Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
16 stycznia 2020

Wiatr, słońce i atom zamiast węgla?

Wiatr, słońce i atom zamiast węgla?
fot. pixabay

Samorządowcy z naszego regionu zastanawiali się podczas Konwentu Burmistrzów i Wójtów Śląskiego Związku Gmin i Powiatów na temat tego, kiedy i czym zastąpić energię pochodzącą z węgla.

Konwent Burmistrzów i Wójtów Śląskiego Związku Gmin I Powiatów odbył się w Ustroniu. Wiodącym temat była polityka energetyczna kraju i regionu oraz realnej transformacji sektora energetyki. Obecny na spotkaniu europoseł Jerzy Buzek mówił, że istotne jest to, aby mieszkańcy zamieszkujący regiony najbardziej potrzebujące zmian odczuli, iż otrzymają wsparcie finansowe z Unii Europejskiej.

-  Są duże fundusze europejskiej, aby pozyskiwać energię ze słońca, wiatru, biomasy. Mogą one stać się alternatywą dla energii pozyskiwanej z węgla. Jest też znak zapytania, czy Polska będzie mieć energetykę nuklearną. To byłoby dobre rozwiązanie, ale o tym musi zadecydować rząd - mówił Jerzy Buzek.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Anna Hetman rozmawiała w Brukseli o środkach na regiony górnicze Anna Hetman rozmawiała w Brukseli o środkach na regiony górnicze

Jastrzębski Węgiel przegrywa u siebie z Czarnymi Radom Jastrzębski Węgiel przegrywa u siebie z Czarnymi Radom

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
To sem ja18.01.2020 12:36

Nie dość że lewy cham, to jeszcze ignorant...

Inżynier Kura17.01.2020 15:48

"To, że ty jej nie znasz, nie oznacza, że tej technologii nie ma..."

Beton lub siano w glowie. Nie ma, bo byc nie moze. Tak jak nie da sie ugasic slonca i nie podniesiesz krzesla, na ktorym siedzisz.
Jakis nieuk z ZZ prawil kiedys, ze trzeba "tylko" usunac CO2 ze spalin weglowych, czy to byles ty?

Gość17.01.2020 13:40

Jedzie jedzie wózek a na wózku Buzek.

To sem ja17.01.2020 11:39

To, że ty jej nie znasz, nie oznacza, że tej technologii nie ma...

Inżynier Kura17.01.2020 7:03

"trzeba opracować technologię taniego i skutecznego pozyskiwania"

Przecież wytłumaczyłem ci, że nie ma taniej takiej technologii i nie będzie. Tak samo jak nie istnieje perpetuum mobile W proces trzeba wladowac więcej energii niż można odzyskać. Pisowcy są niereformowalni, betonowa kula zamiast głowy.

To sem ja17.01.2020 0:26

Czytać ze zrozumieniem nie potrafisz, orwelowska gnido... inżynier? Raczej maliniak... Przypomnę:
"Rozwiązaniem jest wodór. I tu trzeba opracować technologię taniego i skutecznego pozyskiwania."
Nie wspomniałem o religii (spokojnie, życie nayczy cię pokory). Technologię dopiero trzeba opracować. A mnóstwo pomysłów już jest, ale patenty są wykupione i leżą w szufladach wielkich koncernów. I często ich wynalazcy giną w "niewyjaśnionych okolicznościach". Temat rzeka, ale jak czytam mądrosci 'kury' po prostu ręce opadają...

Pokaż wszystkie opinie (24)