Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-3°
13 stycznia 2020

Tam giną ludzie - przejścia dla pieszych [video]

Tam giną ludzie - przejścia dla pieszych [video]
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Powinny to być bezpieczne miejsca dla pieszych na drogach. Coraz częściej jednak stanowią śmiertelne zagrożenie. Na pasach rocznie ginie 200 osób w całej Polsce, przeważnie z winy kierowców.

Mundurowi zwracają uwagę na to, że przejście dla pieszych powinno zapewniać bezpieczeństwo, tak się jednak coraz częściej nie dzieje. Policja Śląska przedstawiła spot pt. „Zanim ominiesz, pomyśl...”. Jego pomysłodawcą  jest śląska drogówka,   która do udziału w nim zaprosiła aktorkę Kingę Preis. 

- Zamiarem policjantów było pobudzenie świadomości, co do zagrożeń na drodze, a tym samym zbudowanie właściwych relacji pomiędzy uczestnikami ruchu drogowego. Poprzez spot mundurowi chcieli zachęcić do refleksji zarówno pieszych, jak i kierowców - informuje Policja.

Według policyjnych danych 87% wypadków na oznakowanych przejściach dla pieszych spowodowanych jest z winy kierowców, a 10% - pieszych. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dachowanie na Powstańców Śląskich Dachowanie na Powstańców Śląskich

Kobieta potrącona przez samochód. Ranna w szpitalu Kobieta potrącona przez samochód. Ranna w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
Gerard15.01.2020 20:55

Trafili 100% w rejestracje auta które wyprzedziło na pasach!!! Tak właśnie jeżdżą kierowcy po Jastrzębskich drogach z literami SWD w swojej rejestracji! Brawo!

Pieszy kierowca 15.01.2020 11:29

Kiedyś uczono poruszania sie pieszych przed wejściem na pasy Popatrz w lewo potem w prawo i jeszcze raz w lewo teraz pieszy wchodzi nie patrzy w cale bo myśli że ma pierwszeństwo Kierowcy nie są bez winy ale lepiej się upewnić czy coś nie nadjeżdża a wtargnięcie na pasy też powinno być karane

Erobeesoen14.01.2020 13:10

Prawda jest taka, ze w tym jastrzebiu to chodzicie jak pipki. Nikt nie patrzy czy z naprzeciwka jedzie samochod. A jak juz widze tych, ktorzy nosza sluchawki i wgl nie patrza na jezdnie to ch mnie strzela

Gorniczek14.01.2020 9:40

Czemu w mieście nie ma fotoradarów? Ze 3 by się przydały....gdzie panowie policjanci? W dzień nie uświadczysz potrolu bo w autach się wożą, przejadą i tyle ich było widać.... Prewencja i jeszcze raz prewencja. !

Gość14.01.2020 5:59

@Erni

"Niech kierowcy przyjadą do Holandii"

A gdzie to jest? Przecież nie ma już takiego kraju jak Holandia. Weź się czasem zorientuj, co w świecie słychać.

Pieszy14.01.2020 2:34

Niech lepiej Urząd Miasta naprawi podświetlenia przejścia dla pieszych na które wydali po 70 tys. Złoty. Były sprawne tylko kilka miesięcy ,teraz popsute i mają wywalone..

Emi13.01.2020 21:56

Niech lepiej zainwestują w przejścia w jebiu jest z nimi tragedia

Gps13.01.2020 21:50

Nagminnie wpajają przechodniom, że mają pierwszeństwo na pasach. I wielu nie myślących wykorzystuje to. Nie rozglądają się przed wejściem na przejście. W wielu przypadkach takie pierwszeństwo okazuje się ostatnim pierwszeństwem. Edukacja, edukacja i jeszcze raz edukacja. Proszę włączyć myślenie.

Erni13.01.2020 21:33

Niech kierowcy przyjadą do Holandii..... Od razu wszystkiego się nauczą

maziizam13.01.2020 20:37

Światła obok szpitala powinny być zlikwidowane, a uruchomione przejście podziemne koło szpitala - zgadzam się z Inżynier Kura

Likwidacja migających pomarańczowych świateł przy przejściach zlikwidować to samo tablice prędkości samochodów (wyrzucone pieniądze w błoto, a nawet rozpraszają kierującego) za to doświetlić przejścia oraz każde przejście z miejscem pomiędzy pasami ruchu dla pieszego tak żeby pieszy mógł na dwie raty przejść i nie blokować ruchu.

Za to piesi powinni ubierać się w nocy w jaskrawe kolory lub założyć kamizelkę, odblask itd naprawdę dają sobie przez to większa szansę na przeżycie!!

Pokaż wszystkie opinie (16)