Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
10 stycznia 2020

"Kopalnia wiedzy" w JSW. Rozdano nagrody

"Kopalnia wiedzy" w JSW. Rozdano nagrody
fot. JSW. S.A

Rozdano nagrody w ramach programu Kopalnia Wiedzy JSW. Zgłoszenia do konkursu napłynęły z całej Polski i było ich ok. 2 tys. Był to największy ubiegłoroczny projekt edukacyjny spółki.

Propagowanie nauki, zwłaszcza nauk ścisłych oraz promocja określonych wzorców zachowań w zakresie ekologii i integracja z lokalną społecznością.

- Pokazujemy, że nasza spółka nie zajmuje się wyłącznie wydobyciem węgla, ale jest dobrym sąsiadem dla społeczności, w której funkcjonuje - tłumaczy Agnieszka Barzycka, kierownik Zespołu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu JSW SA.

Do współpracy przy projekcie pozyskano magazyn National Geographic Kids. To na jego łamach w ubiegłym roku publikowano konkursowe zadania w różnych kategoriach. Zainteresowanie okazało się ogromne, bo z całego kraju napłynęło ok. 2 tys. zgłoszeń. Dziś w Biurze Zarządu JSW kilkudziesięciu laureatom konkursu wręczono nagrody.

- Najważniejsze, żebyście chcieli się uczyć i czerpali z tego przyjemność. My cieszymy się, że możemy wam w tym pomóc - powiedział przed konkursowym finałem Włodzimierz Hereźniak, prezes zarządu JSW SA. 

W konkursie „Temperatura ziemi” zwyciężył  Zespół Szkół Specjalnych nr 9  w Jastrzębiu-Zdroju, II miejsce przypadło zespołowi ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Jastrzębiu-Zdroju, a III miejsce zajął zespół z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Studzionce. W indywidualnej rywalizacji w kategorii Rodzina Kopalni Wiedzy zwyciężyła Aleksandra Rączka, a kolejne pozycje zajęły Aleksandra Borakiewicz oraz Julia Powiecka. W kategorii Przyjaciele Kopalni Wiedzy nagrody trafiły do Marii Jarosz, Tomasza Pichli i Łucji Sabaciak.

 Przyznano też nagrody w konkursie „Gra miejska – ratujmy pszczoły”. W kategorii Dzieci Młodsze najlepszy okazał się zespół ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Jastrzębiu-Zdroju, miejsce II zajął Zespół Szkolno-Przedszkolny w Studzionce, a miejsce III – Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek w Jastrzębiu-Zdroju. W kategorii Dzieci Starsze  zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 20 w Jastrzębiu-Zdroju, pozycja druga to Zespół Szkół Specjalnych nr 9 w Jastrzębiu-Zdroju, a trzecia – Szkoła Podstawowa nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju. Do laureatów trafiły ciekawe nagrody, m.in. teleskopy, sprzęt elektroniczny i prenumerata magazynu National Geograhic Kids.

 - Nauka to poszukiwanie prawdy, zadawanie pytań i znajdowanie odpowiedzi. Jastrzębska Spółka Węglowa poszukuje ludzi, którzy zadają pytania, czyi takich jak wy. Życzę wam, żebyście z tej drogi nie zbaczali - komentował konkursowe wyniki Artur Dyczko, zastępca prezesa zarządu JSW SA ds. Strategii i Rozwoju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Drony z JSW nad poligonem wojskowym Drony z JSW nad poligonem wojskowym

Duże zainteresowanie urlopami górniczymi w JSW Duże zainteresowanie urlopami górniczymi w JSW

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
ryl10.01.2020 9:28

poszukuje ludzi, którzy zadają pytania, czyi takich jak wy - a jsw rządzimy my bo to rozumimy.

Zaczynamy10.01.2020 8:58

Bierzemy się za śmieciarzy. Za wyrzucenie śmiecia, również z balkonu grożą poważnie konsekwencje.

Inżynier Kura10.01.2020 7:34

"kierownik Zespołu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu JSW SA"

Jakby Spółka miała jakąkolwiek społeczną odpowiedzialność, zlikwidowałaby się.

Zaolziański Karzeł Wasyl10.01.2020 7:26

Mam nieodparte wrażenie że wydobywanie węgla to tylko działalność uboczna JSW ale co ja tam mogę wiedzieć