Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°13°
8 stycznia 2020

Są pieniądze na bezpieczne funkcjonowanie miasta (video)

Są pieniądze na bezpieczne funkcjonowanie miasta (video)
fot. Robert Szymański

Na co wystarczy, a na co zabraknie pieniędzy w 2020 roku w Jastrzębiu? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w uchwalonym budżecie miasta, który ujmuje wszystkie wydatki na najbliższy rok.

Jak podkreśla prezydent miasta Anna Hetman, autorka przedłożonego radzie miasta budżetu, środków nie zabraknie na bieżące funkcjonowanie. Będzie między innymi realizowany program Bezpieczne Miasto, polegający na doświetleniu przejść dla pieszych, ruszą prace związane z modernizacją ulicy Północnej i budową publicznego przedszkola w dzielnicy Zdrój. Dworzec autobusowy przy ul. Sybiraków zostanie przeznaczony dla małych firm, które będą mogły wynajmować tam pomieszczenia.

Program Przygotowany przez Telewizję Regionalną TVT 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Samochód Google ponownie na ulicach Jastrzębia Samochód Google ponownie na ulicach Jastrzębia

Łąki kwietne ozdobią miasto Łąki kwietne ozdobią miasto

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (36)
Kierowniczka11.01.2020 13:13

Jak ma wyglądać to doświetlenie przejść dla pieszych? Jest to wielki problem, bo piesi są w ogóle niewidoczni zwłaszcza o zmroku. Niemożliwym jest narzucić ubieranie się w jasne nakrycia, a odblaski są obowiązkowe (?) tylko poza terenem zabudowanym.
Dużym problemem jest wyłączanie oświetlenia we wczesnych godzinach porannych i zbyt póżne włączanie w godzinach popołudniowych.
Dobrym rozwiązaniem było by włączanie świateł czujnikowych, a nie czasowych.

Zaolziański Karzeł Wasyl10.01.2020 6:18

@....????
- "44 placów zabaw w przedszkolach"? No to temat dla CBA, ponieważ przedszkoli jest góra kilkanaście. Niech nie zmyli was wysoka ich numeracja. Najwyżej na liście jest chyba PP26, bo w kolejności numeracji są "dziury".
- "modernizacja placówek oświatowych" Remont JEDNEJ szkoły na Rauptawie ma pochłonąć bagatela 18 mln?
- "Więcej dróg na terenach inwestycyjnych" Jak do tej pory jedynymi inwestorami na tych terenach są drogowcy.
- "przyjazny klimat dla biznesu" Klimat jest bardzo przyjazny: misje gospodarcze, rokroczne forum. I nic więcej!

Inżynier Kura09.01.2020 17:58

"Najważniejsze cele to: "

Pociskacie ten sam kit od lat. Była strategia miejska, nie była realizowana. Te same obiecanki ma nowa. I co? Nic kasy nie ma na nic. Miasto zamienia się w cywilizacyjna pustynię.
Piszesz o transporcie za 0 zł, kiedy nawet istniejący ograniczono. Tabor stanowią stare trupy.

....????09.01.2020 17:18

Kłamstwa ????
Prezydent podkreślała, że już udało się zrealizować wiele zadań - modernizacja Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego, komunikacja za ?0? zł dla młodzieży i studentów, wybudowanie 18 boisk sportowych w szkołach oraz 44 placów zabaw w przedszkolach, także modernizacja placówek oświatowych.

Prezydent oparła swój program wyborczy na czterech filarach: Gospodarka i rozwój, Przyjazne przestrzenie, Bezpieczna rodzina, Kultura i sport. Najważniejsze cele to: nowoczesny transport miejski - bilety ?0? zł dla wszystkich. Więcej dróg na terenach inwestycyjnych i przyjazny klimat dla biznesu, rewitalizacja Parku Zdrojowego, modernizacja Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego, rewitalizacja ul. 1 Maja, przyjazne podwórka dla mieszkańców, modernizacja i rozbudowa obiektów sportowych, budowa połączenia kolejowego Jastrzębie - Katowice, wspólne inicjatywy biznesowe z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną i Jastrzębską Spółką Węglową, zmiana planu zagospodarowania przestrzennego, rozwój infrastruktury w polu inwestycyjnym Dębina, budowa drogi w polu inwestycyjnym Moszczenica

Lokator. 09.01.2020 15:32

Prosze pojechać na nowo oddany odcinek drogi do niby strefy przeznaczonej pod inwestycje od ul. TOwarowej brakło asfaltu żenada ,proponuje wybrać sie tam radnym bezradnym nich zobaczą jakość wykonania drogi do nikond .

Zadowolona Ilona09.01.2020 11:30

Panie inżynierze, co pan opowiada? Już jeden wiadukt bardzo szybko u nas wyremontowano, mam na myśli ten na ulicy Wyzwolenia. Nie wiem czy pan wie, ale przebiega pod nim żelazny szlak rowerowy, który jest kolejną, bardzo potrzebna inwestycją w naszym mieście. Dzięki niemu ściągną do nas kolejni wielcy inwestorzy. Podobnie ma się sprawa z inwestycjami w miejskie chodniki. Są w coraz lepszym stanie więc mam po czym równo chodzić z moim pieskiem. Autobusy jeżdżą punktualnie, urzędnicy naszego magistratu sa bardzo mili, a pani prezydent to bardzo kompetentna, odpowiedzialna, doświadczona i charyzmatyczna menedżerka. To jest to

Inżynier Kura09.01.2020 10:49

"nie było wizualizacji i forum gospodarczego"

Moze makiete tej niezwyklej budowli chca najpierw pokazac na Wystawie Swiatowej w Dubaju.
To wyjasnialoby milczenie a jednoczesnie uzasadnialoby potrzebe organizacji misji gospodarczej.
Przeciez caly wydzial UM buduje przyszly sukces gospodarczy miasta, w koncu musi byc widac jakis efekt tej mrowczej pracy.

Gość09.01.2020 9:45

Jedynie referendum może jeszcze uratować Jastrzębie!

Gość09.01.2020 8:48

"A wiadukt???? Ile można czekać..."

Hola, hola... Powoli.

Przecież jeszcze nawet nie odbyły się w tej sprawie konsultacje społeczne, nie było wizualizacji i forum gospodarczego na ten temat. O braku zupełnie nowego logo promującego ten projekt nawet nie wspominam.

Inżynier Kura09.01.2020 6:24

"A wiadukt???? "

Jakie pięć złotych?
Miasto ma strategię a nie jakieś wiadukty do naprawy.
Strategii, oczywiście, nikt realizował nie będzie, "bezpieczny" budżet nie przewidujemy. Ważne, że jest, ktoś zrobił i zarobił.

Pokaż wszystkie opinie (36)