Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
14 stycznia 2020

Sukcesy naukowe "Korfantego"

Sukcesy naukowe "Korfantego"
fot. ZS 2

Miesięcznik „Perspektywy” opublikował ranking szkół średnich. Jest to zestawienie placówek, które mogą poszczycić się dobrą zdawalnością egzaminów, zawodowych, matur, czy sukcesami w olimpiadach przedmiotowych.

W zestawieniu znalazły się jastrzębskie szkoły. Warto zauważyć, że Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 2. im. Wojciecha Korfantego odnotowało znaczące przesunięcie się w pozycji rankingowej w górę, bo aż o 212 miejsca. „Korfanty” uplasował się na 122 miejscu w rankingu ogólnopolskim i 16 miejscu w województwie śląskim.

Zestawienie ogólnopolskie obejmuje 450 szkół, natomiast wojewódzkie - 150.

-  Tak duży awans naszego technikum zarówno w rankingu ogólnopolskim, jak i wojewódzkim zawdzięczamy wysokiej zdawalności matur, egzaminów zawodowych oraz sukcesom odnoszonym na olimpiadach. Cieszy to, że szkoła jest zauważalna nie tylko w środowisku lokalnym, ale również w regionie czy na szerszym forum - powiedziała dyrektor szkoły Ewa Mentel.

Potwierdzeniem tegorocznego rankingu są aktualne sukcesy uczniów „Korfantego”. Robert Górczyński, uczeń klasy IV b Technikum Logistycznego zakwalifikowała się do okręgowego etapu "Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH”. Natomiast dwoje uczniów Artur Werner i Agata Nowak znaleźli się w gronie finalistów Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Szkoła ma swoim gronie również uczennice, które znalazły się w zaszczytnym gronie stypendystów Prezesa Rady Ministrów, są to Alicja Paździorko oraz Agnieszka Bzdek.

ZS2

Polub i udostępnij
Czytaj też

W "Korfantym" przeciwko hejtowi w sieci  W "Korfantym" przeciwko hejtowi w sieci

Na granicy życia i śmierci, czyli profilaktyka inaczej Na granicy życia i śmierci, czyli profilaktyka inaczej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Gość17.01.2020 9:31

I to jest dobra wiadomośc. Więcej takich

Gość15.01.2020 14:27

Brawo Dwójka

To sem ja15.01.2020 12:38

"Super szkoła"
- to byłem ja, Jarząbek..

Gość14.01.2020 23:20

Super szkoła!

Gość14.01.2020 20:16

Bardzo dobrze, niech się dzieci uczą. Brawo!

Gość14.01.2020 19:58

O ile mi wiadomo, stypendyści premiera są w każdej szkole średniej. To są zawsze uczniowie z najwyższą średnią w danej szkole. Jaka to jest średnia, raczej nie gra roli.

Gość14.01.2020 17:00

Bardzo dobra szkoła

Pokaż wszystkie opinie (9)