Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
14 stycznia 2020

Strażnicy miejscy będą nagrywać interwencje kamerą

Strażnicy miejscy będą nagrywać interwencje kamerą
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Straż Miejska w Jastrzębiu-Zdroju już niedługo będzie rejestrowała interwencję kamerkami, które funkcjonariusz będzie miał przytwierdzone do mundury. Wszystko po to, aby poprawić bezpieczeństwo obywateli.

Dotychczasowe projekty współpracy straży miejskich z Jastrzębia-Zdroju i Karwiny pozwoliły na wymianę doświadczeń w zakresie prowadzenia działań prewencyjnych. Dały też możliwość doposażenia w nowe rozwiązania techniczne. Można tu wymienić na przykład system łączności radiowej czy też specjalistyczny zestaw do znakowania rowerów syntetycznym DNA. Do kolejnego projektu współpracy w obszarze bezpieczeństwa publicznego włącza się miasto Hawierzów.

Projekt „Bezpieczeństwo bez granic - projekt współpracy straży miejskich z Jastrzębia-Zdroju, Karwiny i Hawierzowa” rusza w styczniu br. i trwać będzie do końca 2020 roku. Jego głównym celem jest utrzymanie na wysokim, partnerskim poziomie dotychczasowej współpracy jednostek straży miejskich z Jastrzębia-Zdroju i Karwiny oraz włączenie w tę współpracę straży miejskiej z Hawierzowa.

- Założeniem projektu jest wzrost poczucia bezpieczeństwa publicznego polskiego i czeskiego turysty. W ramach projektu jastrzębska jednostka nabędzie zestaw kamer nasobnych dla poszczególnych funkcjonariuszy, rejestrujących przebieg realizowanych interwencji oraz przenośną kamerę, która włączona w system monitoringu miejskiego stanie się jego uzupełnieniem w sytuacjach dynamicznych, wymagających zastosowania punktu obserwacji w zależności od zaistniałych potrzeb. Straż miejska w Karwinie wyposaży się w zestaw fotopułapek do monitorowania obszarów leśnych, narażonych m.in. na powstawanie dzikich wysypisk śmieci. Z kolei straż miejska w Hawierzowie stworzy laserową, multimedialną strzelnicę treningową – informuje Straż Miejska Jastrzębie.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

 Policja szuka sklepowych złodziei. Są nagrania z kamery Policja szuka sklepowych złodziei. Są nagrania z kamery

Spalał śmieci i nie chciał wpuścić strażników Spalał śmieci i nie chciał wpuścić strażników

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Podatnik14.01.2020 10:30

Wystarczyło by zamontować rejestratory jazdy do aut SM i wiemy wtedy gdzie jada na leżakowanie.

PDW14.01.2020 9:36

To jeszcze teraz takie zestawy kupic Misiaczkom z śląskiej :) Może skończą się pseudo-łapanki na mieście po 21 :)

Anka Pisanka14.01.2020 9:32

Bo ja kiedy baraszkuję sobie z moim Misiem to nagrywam wszystko. Jestem wtedy uzbrojona w kask z kamerką, kombinezon z mikrofonami i buty z rejestratorem lokalizacji GPS. Później sobie oglądamy i jesteśmy doskonalsi.

Gość14.01.2020 8:07

@myślący

Krynico mądrości, ależ jesteś świetnie poinformowany w temacie. Jesteś moim idolem!

A tak poważnie, jak masz dowody, to gnaj z nimi do prokuratury, a jak nie to zamilcz waść, bo siejesz nieprawdę.

Haha14.01.2020 8:03

Rozwiązać straż miejską, inne miasta nie mają i jest lepiej. Komu oni potrzebni są, wystarczy policja.

myślący14.01.2020 6:57

Dobra inicjatywa! Ludzi trzeba edukować przez całe życie. Śmieci wyrzucane do lasu, to czyn godny srogiej kary! Może wtedy się nauczą. Wyrzucają ci, którzy uciułali na domek a nie stać ich już na wywóz śmieci. Więc palą je albo wyrzucają do lasu, rzeki, do śmietników przy blokach a nawet przy cmentarzu. Oczywiście to margines społeczeństwa.

Gość14.01.2020 6:52

No nareszcie.

Od tej pory obywatele poczują się bezpieczniejsi.

Bowiem zbyt wiele mandatów nałozonych przez SM było bezpodstawnych.

Pokaż wszystkie opinie (9)