Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
13 stycznia 2020

Silny wstrząs w kopalni JSW. Górników wycofano

Silny wstrząs w kopalni JSW.  Górników wycofano
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W poniedziałek we wczesnych godzinach popołudniowych doszło do silnego wstrząsu w kopalni należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Górników wycofano z miejsca zagrożenia.

Mieszkańcy kilku śląskich miejscowości odczuli w poniedziałek po południu bardzo silny wstrząs. Doszło do niego w kopalni Budryk w Ornontowicach, należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Do wstrząsu doszło nad ścianą D2. Załoga została wycofana z miejsca zdarzenia

Wstrząs, do którego doszło w kopalni ok. godz. 14.35, był odczuwalny m.in. w Katowicach, Rudzie Śląskiej, Chorzowie,  również w Mikołowie, Żorach i Rybniku. Miał on siłę 3,8 stopni w skali Richtera.

Polub i udostępnij
Czytaj też

W JSW nie ma już siły wyższej W JSW nie ma już siły wyższej

Górnicy oddają krew i ratują chorych na wirusa Górnicy oddają krew i ratują chorych na wirusa

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (33)
angel14.01.2020 15:34

W latach 70 80 90 do kopalni wysyłali ,za kare tych co się nie uczyli i nie chciało im się pracować do wojska iść itd

Oko14.01.2020 14:39

Malutki ty czlowieku o malym rozumku

Gurnik pszodowy z Zofiufki14.01.2020 13:01

@Bas

To siem czeba bylo óczyć na gurnika, a nie w szkołem kamieniami żucać.

Bas14.01.2020 11:49

Górnicy to święte krowy którym wszystko się należy
A co z innymi zawodami jak budowlańcy, drogowcy itd.
Oni nie pracują w ciężkich warunkach.
Ludzie ogarnijcie się.

Gość14.01.2020 11:17

@oko

To na prezydenta startuj.

Albo co najmniej kierownika szatni.

córka górnika14.01.2020 10:51

Mój ojciec był górnikiem, ale w czasach gdy ten zawód był ogólnie szanowany i doceniany. ZZ nie było, górnicy zarabiali więcej niż inni ale nikt się tego nie czepiał. Nie żyliśmy ponad stan, ale niczego nie brakowało w domu. Co rok jeździliśmy na wczasy do Jaszowca, Zawoi, Gdyni. Zagrożenia były większe niż teraz, bo nie było takiej technologii. Ojciec miał 2 operacje na kolana bo je sobie zniszczył na niskich pokładach na "Wesołej", a później pracował do ostatnich dni przed emeryturą. Mama codziennie go żegnała przed szychtą- ściskając jego kciuki i życząc "szczęśliwej szychty, z Panem Bogiem", a ja pamiętam do dzisiaj, jak się cieszyłam, gdy tata cały wrócił do domu po szychcie. Tak było w prawie każdym domu górniczej rodziny - szacunek dla pracy i pokora. Jak jest w dzisiejszych rodzinach górniczych? Nie wiem. Ale po wpisach górników, widzę, że tej pokory i szacunku dla pracy już nie ma. Może dlatego stracili szacunek? Ale może się mylę.. Szczęść Boże!

oko14.01.2020 9:46

Dalej do ciebie nic nie dociera mlody człowieku!!!
Zadna szkoła nie nauczy cie ZYCIA !!!
Kazdą teorie mozesz wykuc nauczyc sie ale dopiero z wiekiem nabierasz szacunku do zycia.

Gość14.01.2020 9:36

@Bbb

"Mieszkamy na Śląsku"

I co z tego? Łódź też kiedyś była kojarzona tylko z fabrykami. Dlaczego takie Żory na przykład zamknęły swoją kopalnię i nie pozwalaja na fedrowanie JSW pod swoim terenem? I miasto kwitnie. Pomyśl czasem, to nie boli.

inzynier BOLEK14.01.2020 9:05

Tak to jest jak prowadzi się metodę "na zawał". Kiedyś to musiało się odprężyć. Dzięki Bogu,że nikomu nic się nie stało! 3m się tam na dole bracia górnicy !

Bbb14.01.2020 8:12

Kamieniami na szkołę rzucać kto to piszę to jest bardziej głupi już myśli... Żeby dostać się na kopalnie trzeba mieć coś w głowie a teraz nawet szkoły górnicze bo zwykły człowiek do pracy bez szkoły się nie dostanie... A wracając to tematu nędznej pracy fizycznej to warto zwrócić uwagę że żadna praca nie hańbi... Są sprzątaczki prezesi lekarze i górnicy którzy pracują jak inni na rodziny. Mieszkamy na Śląsku a jak się komuś to nie podoba to strzała!!!

Pokaż wszystkie opinie (33)