Biznes na okrągło

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
Depilacja
13 stycznia 2020

Silny wstrząs w kopalni JSW. Górników wycofano

Silny wstrząs w kopalni JSW.  Górników wycofano
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W poniedziałek we wczesnych godzinach popołudniowych doszło do silnego wstrząsu w kopalni należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Górników wycofano z miejsca zagrożenia.

Mieszkańcy kilku śląskich miejscowości odczuli w poniedziałek po południu bardzo silny wstrząs. Doszło do niego w kopalni Budryk w Ornontowicach, należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Do wstrząsu doszło nad ścianą D2. Załoga została wycofana z miejsca zdarzenia

Wstrząs, do którego doszło w kopalni ok. godz. 14.35, był odczuwalny m.in. w Katowicach, Rudzie Śląskiej, Chorzowie,  również w Mikołowie, Żorach i Rybniku. Miał on siłę 3,8 stopni w skali Richtera.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Spółki państwowe lecą na dół. JSW wypadnie z grupy najlepszych? Spółki państwowe lecą na dół. JSW wypadnie z grupy najlepszych?

Najazdu górników na Warszawę nie będzie. Są podwyżki  Najazdu górników na Warszawę nie będzie. Są podwyżki

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (33)
angel14.01.2020 15:34

W latach 70 80 90 do kopalni wysyłali ,za kare tych co się nie uczyli i nie chciało im się pracować do wojska iść itd

Oko14.01.2020 14:39

Malutki ty czlowieku o malym rozumku

Gurnik pszodowy z Zofiufki14.01.2020 13:01

@Bas

To siem czeba bylo óczyć na gurnika, a nie w szkołem kamieniami żucać.

Bas14.01.2020 11:49

Górnicy to święte krowy którym wszystko się należy
A co z innymi zawodami jak budowlańcy, drogowcy itd.
Oni nie pracują w ciężkich warunkach.
Ludzie ogarnijcie się.

Gość14.01.2020 11:17

@oko

To na prezydenta startuj.

Albo co najmniej kierownika szatni.

córka górnika14.01.2020 10:51

Mój ojciec był górnikiem, ale w czasach gdy ten zawód był ogólnie szanowany i doceniany. ZZ nie było, górnicy zarabiali więcej niż inni ale nikt się tego nie czepiał. Nie żyliśmy ponad stan, ale niczego nie brakowało w domu. Co rok jeździliśmy na wczasy do Jaszowca, Zawoi, Gdyni. Zagrożenia były większe niż teraz, bo nie było takiej technologii. Ojciec miał 2 operacje na kolana bo je sobie zniszczył na niskich pokładach na "Wesołej", a później pracował do ostatnich dni przed emeryturą. Mama codziennie go żegnała przed szychtą- ściskając jego kciuki i życząc "szczęśliwej szychty, z Panem Bogiem", a ja pamiętam do dzisiaj, jak się cieszyłam, gdy tata cały wrócił do domu po szychcie. Tak było w prawie każdym domu górniczej rodziny - szacunek dla pracy i pokora. Jak jest w dzisiejszych rodzinach górniczych? Nie wiem. Ale po wpisach górników, widzę, że tej pokory i szacunku dla pracy już nie ma. Może dlatego stracili szacunek? Ale może się mylę.. Szczęść Boże!

oko14.01.2020 9:46

Dalej do ciebie nic nie dociera mlody człowieku!!!
Zadna szkoła nie nauczy cie ZYCIA !!!
Kazdą teorie mozesz wykuc nauczyc sie ale dopiero z wiekiem nabierasz szacunku do zycia.

Pokaż wszystkie opinie (33)