież tutejsi ryle muszą jakoś odreagować swoje stresy związane z brakiem wykształcenia." - naprawdę??
Widzę, że komuś innemu brakuje tutaj wykształcenia pisząc takie głupoty.. Wypadki powoduje wiele osób, które niekoniecznie są górnikami, a tutaj nagle takie "oskarżenia" ?

Dziwi mnie brak szacunku do górników, albo chociaż brak jakiegokolwiek zahamowania wstawiając takie komentarze.. Ja w rodzinie mam górników, którzy mają poza pracą mnóstwo pasji, są silnymi i dobrymi osobami i wcale nie brakuje im wykształcenia.
Zacznij szanować pracę innych ludzi i nie wrzucaj wszystkich "do jednego worka".

Prawda jest taka, że na drogach wielu osobom (niezależnie od płci, wieku czy nawet tego wykształcenia) brakuje czasami rozwagi, ostrożności i prawdziwie racjonalnego myślenia. To jest największy problem tej sytuacji, a nie zawód i wykształcenie.

Gość03.01.2020 6:18

Ludzie, zlitujcie się.

Przecież tutejsi ryle muszą jakoś odreagować swoje stresy związane z brakiem wykształcenia.

Gdzie mają pić, w pracy? To już lepiej za kółkiem. Wypadek samochodowy jest mniej tragiczny niż pod ziemią.

Gość03.01.2020 3:18

Pijani... 0,21 ...

Gość02.01.2020 15:44

@Rb

"w krajach zachodnich"...

Bo tam jest po prostu kultura jazdy. Nie to, co u nas. Dlaczego polski kierowca, kiedy tylko przekroczy granicę, to nagle zaczyna przestrzegać przepisów ruchu drogowego, nie wyprzedza na trzeciego i nie jeździ na zderzaku?

Rb02.01.2020 15:20

Większość z nich poniżej pół promila dzień po co uchodzi za bycie trzeźwym w krajach zachodnich a nawet 0.8promila dopuszcza się w UK

Inżynier Kura02.01.2020 10:19

Taka świąteczna polska tradycja: nabimbac się do nieprzytomności.

Gość02.01.2020 10:16

Ciągle to samo. Dlaczego?

Bo sa rażąco niskie kary i niemoc w ich egzekwowaniu.

I to wszystko w katolickim kraju. Powinno być 10 000zł kary i przepadek samochodu na rzecz skarbu państwa. Jeżeli kierowca jechał nie swoim to do Chwilówki i niech spłaca właściciela. Ręczę, że pijanych byłoby mniej.