Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°10°
14 stycznia 2020

Strażnicy miejscy będą nagrywać interwencje kamerą

Strażnicy miejscy będą nagrywać interwencje kamerą
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Straż Miejska w Jastrzębiu-Zdroju już niedługo będzie rejestrowała interwencję kamerkami, które funkcjonariusz będzie miał przytwierdzone do mundury. Wszystko po to, aby poprawić bezpieczeństwo obywateli.

Dotychczasowe projekty współpracy straży miejskich z Jastrzębia-Zdroju i Karwiny pozwoliły na wymianę doświadczeń w zakresie prowadzenia działań prewencyjnych. Dały też możliwość doposażenia w nowe rozwiązania techniczne. Można tu wymienić na przykład system łączności radiowej czy też specjalistyczny zestaw do znakowania rowerów syntetycznym DNA. Do kolejnego projektu współpracy w obszarze bezpieczeństwa publicznego włącza się miasto Hawierzów.

Projekt „Bezpieczeństwo bez granic - projekt współpracy straży miejskich z Jastrzębia-Zdroju, Karwiny i Hawierzowa” rusza w styczniu br. i trwać będzie do końca 2020 roku. Jego głównym celem jest utrzymanie na wysokim, partnerskim poziomie dotychczasowej współpracy jednostek straży miejskich z Jastrzębia-Zdroju i Karwiny oraz włączenie w tę współpracę straży miejskiej z Hawierzowa.

- Założeniem projektu jest wzrost poczucia bezpieczeństwa publicznego polskiego i czeskiego turysty. W ramach projektu jastrzębska jednostka nabędzie zestaw kamer nasobnych dla poszczególnych funkcjonariuszy, rejestrujących przebieg realizowanych interwencji oraz przenośną kamerę, która włączona w system monitoringu miejskiego stanie się jego uzupełnieniem w sytuacjach dynamicznych, wymagających zastosowania punktu obserwacji w zależności od zaistniałych potrzeb. Straż miejska w Karwinie wyposaży się w zestaw fotopułapek do monitorowania obszarów leśnych, narażonych m.in. na powstawanie dzikich wysypisk śmieci. Z kolei straż miejska w Hawierzowie stworzy laserową, multimedialną strzelnicę treningową – informuje Straż Miejska Jastrzębie.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Mieszkańcy nadal nie wymienili kotłów grzewczych Mieszkańcy nadal nie wymienili kotłów grzewczych

Jastrzębianin podrzucił opony pod śmietnik Jastrzębianin podrzucił opony pod śmietnik

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Podatnik14.01.2020 10:30

Wystarczyło by zamontować rejestratory jazdy do aut SM i wiemy wtedy gdzie jada na leżakowanie.

PDW14.01.2020 9:36

To jeszcze teraz takie zestawy kupic Misiaczkom z śląskiej :) Może skończą się pseudo-łapanki na mieście po 21 :)

Anka Pisanka14.01.2020 9:32

Bo ja kiedy baraszkuję sobie z moim Misiem to nagrywam wszystko. Jestem wtedy uzbrojona w kask z kamerką, kombinezon z mikrofonami i buty z rejestratorem lokalizacji GPS. Później sobie oglądamy i jesteśmy doskonalsi.

Gość14.01.2020 8:07

@myślący

Krynico mądrości, ależ jesteś świetnie poinformowany w temacie. Jesteś moim idolem!

A tak poważnie, jak masz dowody, to gnaj z nimi do prokuratury, a jak nie to zamilcz waść, bo siejesz nieprawdę.

Haha14.01.2020 8:03

Rozwiązać straż miejską, inne miasta nie mają i jest lepiej. Komu oni potrzebni są, wystarczy policja.

myślący14.01.2020 6:57

Dobra inicjatywa! Ludzi trzeba edukować przez całe życie. Śmieci wyrzucane do lasu, to czyn godny srogiej kary! Może wtedy się nauczą. Wyrzucają ci, którzy uciułali na domek a nie stać ich już na wywóz śmieci. Więc palą je albo wyrzucają do lasu, rzeki, do śmietników przy blokach a nawet przy cmentarzu. Oczywiście to margines społeczeństwa.

Gość14.01.2020 6:52

No nareszcie.

Od tej pory obywatele poczują się bezpieczniejsi.

Bowiem zbyt wiele mandatów nałozonych przez SM było bezpodstawnych.

Gość14.01.2020 6:50

Kabaret niech założą panowie strażnicy.

Inżynier Kura14.01.2020 6:50

Te średnio dwie interwencje dziennie będą rejestrować?